Bulvár

Pardubice se otřásají smíchy


Ve Východočeském divadle v Pardubicích a na několika tamějších menších scénách odstartoval 9. ročník Grand Festivalu smíchu – přehlídky nejlepších divadelních komedií.

Kromě odborné a studentské poroty o cenách znovu rozhodují i sami diváci: při slavnostním zakončení 9. března bude zvolena Komedie roku, která vzejde z hlasování obou porot i diváckého hodnocení.

Každé soutěžní představení má svého kmotra, letos do Pardubic zavítají Luba Skořepová, která nechyběla ještě na žádném ročníku festivalu, Květa Fialová, Jiří Lábus, Aleš Ulm, Václav Vorlíček nebo Josef Dvořák.

Pořadatelé tentokrát vybírali z padesátky divadelních komedií. „Letos je žánr klasický, moderní komedie se tu moc neobjevují,“ upřesnila dramaturgyně festivalu Jana Uherová. Východočeské divadlo v Pardubicích se účastní soutěže s Broukem v hlavě. „Velice populární je tu Divadlo na Fidlovačce nebo Městské divadlo Brno. Letos poprvé přijede mladoboleslavské divadlo, které zahraje opravdu skvělou komedii,“ říká Uherová.

V soutěžní části festivalu se utká sedm představení. Diváky na festivalu budou bavit nejen profesionálové, podle ředitele Východočeského divadla v Pardubicích Petra Dohnala se letos představí i pět amatérských souborů.

   
03.03.2009 - Kultura - autor: Marie Šrámková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme