Bulvár

Papoušek propadl rugby


Sportovně založený papoušek žako, který se začal zajímat o rugby, nadšeně povzbuzuje svůj oblíbený tým - a mluví přitom místním nářečím.

Tříletý papoušek žako jménem Severiano Ballesteros skanduje „Gloucester, Gloucester" se západoanglickým přízvukem, jakmile se v televizi na obrazovce objeví jeho oblíbený tým.
 
Taffy Howell (59) a jeho žena Jean (50), kteří papouška vlastní, jsou oba rugbyoví nadšenci, ale byli překvapeni, když zjistili, že se jejich entuziasmem nakazil i Severiano.
Komentuje, nadává na rozhodčího a říká Glóstr, Glóstr", což je hodně jako místní výslovnost jména Gloucester," říká nadšeně pan Howell. Není to zrovna nejhezčí papoušek, jakého znám, ale je s ním opravdu legrace."
Jean dodala, že Severiano prokázal takový talent k fandovství, že ho začala učit také podporovat Anglii ve finále mistrovství světa v rugby.
Nacvičovali jsme Do toho, Johnny" a už dost dobře zvládal, tak jsem doufala, že bude pro náš tým podporou."
Jak je již známo, ani podpora papouška Severiana anglický tým k vítězství nedovedla. Snad z toho nebyl příliš skleslý.
 
Máte doma také mluvícího papouška? Nebo vaši známí? Co říká nejradši on?
 
zdroj: Korzo
   
26.10.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [8] vininka [*]

  Efča: Tak to by nám ještě chybělo....

  superkarma: 0 28.10.2007, 20:20:54
 2. [7] zde.nka [*]

  my máme roční andulku Alexe a ten toho nakecá, že se až divim.Nejčastěji řiká svoje jméno a dokonce ho vyskloňuje. Pak :ahoj, jak se máš, co to děláš, je hodnej, rošťák, křičí, zlobíš, kuřátko, beruška, myšička, pusinku atd. Ale nejlepší na tom je, že ví kdy má tyhle slova použít, někdy se s náma hádá, že nechce do klece že je už potichu a že je malinkej hodnej . je s nim fakt legrace

  superkarma: 0 28.10.2007, 12:40:20
 3. avatar
  [6] Efča [*]

  bože!!! Já četla: Paroubek propadl rugby

  superkarma: 0 27.10.2007, 18:27:33
 4. avatar
  [5] Jardine [*]

  jako kakadu a žako, chtěla jsem říct

  superkarma: 0 27.10.2007, 15:24:55
 5. avatar
  [4] Jardine [*]

  ara opravdu není z nejnadanějších řečníků, má zas jiné přednosti ... není tak náladový a žárlivý jako kakadu a ara, a na rozdíl od těch dvou dokáže být velmi něžný k dětem. Problém je, že je to největší žijící papoušek a až příliš často končí v pokojových klecích nevhodné velikosti jako "domácí ozdoba", aniž by si majitel uvědomil jeho pravé potřeby. Znám chovatele, který měl ary ve voliérách dlouhých 11 metrů. Asi tam začíná pro aru důstojné bydlení ...

  superkarma: 0 27.10.2007, 15:24:25
 6. [3] Jaaniineeckaa [*]

  moje teta má už třetího papouška - žako, ara a kakadu - kakadu je nový, takže s ním ještě nemám jisté zkušenosti a hlavně mu je teprv 5 měsíců,ještě je to miminko, ale už se umí pěkně opeřit.
  No ale Žako, ten je úžasnej, to zaklepete na dveře a on řekne dále, když chce podrbat tak si o to řekne, vše se naučí sám, nic se mu nevnucuje(teda až na pár pískaných melodií)
  a ohledně ary, to je takovej křiklavej pták, je to krásný papoušek, ale to je všechno, mluvit se moc nenaučil a prý ani nenaučí, říká se, že pobírá tak maximálně 10 slov, ale stejně s nima neumí zacházet a neví ani co to znamená, narozdíl od Žaka:)

  superkarma: 0 27.10.2007, 13:43:11
 7. avatar
  [2] zzuzzka30 [*]

  superkarma: 0 27.10.2007, 09:36:26
 8. avatar
  [1] Jardine [*]

  Papoušků jsem za svůj život chovala několik, ale mluvil jen jeden, korelák Ferda. Říkal Ferdíčku pusinku, podrbej mi šešulku, dopr... to je práce a pár dalších fráziček. S žakem se to ale nedá srovnat, mají inteligenci tříletého dítěte, rozeznávají kombinace tvarů, barev a materiálů a navíc prý jsou schopni skládat slova a tvořit tím nové věty .... jinak je to ovšem papoušek téměř stejně náročný jako lidské batole. Takže nic pro začátečníka...

  superkarma: 0 26.10.2007, 19:55:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme