.

Pár jarních tipů na tvoření s dětmi od Mařinky

Novinky

Pár jarních tipů na tvoření s dětmi od Mařinky

A teď tu pro vás máme pár nápadů na tvoření s dětmi. To moc baví čtenářku Mařinku, která se s vámi podělila o to, co má doma s dětmi vyzkoušené. Nechcete to taky zkusit?

Dobrý den,

přemýšlela jsem, čím přispět do volného tématu, a níže posílám pár řádek.

Pár jarních tipů na tvoření s dětmi

Také s dětmi rádi tvoříte? Já ano a ráda bych se s vámi o několik jednoduchých nápadů podělila. Posbírala jsem je různě na internetu a v knížkách a dají se dělat i s malými dětmi, zejména pokud použijete prstové barvičky.

Pampeliška: Žlutou bavlnku omotat kolem prstů, svázat a rozstřihnout, prostě udělat střapeček. Ten nalepit na papír a domalovat stonek a listy. Případně stonek a listy vystřihnout ze zeleného papíru a nalepit.

Tulipány: Plastovou vidličku namočit do barvy a otisknout na papír, opět domalovat stonek a listy.

Rozkvetlá louka: Natrhat barevný (krepový) papír na malé kousky a zmačkat je do kuliček. Ty nalepit na zelený papír a domalovat stonky a listy. Případně lze místo krepového papíru využít kuličky z vaty a ty namáčet do barvy, jen je pak potřeba počkat, až to uschne, protože mokré se to lepit nedá.

Vajíčkový květináč: Při rozklepávání vajíčka odstranit jen špičku, skořápku naplnit hlínou či vatou a zasít semínka, ideálně řeřichu. Na skořápku můžete namalovat obličej a rostoucí zeleň pak vytvoří vlásky.

Včeličky: Tady posílám jen odkaz: http://rodinanasbavi.cz/napad/867-vceli-plastev

Hezké tvoření!

S přáním krásného dne

Mařinka :-)


Milá Mařinko,

moc děkujeme, podobné nápady určitě ocení všichni rodiče malých dětí. Škoda, že jste neposlala ještě nějakou fotku svých výtvorů. :-)

Hezký den,

Lucka

   
31.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [2] Sluníčko sedmitečné [*]

  Tvoření je super, ale děti mají hrozně rády i puzzle. Kolikrát se do toho tak dostanou, že je nezajímá ani večeře. K Vánocům jim koupím podložku, ať se jim lépe skládá.

  superkarma: 0 20.10.2015, 11:42:01
 2. avatar
  [1] Katro [*]

  Úžasný nápad. Určitě to vyzkouším. Mám moc ráda, nápady, kde se dají využít "nepotřebné věci" jako ruličky od toaletního papíru. Dovoluji si připojit odkaz na můj blog www.letscreate.eu

  superkarma: 0 14.04.2014, 12:21:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme