To si myslí čtenářka s nickem átéčko, a já s ní naprosto souhlasím. Uveřejňuji další vzpomínkový příspěvek a vy se můžete připojit

Jméno Václav Havel jsem zaslechla poprvé v sedmdesátých letech. Pak jsem ho hodně často slýchávala ze Svobodné Evropy.

Říkala jsem si, co je to za člověka, že se nebojí rvát se i za nás. Když jsem po revoluci zjistila, že bude naším prezidentem, měla jsem z toho radost. V mém pokoji na zdi jsem dlouho měla jeho plakát.

Musím říct, že takový prezident se mi moc líbil. Byl opravdu velice lidský.  Byla jsem hrdá, poprvé v životě, že jsem Češka, protože kdykoliv jsem hovořila s nějakým cizincem, každý věděl, že u nás je prezidentem Václav Havel. Že to u nás proběhla revoluce bez krve a byla nazvána Sametovou.

Včera v poledne mě zastihla zpráva, že Václav Havel zemřel, a musím říci, že mě zasáhla stejně silně, jako když žemře někdo blízký.

Sdílím názor, že pan prezident Václav Havel měl dostat Nobelovu cenu Míru.

átéčko

Milá átéčko, měla jsem stejný pocit. Ale když jsem v rádiu slyšela všechny ty vzpomínky na Václava Havla, byly vesměs humorné. I výběr hudby byl takový, že by se Václavu Havlovi líbil.

Co vy, milé ženy-in? Napíšete nám také něco o Václavu Havlovi? Myslíte si, že se u nás najde podobná osobnost, jako byl on? Byla jste na některém shromáždění k uctění jeho památky?

Napište nám. Pokud si chcete vzpomínku na Václava Havla uchovat jen pro sebe, ale chcete příjít na jiné myšlenky a vyjádřit se k původnímu vánočnímu tématu

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama