Bulvár

Panebože, už aby bylo po svátcích

Nechtěně jsem při ranní cestě do práce vyslechla povzdech dvou spolu hovořících starších dam: „Bože, už aby bylo po svátcích.“ Přišlo mi to líto... nebo „jich“ mi bylo líto?

Bylo mi líto nejen toho, že tak krásné svátky, kdy se probouzí jarní příroda, mohou někoho otrávit. (Kdo ví, možná mají raději zimní Vánoce.) Bylo mi vlastně líto i jich samotných. Určitě patří do kategorie žen, které berou tyto svátky jako nutnost, jako zlo pro své peněženky a mozoly pro své ruce při úklidu a vaření. Asi nemají nikoho, s kým by šly na jarní procházku, třeba ani nemají vnoučata, kterým by „s radosti a s láskou“ daly pomlázku... A bůhví, jestli vůbec vědí, co vlastně Velikonoce jako svátky znamenají. Ale to už bych toho po nich chtěla asi moc.

velikonoce

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

 

kniha

   
22.04.2011 - Blog redakce - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [7] opportunity [*]

  Altamora — #2 Třeba by si taky rády daly jenom v klidu kafčo, ale úklid a vaření vyžaduje okolí - rodina, sousedé ve vesnici. Mohlo by jim to být jedno, ale není, protože z toho prostředí neutečou. Já na svátky dělám jenom to, co chci, ale v mém mládí se gruntovalo, vařilo, peklo, vajíčka jsme barvila 2 večery (dělám škrábaná i vosková, staré techniky). Neodsuzuju je, prostě je to tak.

  superkarma: 0 24.04.2011, 11:03:30
 2. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  Altamora — #2 Mně jich bylo nejdřív líto, ale jak jsem si přečetla tvou reakci, tak ti dávám za pravdu.Sml22

  superkarma: 0 22.04.2011, 15:17:48
 3. avatar
  [5] RenataP [*]

  Velikonoce jsou pohoda... ty nedržím, neslavím, prdím na ně...

  horší vánoce...ty bych ráda nějaký, ale oni takový nejsou, takže tam říkám "panebože už aby bylo po svátcích"...

  superkarma: 0 22.04.2011, 10:58:44
 4. avatar
  [4] femme [*]

  můj vztah k Velikonocům je daleko vřelejší, než k Vánocům Sml24

  superkarma: 0 22.04.2011, 10:31:34
 5. [3] schnaxy [*]

  Já se na Velikonoce moc těším,pozvala jsem si přátele z Francie,Rakouska,Holandska a pojedeme se podívat do Jizerek ,Krkonoš a Polska.A ukončíme do dole na jihu v Maďarsku.Budou to takové cestovatelské Velikonoce.Přeji Vám všem Veselé Velikonoce.Sml25Sml25Sml25

  superkarma: 0 22.04.2011, 09:17:43
 6. avatar
  [2] Altamora [*]

  Starší ženy často dělají spoustu zbytečných činností, ale chtějí je dělat a pak si stěžovat, jak jsou utahané a jak to nikdo neocení. To stěžování je vlastně chlubení, co všechno stihly a jak jsou dokonalé a obětavé a jak to vůbec nedělají pro sebe, ale pro druhé.Sml32  Takže o svátcích uklízejí, vaří, pečou, rozvěšují všude možně všelijaké nesmysly, aby je pak zase mohly uklízet. Bývalo zvykem dělat spoustu věcí, aby lidi nepomluvili, a současně si pomlouvat jiné, když se do toho kolotoče nezapojily.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  2. na komentář reaguje opportunity — #7
  superkarma: 1 22.04.2011, 09:11:37
 7. [1] jastura [*]

  A třeba ty ženy vědí, co ty svátky znamenají, ale je jim to šumák a tohle šílení ostatních, kdy jsou obchody přeplněné a každý kupuje jako kdyby to bylo naposledy, jim leze na nervy. Třeba je to prostě jen nebaví nebo si taky prostě chtěly jen jedna druhé postěžovat a v pondělí budou mít na stole výslužku pro vnoučata a děti z širokého okolí.

  Mně na těchto svátcích baví jen to volno v pondělí. Nevidím důvod k tomu, abych byt nějak extra uklízela, pekla, vařila, nakupovala jak strhaná. Každý to máme prostě jinak.

  superkarma: 0 22.04.2011, 08:55:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme