naše čtenářka s nickem Paradajka má nejen pojmenované své auto, ale její malí kluci dávají jména svým hračkám, takže se lépe orientuje, když potřebují pomoc při jejich hledání

Hezký den všem v redakci a čtenářkám Žena-in. Po přečtení dnešního tématu jsem se rozhodla Vám napsat, jak to máme se jmény aut u nás doma. Přiznám se, že by mne dřív asi nenapadlo auta nějak pojmenovávat. Se jmény aut jsem se setkala až v práci. Šéfová měla prostě „Vektřičku“. Ale když Vektřička zestárla a na delší cesty se pořídila nová Vectra, bylo třeba je nějak odlišit. Modrostříbrné se začalo říkat Modrásek a antracitová dostala jméno Bubáček. Nevím, jestli Bubáček dostal jméno jen podle barvy nebo i proto, že s ním byly od začátku potíže a už jako nový se reklamoval.

Něco přes rok mám své první autíčko, které jsem si moc přála. Je to tmavě modrý Peugeot 206 a říkám mu Modrásek. Nějak jsem pro naše malé autíčko nenašla lepší jméno. Je to můj skvělý pomocník, díky kterému se s dětmi dostaneme k babičkám, na nákupy i na výlety a za jeho věrné služby ho často chválím. Manžel své auto pojmenované nemá, zato naši kluci jména pro autíčka, vláčky a traktůrky užívají hojně. Neustále za mnou chodí a prosí mne o pomoc, abych našla Tomáše, který ve skutečnosti není Tomáš, ale Stanley. Ale proto, že je ze stejného seriálu, náš malý mu prostě neřekne jinak než Tomáš.

Dnes ráno mě vzal za ruku a chtěl traktůrek. Nejdříve jsem nechápala, proč mne vede nahoru k půdě, když má traktůrky dole. Ale pak jsem pochopila, že nechce malý traktůrek, ale velký červený šlapací traktor z půdy (ten tam často nenápadně schovám, protože mít ho v kuchyni je o nervy).

Pak na něm jezdil a prozpěvoval si úryvek písničky: „Červený traktůrek jede po poli.....malý jak brouček, silný jak medvěd...“ No ještě že maminka svým dětem rozumí a většinou najde, co hledají. A v té spoustě autíček, vláčků a dalších dopravních prostředků nám jména pomáhájí nejen najít konkrétní autíčko. Jméno často zatraktivní i úplně obyčejné auto, které má třeba jen stejnou barvu. A když se kluci o něco perou, pak vezmou zavděk i tímto obyčejným autíčkem, které ovšem díky svému jménu má hned větší hodnotu.

Přeji Vám hezký zbytek dne

Paradajka

Milá Paradajko, vaši kluci jsou vlastně nesmírně praktičtí. Možná je pro vás snažší najít „Brumlu“, než kdyby vám zadali značku. Tímto ovšem nechci snižovat vaše technické znalosti

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se jmény aut vy, milé ženy-in?

  • Dáváte svým plechovým miláčkům jména, nebo ne?
  • Pokud ano, tak jaká? Co vás k tomu vede nebo inspiruje?
  • Dáváte jim jména lidská, nebo je odvozujete od názvu značky?
  • Čím je pro vás vaše auto?
  • Povídáte si s ním? Chválíte ho, když vás vyveze z nějaké šlamastiky?
  • Nadáváte mu, když nejede? Pomáhá vám k tomu jeho jméno?

Napište nám, pošlete třeba fotku svého auta na adresu redakce@zena-in.cz

 

Reklama