60 dkg filetů ryby pangasius nebo jakýchkoliv jiných filet
2 lžíce oleje
3 větší stroužky česneku
1 větší cibule
4 až 6 rajčat
5 dkg másla
1/2 citrónu
Sůl podle chuti
1/4 trochu pepře
1 lžíce sušeného oregána
1 lžíce petrželky (já dala pažitku 2 lžíce)
Tvrdý sýr podle chuti

Na pekáčku, ve kterém budeme péct rybu (nebo na pánvi a pak to přesypeme) zpěníme na oleji nakrájenou cibulku, rozsekaný česnek, petrželku a oregáno. Mícháme krátce, aby česnek nezhořkl. Směs rozložíme na pekáčku a na ni poklademe filety, které jsou rozmrzlé, osušené, osolené a pokapané citr. šťávou z obou stran. Na čtvrtky si nakrájíme 4–6 rajčat, a ta položíme na filety. Rajčata ještě trochu osolíme a opepříme. Přidáme ještě na plátky nakrájené máslo, přiklopíme a dáme péct do trouby na 180–200 st. Pečeme asi 35 minut. Měla jsem v pekáčku hodně šťávy, a tak jsem ke konci dala pryč víko, nastrouhala na filety tvrdý sýr a nechala zčervenat. Hlavně si tu šťávu nenechte vypéct všechnu. Pamatujte, že jí budeme potřebovat dost na polití brambor nebo rýže. Tahle dávka je pro čtyři osoby.

 
– Kamila

Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!


 

Reklama