Kouzelné město nad Seinou učarovalo mnohým z nás. Široké bulváry i úzké uličky, nejdražší obchody světa i bleší trhy. O městě plné rozporů jste nám napsaly následující příběhy.  

Bufalo

Byla jsem v Paříži před dvěma lety. Vybrala jsem si ji jako dárek k 50. narozeninám. Manžel moc cestovat nechtěl, ale toto mi rád splnil. Zrovna bylo jaro v plném rozpuku a vše krásně kvetlo, jelikož jsme byli poprvé, rádi jsme využili možnost průvodkyně, která byla úžasná. Všechno věděla, ukázala nám i to, co v příručkách nenajdete. Já jako milovník starých francouzských filmů a Edith Piaf jsem velmi ocenila procházku místy, kde kráčela historie, a kde hlavně Edith prožila kus svého rozbouřeného života. Vžila jsem se do ní, když jsem procházela místy, kde nejdřív zpívala na ulici a pak v barech. Paříž mne učarovala, úplně mám husí kůži, když o tom teď píšu. Věřím, že se tam ještě podívám. Eiffelovka, Louvre, Sacré-Cœur, hřbitov Père-Lachaise - třešnička na dortu krásné Paříže. Já měla to štěstí, že v té době jsme se nemuseli bát žádných útoků, ani v metru, ani na ulici. Z města Paříž dýchá kultura a historie, psaly se zde dějiny. Stojí za to vidět, jak se snoubí stará i nová architektura. A Francouzsky - ty jsou fakt krásné, jak proplouvají městem bez stresu a IN. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že chrám Notre Dame, kde žil nešťastnou láskou jeden ubohý hrbáč, bylo celé obestavěné lešením, tak jsem nemohla vstřebat celou jeho krásu. A minimálně PROTO se tam musím vrátit. Tolik krásy a historie se nedá za dva dni pořádně užít - takže určitě se tam ráda vrátím, ale aspoň na týden.

Paříž pohled na město

ami30

Ke svým kulatým narozeninám jsem dostala od přítele a dcerky zájezd do Paříže. Jela celá rodina s cestovkou, autobusem na jednu noc v hotelu. Bylo to úžasné. Přijeli jsme ráno, Paříž se právě probouzela do slunečného dne. Nejvíce se nám líbilo v Louvru, na Eiffelovce, přítel byl potěšen, když si pod Vítězným obloukem sedl na lavičku, rozbalil smažený řízek s chlebem a s chutí se zakousl. Druhý den jsme prošli Versailles, tam tím naším českým chlebem krmil dva amury v kašně v zahradách. Projeli jsme už spoustu míst, velkých měst i malinkých vesniček, ale Paříž je naším top městem. Je kouzelná, majestátní a určitě stojí za návštěvu.

věž Eiffelova

monkee

V Paříži jsem byla zatím bohužel jen jednou. Ale já se tam vrátím... Zvládli jsme základní turistická lákadla, ale bylo to ve spěchu, času málo. Takže příště v klidu, bez časového presu a s volností v rozhodování. A na co vzpomínám? Nejen na Monu Lisu a Eiffelovku, vyšlapanou do druhého patra pěšky. Taky jak jsme si sami plánovali program, protože paní průvodkyni nám vysadili už na hranicích s Německem pro neplatnost pasu, na úžasnou atmosféru v Sacré Coeur se zpěvem a slunečním paprskem od střechy až na židli před námi, na zahrady ve Versailles, působící spíš jako velké bludiště, na impozantní architekturu La Defense... A taky na krutost osudu, když v centru města kamarádka trávila čas pouhými přesuny mezi různými typy WC, protože ji postihl úporný břichabol, na kroužení našeho autobusu kolem Louvru, protože řidiči nevěděli, kde zaparkovat, aby nás vysadili, na hledání „Břicha Paříže“, které mezitím prošlo totální proměnou, na drama u letiště v Orly, kde našeho řidiče nařkl nějaký barevný podnikavec, že jsme mu nabourali auto. Prostě když se řekne Paříž, běží mi hlavou dlouhý a pestrobarevný film.

 

Vítězné příběhy dostaly krásné ceny od společnosti Air France, která byla partnerem soutěže.

Objevte krásy Paříže s Air France. S jakou jinou společností letět do Paříže než s Air France?! Nejen, že je na pařížských letištích Charlese de Gaulla a Orly doma, ale také má největší výběr spojů. S Air France se z Prahy během chvilky přenesete do města módy, umění a hlavně lásky – Paříže, a to s výběrem z hned 6 letů denně! Snadno si tak odlet i návrat přizpůsobíte vašim potřebám. Francií „načichnete“ hned během letu. Vše je tady „chic“, od obsluhy, přes výborné jídlo a pití. Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

www.airfrance.com/CZ

Čtěte další naše články:

Reklama