Zdraví

Paní Nováková, ještě krvácíte?


Milá redakce a všechny ženy-in,

chtěla bych přispět svou troškou k dnešnímu tématu.

Můj příběh se stal bezmála před 25 lety. Jako velmi mladá jsem často trpěla záněty vaječníků, a tak jsem  po nemocnicích trávila docela dost času. V té době nebyly na pokojích televize, jako dneska, a návštěvy byly pouze od 15 do 17 hodin a přísně se dodržovaly. Čas se při pobytu neuvěřitelně vlekl, a tak si ho každá krátila po svém.

V té době byl na pokojích rozhlas po drátě, který vyhrával celý den. Byl zabudován v praktických kožených polštářcích, takže jsme si ho mohly dát pod hlavu a poslouchat. Zároveň, pokud některé pacientce sestřička chtěla třeba odebrat krev, nebo cokoliv jiného, místo hudby se ozval z polštářku - rozhlasu její hlas.

Při jedné mé hospitalizaci jsme se na pokoji sešly 3 pacientky - dvě mladé a jedna paní v letech, asi kolem 50 let. Říkejme jí třeba paní Nováková. Byla přijata se silným krvácením. Jednou po obědě jsme všechny zalehly a poslouchaly z polštářků písničky a krátily si tak čas, než budou návštěvy.

Již nevím, jaký pořad jsme poslouchaly, ale vím, že to byly převážně písničky, když vtom se z polštářku ozvalo: "Paní Nováková, ještě krvácíte?" Dodnes nezapomenu na tu panickou hrůzu v očích u dotyčné paní. Vylítla z postele, polštářek s hrůzou odhodila a s vytřeštěnýma očima se zeptala: "Jak v rádiu ví, že krvácím???"

Nejprve jsme se i my dvě lekly, když tak zhurta vylítla a zaječela, ale pak jsme se rozchechtaly a vysvětlily jí, že z rádia na ni nemluví hlasatelka, ale sestřička. Nejprve tomu nechtěla věřit, ale když neodpověděla, sestřička se jí na pokoj došla zeptat osobně a vysvětlila jí, jak rozhlas funguje.

Znovu jsme se tomu s dotyčnou paní i se setřičkou zasmály. A do konce pobytu jsme se tak bavily pokaždé, když na některou tímto způsobem sestřička promluvila.

Snad i vás tato příhoda trošku pobaví.
Jinak přeji všem pevné zdraví, aby pobytů u lékařů a v nemocnici bylo co nejméně.
Marcela

Velký bratr vás vidí! Při mém pobytu se naštěstí chodila sestřička ptát přímo k mé posteli. Ležela jsem na JIPce a byla jsem hýčkána. Když mě pak přestěhovali na normální pokoj, už o mě doktor nezavadil a dámy z vedlejších lůžek měly celý den puštěné centrální rádio. Měla jsem toho plné zuby...

Jaké jsou vaše zážitky z nemocnice? Co člověk všechno vydrží, když je mu ouvej? Na kterou hrůzu už dnes vzpomínáte jen s úsměvem?

Jaká byla vaše nejhorší návštěva u lékaře?
Máte speciální zážitky z ordinace?
Nebo snad znáte speciální ordinaci?
Svěříte se s příběhy z nemocnice?
Přímo ze zubařského křesla?
Z čekárny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz
Za příspěvky k dnešnímu tématu Nejhorší návštěva u doktora můžete vyhrát vlasovou terapii v podobě luxusního spreje na vlasy od firmy Schwarzkopf. 

Dnešní soutěž startuje v deset hodin!

   
31.01.2006 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] axikola [*]

  tak to mě opravdu pobavilo. Já sem zase jednou poslala z práce SMS a v té stálo: nesedˇpořád u toho počítače, já tě vidím." Děti mě potom vyprávěly jak se zděšeně rozhlížel odkud ho vidím, ale já ho jenom dobře znám..

  superkarma: 0 31.01.2006, 13:55:33
 2. avatar
  [3] Clerenc [*]

  Maminka moji kamaradky takhle vyrazila na vylet v pohranici. A kdyz se dostala do sparu nemeckeho telefoniho operatora, tak ji poslal privitaci smsku. No a ona byla uplne vyrizena, jak o ni nemcouri vedi, kdyz neni jeste ani za hranicema.....

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:47:35
 3. avatar
  [2] RenataP [*]

  dobrý

  superkarma: 0 31.01.2006, 10:41:50
 4. avatar
  [1] Nicki [*]

  Tak to mě opravdu pobavilo.

  superkarma: 0 31.01.2006, 09:53:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme