to byly nejoblíbenější hračky naší čtenářky Kytinkak. Ale postupem času spořádaná holčička zatoužila po klukovských hrách a dobrodružných „lumpárnách“. Jedna z nich se jí pěkně vymstila

Krásné úterní ráno všem ženin-kám

Tohle téma je tak krásné, že jsem neodolala přispět. Né jen vzpomínkou na dětství, ale i vzpomínkou na lumpárny, co jsem se jako holka natropila.

Určitě to byla panenka a kočárek. Vidím jako dnes tu bílou krásnou košatinu a v ní od mamky načinčanou panenku. Mamka mi stále pletla oblečky a šila a já byla šťastná, že mám něco, co mnoho mých kamarádek nemělo. Co já toho porozdávala, že mi jich bylo líto.

Mamka stále nadávala, že jsem nepořádná, když to ztrácím. Přeci jsem jí nemohla říci, že to rozdávám. Dokonce jsem měla nádhernou kuchyňku s nádobíčkem. A věřím, že bych ho možná ještě našla na půdě, kdybych šla hrabat v krabicích.

Ale pak přišlo období a já najednou záviděla klukům pušky, praky a autíčka. Vidím jak dnes, jak si hrajeme na indiáni a já s nimi lítám kolem domů a najednou nám oči spočinuly na krásných hruškách. Dalo se k nim dostat jen přes trafačku a vylézt na střechu garáží. Copak já tam vylezla, ale majitel hrušek začal za námi lézt a nadávat nám.

Všichni utekli a já zůstala sama na střeše, co teď, tak jsem se pokoušela slézt druhou stranou po hromosvodu a přes plot dolů, jenže já zůstala viset za úplně nové tepláky. Mamka si mě přišla sundat. Nepřejte si, co jsem si vyslechla. Ale po x letech mi mamka řekla, že sice nadávala, že mám roztrhané nové tepláky a že jsem byla na střeše, ale spíše se bála, že se mi mohlo něco stát. Teď vím, že to muselo být pro ní hrozné. A nejhorší je, že jsme ani ty hrušky neochutnali )

Takže to je má vzpomínka na hračky a hraní.

Kytinkak

Milá Kytinkak, taková dobrodružství zažila snad každá z nás a ráda na ně vzpomíná

Text nebyl redakčně upraven

Také vzpomínáte na své hračky, milé ženy-in?

Která byla vaše nejoblíbenější? Máte ji ještě schovanou? Od koho jste ji dostala? Podědily ji vaše děti? Mají už jiné zájmy a hry, než jste měla vy v době dětství? Měla jste nějakou vysněnou hračku, kterou jste nikdy nedostala?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama