Posílám předpis na vánoční perník
10 dkg medu, 20 dkg práškového cukru, 30-40 dkg hladké mouky, 15 dkg. polohrubé mouky, 5 dkg tuku (já dávám máslo), 1 dkg amonia, 2 žloutky, 3 lžíce rumu, 5 lžíc vody, 5-6 hřebíčků, 2-3 křidélka badiánu, 2 zrnka nového koření, 1 kávová lžička skořice, 1 lžička anýzu, 1/2 lžičky feniklu
 
Med s tukem rozpustíme, do vychladlého přidáme jemně roztlučené koření, žloutky a rum. Spolu s amoniem rozpuštěným ve vodě vypracujeme těsto s moukou a cukrem. Těsto odložíme do ledničky nejméně na 12 hod. Potom vyválíme plát asi 6 mm silný a vykrajujeme tvary (můžeme potřít rozšlehaným vejcem) Pečeme v silně vyhřáté troupě na 250 stupňů, až perníčky vyběhnou, teplotu zmírníme. Pokud by jsme dali do málo vyhřáté trouby, perníčky se nám rozlijí.Dáváme na pečící papír, nebo plech vytřeme tukem a vysypeme hr. moukou.
Poleva: 1 bílek, 12 dkg práškového cukru, 5 dkg bramborové moučky, citr. šťáva. Utřeme, můžeme polevu obarvit potravinářskou barvou (trochu barvy rozpustíme v kapce vody a pak přidáme do polevy) Dáme do mikrotenového sáčku, odstřihneme malý růžek a zdobíme. Já před zdobením perníčky ještě potřu čokoládovou polevou. Většinou zdobím jen bílou polevou a jenom třeba jazyk u čerta dělám červený, ale vše záleží na vaší fantazii. Je to letitý recept a perníčky jsou moc chutné a za 2-3 dny měkké. Hlavně dát pozor na hodně vyhřátou troubu a potom asi po 5 minutách trochu zmírnit.
Přeji, aby se perníčky povedly a udělaly radost dětem.
Hezký den přeje Pálivka

Recept vypadá a zní dobře. Vyzkouším ho. Díky moc. M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama