A bodejť by se čtenářka Paradajka netěšila, když ji na zahradě přibudou takové roztomilé výtvory. Přesvědčte se na jejich fotografiích.

Krásný podzimní den!
Přiznám se, že se každoročně na podzim netěším. Mám pocit, že jakmile otočím stránkou v kalendáři na září, jako mávnutím kouzelného proutku se změní také počasí z letního na podzimní. Na druhou stranu s příchodem podzimu s napětím očekávám, jaká bude houbařská sezóna. Houby sbírám nejraději na podzim, protože nejsou tolik červivé jako v létě. Taky je v lese více klidu a já si užívám krásy podzimní přírody.

Často vzpomínám, jak jsem si na podzim vzala den dovolené a ráno vyrazila na má oblíbené místečka. Vyšla jsem si poměrně daleko od naší vesnice, lozila jsem do vysokých svahů a pěkně jsem si mákla. Ale odměna většinou stála za to! A taky jsem nezapomněla zajít na své oblíbené vyhlídkové místečko. Na kopeček uprostřed paseky, kde stál vysoký habr. Byl odtud kouzelný výhled do údolí řeky. A já si tam připadala téměř jako pták, který se dívá na vrcholky stromů. Nádhera!

Vždy mne při tom pohledu až zamrazilo v zádech. Roztáhla jsem ruce a dívala se nahoru do koruny stromu a na oblohu.... Už jsem tam opravdu dloho nebyla. Od doby, kdy mám naše dva malé neposedy:))) Býval to tak půldenní výlet a na to dnes bohužel není tolik času. Ale i tak jsem si letos malinko zahoubařila. S dětmi jsme šli do lesa sbírat nějaké podzimní přírodniny a našli jsme i hnízdečko klouzků a nějaké babky. Stejně taková babka voní nejlépe! Jakou měli kluci radost, to si dovedete představit. 

A z těch našich přírodních pokladů jsme si vyrobili zvířátka a pár foteček Vám posílám. To tvořeníčko s dětmi jsem si letos hezky užila. Už se těším i na sychravější počasí. To většinou přichází na přelomu října a listopadu. Až opravdu přijde, dám se do pečení perníčků na vánoční stromeček. Že je to brzy? Myslím, že je to tak akorát, pokud chci mít perníčky hezky odležené a nazdobené.

Moc Vás zdraví,

Paradajka

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

vytvorjedna

vytvordva

vytvortri

__________________

Také vás moc zdravím a děkuji za pěkný příspěvek i roztomilé fotografie. Děti jsou fakt šikulky :)
Pěkný podzim
Saša

Téma dnešního dne: Krásy podzimu

Pod hlavičkou: Krásy podzimu posílejte své příspěvky na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Důležité UPOZORNĚNÍ: prosím posílejte nejvýše 4 fotografie, více jich z časových důvodů nezveřejníme.

Jedna ze čtenářek – fotografek obdrží pěkný dárek: dvě knihy / Prohlédni si tu zemi a po cestě nasbírej houby :)

houby

Reklama