Bulvár

Pamatuji si den, kdy mě štěstí opustilo


Dobrý den,  milé ženy-in...
 
...štěstí, co je štěstí?! Muška jenom zlatá... ano, štěstí je jako muška, přiletí a ve chvilce je zase rázem pryč. Ani si to neuvědomujeme, že pomyslná muška štěstí k nám dolétla, hlavně si ovšem všímáme toho, když ta muška štěstí od nás odlétne, to je pak humbuk"!

Myslím, že mně asi těch mušek" v životě odlétlo více, než přiletělo...
Štěstí může mít hodně podob... pro někoho je štěstí vyhrát ve sportce deset milionů a někdo je šťastný, když má kolem sebe své nejbližší... Tu druhou možnost si většina z nás ani neuvědomuje, ale když ty blízké člověk ztratí, tak je najednou v naší mysli tolik slov, vět, činů, co chtěl tomu druhému říci - ovšem už je pozdě...

A kdy jsem byla v životě nejšťastnější? Život jako takový sám přináší různé neštěstí, štěstí, ztráty a nálezy... Řídím se většinou tím, že když přijde v životě něco špatného, tak poté by mělo následovat něco hezkého, příjemného, zkrátka štěstí, aby se to vzájemně vyrovnalo... A co se týče toho, kdy mě štěstí a vůbec všechny dobré síly" opustily, tak to si pamatuji velmi dobře.

V ten den jsem neměla chuť do ničeho, jediná chuť" byla ta, že jsem chtěla skončit s životem. Kdo by se divil, když ten den mi vzali toho člověka, který mi byl velmi cenný a hodně pro mě znamenal - táta... po třech letech je to neštěstí v mé paměti stále velmi živé a je to, jako by se to odehrávalo včera.
Léto, s taťkou jsme si vyrazili do lesa na houby, a když jsme se vraceli a měli jsme naplánováno, že pojedeme poté na výborný pohár, všechno mi zkazila jedna chvíle, kdy mi před mýma očima mého nejbližšího autem přejela dámička, která neměla řidičský průkaz... a aby toho neštěstí nebylo málo, nikdo mě ani nevyslechl, ač jsem byla jediným svědkem, táta po nárazu letěl do výše 10 metrů a já jsem pak byla v jeho kaluži krve a ta dámička si jezdila dále... na ten den nikdy nezapomenu. Ničemu ale nebyl konec, poté jsem si prožila to, že každý měsíc k nám chodily pozvánky na to, abych přišla na psychiatrickou prohlídku - neskutečné. Další neštěstí mě potkalo před 2 týdny, kdy mi opět odešel blízký člověk -babička, které jsem se se vším zpovídala...

Nevím, ale snad přijde už nějaké to šťastnější období...
Toto byla pro mě největší životní ztráta a neštěstí v jednom. Jak jsem psala hned na začátku, měla jsem v hlavě tolik slov a vět, které jsem mu chtěla říct, ale už bylo pozdě... proto si važte všech svých blízkých a radujte se, že můžete být s nimi... mým velikým štěstím je pro mě mamča a můj přítel, který je mi velkou oporou a u kterého se vždy mohu vyplakat z toho všeho...
 
 
Krásný nostalgický den vám přeje Trpajzlig...
Milá Trpajzlig,
škoda, že první příspěvek dne na téma štěstí" je vlastně o neštěstí. Bohužel i to k životu patří a já věřím, že to bude tak, jak jste psala v úvodu: Když přijde v životě něco špatného, tak poté by mělo následovat něco hezkého, příjemného, zkrátka štěstí.
   
31.05.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] cicinka [*]

  Trpajzlig: Také doufám,že Boží mlýny melou a že jim to nebude trvat věčně.Přeju už jenom samé štěstí.

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:56:50
 2. avatar
  [8] arjev [*]

  Pivunka: ale než domelou,trvá to věčnost.Můj přítel zemřel při autonehodě a chlapík,co ji zavinil lítá po světě 30 let a je zdravý.

  superkarma: 0 31.05.2007, 12:55:57
 3. avatar
  [7] tapeta2007 [*]

  Trpajzlig:

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:56:55
 4. avatar
  [4] Luciš [*]

  Kolegu mého otce a jeho dcera taky srazila na tramvajové zastávce pro změnu opilá řidička. Dcera mrtvá na místě, on na vozíku. Taky se nic nedělo, je to někoho hodně vysoko známá .
  Říkej si, že už máš to neštěstí vybrané a žij naplno každý den

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:32:49
 5. avatar
  [2] gerda [*]

  Tak to je opravdu neštěstí a je mi to moc líto. Lidi by neměli tohle prožívat, zvlášť, když je v tom křivda. Při mé povaze bych asi naléhala, aby ta řidička byla potrestaná a využila bych všech prostředků. Ale chápu, když člověk nemá sílu, když se radši stáhne, aby si uchoval zdraví. Já si taky čím dál víc uvědomuju štěstí, že mi zbyla ještě zdravá maminka, když už nám rodina tak prořidla a vážím si toho, že mám zdravé děti a vnuky. Přeju hodně štěstí a už nikdy takové zážitky

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:25:28
 6. avatar
  [1] Evikus [*]

  Tak snad už tě to aspoň trošku přebolelo, ale muselo to být strašné. Doufám, že ta dámička bez řidičáku byla potrestána, když ne soudem, tak alespoň jinak v životě.

  superkarma: 0 31.05.2007, 09:21:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme