Dobrý den,vánoční cukroví jsem ještě nezačala péct, první vždy peču perníky, ale to tak koncem měsíce listopadu, abych je měla pro vnoučátka k Mikuláši a tak kolem 10.12. začnu šílet a péci cukroví.

Myslím, že víc jak 10 druhů toho péci nebudu, ale třeba u nás doma chutnají sušené švestky, do kterých dám oloupanou mandli, obalím v čokoládě a v kokosu a dám do papírového košíčku.

Může se také v čokoládě a kokosu obalit sušená meruňka a nebo do datle dám také oloupanou mandli a je hned cukroví hotové. A to naší rodině docela šmakuje. No a to pečené cukroví potom plním různými náplněmi. Docela úspěch mají kaštany.

To si upeču ve formičce tzv. ořechy. Ty potom naplním trochou čokolády dám tam pralinku a přiklopím druhou částí ořechu, navrch opět čokoládu, pak jde o kaštany, nebo si obarvím nazeleno kokos, vrchní ořech potřu trochou vody a posypu vrchní část tímto zeleným kokosem a je z toho žabí tlamička.

Protože jsem zrovna dostala i-meil s recepty, přeposílám pro inspiraci pro další čtenářky.

Přeji krásný den a pokud už někdo peče, tak ať se mu nic nepřipálí.
Pálivka

Vánoce jsou už jsou za dveřmi :-)
http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyrobku2.htm

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


I Tobě krásný den a děkujeme za milý příspěvek. Žabí tlamičky jsou nápaditý model :-) M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama