píše mimo jiné ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem Gerda. Mnohem radši měla medvědya vůbec nejmilejší „hračkou“jejího dětství byly knížky. Jaké, to už se dočtete v následující novince

Dobrý den, myslím, že se nikdo nebude divit, když napíšu, že mé nejmilejší okamžiky z dětství jsou spojeny s knihami. Nejlépe o zvířátkách a lese. Když měla babička všecko doma hotové, požádala mě, abych si šla umýt ruce. Posadily jsme se vedle sebe a ona vytáhla z obsáhlé knihovny velkou knihu „S kamerou za zvěří našich lesů“ a spolu jsme si ji prohlížely. Jsou tam krásné fotky E. Tylínka a všechny doprovází krásný text. Věnování je tohle: „Vám, kteří lesy rádi máte, Vám, kteří lesy chápete, i nad květem se zadumáte, i nad písničkou ptáčete“....

Moje druhá nejmilejší knížka na prohlížení byla „Denní život batolátka“ s ilustracemi Kvěchové. Ale neležela jsem jen u knížek, kdepak. Ležela jsem i s medvědy! Panenky jsem ráda neměla, protože mají studené hlavy a tlačí, kdežto s medvídkem v náručí se krásně usínalo a hlavně se mnou v postýlce někdo byl a chránil mě. To mi zůstalo dodneška a bez chlupatého tvora - tentokrát kočky (živé) neusnu.

Večer ještě ne, ale ráno mi spí skutečně v náručí, dá se říct, budím se čumák na čumák:)... Měla jsem taky skákacího plechového ptáčka na klíč, skákacího koníka na přísavku, který se lepil na dveře a vždycky daleko odskočil, kouřícího ježka, panenku, která se točila v piruetách, když se před ni postavilo úzké zrcátko.

Jako správná holka jsem ovšem měla i kočárek. Ale zas jsem vozila jen medvědy, dva. Okáče a Chlupáče. Jinak jsem milovala všechna zvířátka živá, takže jsem měla pojmenované všechny králíky v králíkárně a odmala jsem tahala domů koťata i kočky. To je asi vrozené, drží mě to dodnes.

Zatím to nepřeháním, máme dvě zachráněné z ulice, snad nedopadnu jako ty případy ve zprávách, ale hlavně si mám pořád s kým hrát:)

zdraví Gerda

Milá Gerdo, kdo si hraje, nezlobí. Kočky jsou na hraní úplně ideální, rptože samy jsou hravé do pozdního věku

Text nebyl redakčně upraven

S čím jste si hrály vy, milé ženy-in? Máte svou nemilejší hračku ještě schovanou? Pamatujete si, od koho jste ji dostala? Zavzpomínejte si a napište nám do redakce a na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama