Bulvár

Pálivka na koupališti

Dobré ráno,

vedra která nás zastihla v minulých dnech, samozřejmě přispěla k tomu, že většina lidí spěchala vždy někde k vodě. Já jsem hlídala svá vnoučátka a přesto, že mají doma na zahradě bazén, vždy je to láká na koupaliště, kde bazén je daleko větší a mohou se v něm více vyřádit. A tak tomu bylo i minulý týden.

Co dělat s dětmi, když teplota vystoupala kolem 35 stupňů C, pomalu se v paneláku nedalo dýchat a jít s dětima na pískoviště nepřipadalo v úvahu, ani nějaká vycházka do přírody v tomto vedru nebyla možná. A tak děti byly nadšeni, když jsem s nimi šla do krytého bazénu v České Třebové. Bohužel město nemá finanční prostředky na to, aby dalo do provozu bývalé staré koupaliště, kam jsem chodila se svými dětmi, když byly malé a kde nám bylo dobře. Toto koupaliště chátrá už dvacet let a my jsme v tomto městě odkázáni na krytý plavecký bazén, kde je možnost využití zahrady. V létě se za 3 hodiny platí děti od 2 do 6 let 30,-- Kč, starší do 8 let 40,-- Kč a dospělý návštěvník 70,-- Kč.Tříhodinová návštěva mě přišla se 3 dětmi na 170,-- Kč. Není to nic levného, ale děti se v bazénu vyřádily a deku rozprostřenou na zahradě jsme navštívily jen za účelem občerstvení. A že ty housky se sýrem snědly na to tata. Ve vodě vytráví a takováto svačinka přijde vhod. Další den škemraly, že opět chtějí jít do bazénu a tak se opět šlo.

Je mi líto, že třebováci nemají možnost jít na koupaliště, kdežto v nedalekém Ústí nad Orlicí mají nádherný Aquapark, kde vás celodenní návštěva vyjde pomalu na ty peníze, jako zaplatíte za 3 hodiny v krytém plaveckém bazénu.Je zde i občerstvení, voda čisťoučká, pro děti jsou tu různé atrakce a opravdu se zde příjemně stráví horký den.

Dříve jsme hodně jezdili s dětmi na Seč u Pardubic, kde jsme bydleli v podnikových chatkách. Byla to vždy nádherná dovolená, jezdili jsme na loďce, kterou vlastnila každá chtka, po přehradě a dětem se zde moc líbilo. Bohužel podnik, který tyto chatky vlastnil, již není. Také se nám moc líbili rekreace v Řecku, konkrétně v Leptokárii, kde jsme byli několikrát. Posílám vám fotku mojí vnučky, která si doma v bazénu také ráda zaplave.

x

Přeji všem hezký den. Sice to na koupání dnes není, ale vycházka do přírody v tomto počasí bude jistě příjemná. Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Pálivko, máš moc sympatickou malou hastrmanku. A o Seči jsem slýchávala, jak to tam bylo skvělé. Simona


Kam se chodíte koupat vy, milé čtenářky? Pište, čeká tu na vás:

ysdl

Adresa:

redakce@zena-in.cz

 

   
19.07.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] lalica [*]

  U nás v Havířově bylo koupaliště v obležení/ cena vstupného je 60 kč/, jinak se ještě dá koupat na Žermanické a Těrlické přehradě, blízko je i Olešná./ U Frýdku Místku/

  superkarma: 0 19.07.2010, 13:10:17
 2. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Jj, o Ústí jsem slyšela, mám kousek od tamtud rodiče, jezdíme tam:)

  superkarma: 0 19.07.2010, 11:56:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme