píše čtenářka s nickem Katy, která měla možnost vyzkoušet obojí a za papaírové by neměnila. A že děti s jednorázovými plínkami chodí pozdě na nočník? I tuto „pověru“ vyvrací. Prý je všechno v rukou matky

Ahoj redakce. Téma plínky dřív a dnes?Zažila jsem obojí. Jak látkové pleny tak papírové.A rozdíl posuďte sami. Látkových plen jsem měla nejdřív 60 pak jsem ještě dostala dalších 20. Musím říct , že kvůli nožičkám jsem musela dávat 3 plínky. Na plínku se dávala ještě separační plena .V průměru byla spotřeba 20 až 25 plínek Podotýkám, že malé děti dokážou pročurat snad vše.

Já to řešila, že jsem plínky prala obden. Vždy namočila a pak dávala do pračky . Pak to vycházelo na jednu pračku asi 50plínek. A to nemluvím o žehlení. Když se dítě pokakalo, tak s muselo hovínko stáhnout z plínky a plínka namočit.

Papírové plínky se smotají a vyhodí do koše.V noci dítě přebalíte tak jednou, kdežto s látkovou v průměru 3x.Jedinou nevýhodou je asi léto zde hrozí mírné zapruzení zadečku, ale to se vyřeší mastičkou. Děti jsem měla s odstupem 9 let a musím říct , že papírové pleny to vyhrály.

No a jestli měly plínky vliv na chození na nočník? Neměl,y tato věc je pouze v rukou matky. Já dávala děti na nočník od 6 měsíců, aby si zvykly a neměly strach. Držela jsem je aby si zvykly na ten pocit a občas se podařilo do nočníků načůrat. Stačilo dvě tři minutky a dávala jsem je pryč . Ze začátku tak 3x až 4x . No a od 1 roku pravidelně co tři hodiny.

Obě od 1,5 neměly plínky na den. A v noci jen preventivně .Ale dávala jsem je vyčůrat kolem 22h. To na mě i spinkaly a normálně se vyčůraly a ráno byla plínka suchá, když se probudily, tak se muselo rychle na nočník.

Prostě musíte udělat z nočníku kamaráda a ne strašidlo. Ostatně za 3 týdny ze mě bude tetička tak se těším, jak si vyzkouším to přebalování.

Ahoj Katy

Milá Katy, díky za názor a vyvrácení mýtu, že dítě s „jednorázovkou“ chodí pozdě na nočník. Asi to chce také důslednost

Text nebyl redakčně upraven

Jaké zkušenosti máte vy, milé ženy-in?

  • Vzpomínáte na kolotoč vyváření, žehlení a skládání?
  • Měnily byste za „papírové“ pleny, nebo vám ta zkušenost stála za to?
  • V jakém věku začalo vaše dítě chodit na nočník?
  • Jak snadno nebo těžce jste se zbavovala plen?
  • A co vy novopečené maminky? Dokážete si ředstavit, že byste přebalovaly stejným způsobem jako vás vaše maminky?
  • Už jste slyšely o moderních látkových plenkách? Uvažovaly jste o tom, že byste je také vyzkoušely?

Otázek se nabízí celá řada, ale já věřím, že i tak jsem vás dostatečně inspirovala

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama