Čtenářka Snany má děti ještě malé, a tak zatím nástup do školy neřeší. Pro nás ale zavzpomínala na svoje dětství a na kornout se sladkostmi.

Taky jsem slyšela, že děti dnes nosí kornouty se sladkostmi. Naše děti je teda neměly a nijak netrpěly. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Snany, a přeju hezký den.


Dobrý den, naštěstí /nebo snad bohužel/ nejsem školou povinná a moje děti by se ještě ve školní lavici ztratily /nevím jestli napsat bohužel nebo naštěstí/. Avšak živě si pamatuji na své první poprázdninové dny. Do první třídy jsem se nesmírně těšila a zvesela vykračovala s krásnou novou aktovkou modré barvy, v lavici seděla jako myška a se zájmem poslouchala, v té době, soudružku učitelku. První den na střední škole jsem měla jen kabelku se sešitem, paní učitelku jsem poslouchala jen jedním uchem a těšila se, až se seznámím s novými spolužáky. Na vysoké škole jsem první den chyběla.

Dcera mé nejlepší kamarádky se chystá dnes do první třídy, aktovku už má připravenou od začátku prázdnin a prý se moc těší. Na cestě za vzděláním nesmí chybět kornout se sladkostmi, prý to teď nosí všechny děti. No nevím, zubaři by asi neměli radost a poradci na výživu nevěřícně kroutí hlavou. Na druhou stranu chudáci děti, kteří díky výchově svých rodičů uvidí sladkosti poprvé.

Všem dětem přeji úspěšné vykročení do nového školního roku, učitelům pevné nervy a rodičům hodně tolerance.

S pozdravem a přáním pěkných dní

Snany

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

Reklama