Styl

Pálivka hodně zhubla a musela obnovit šatník

Děkujeme za krásný příspěvek od čtenářky s nickem Pálivka. Určitě stojí za přečtení

Dobrý den všem, přesto, že na dnešní den hlásí přeháňky, u nás je zatím krásně slunečno a doufám, že toto počasí vydrží co nejdéle, peru totiž pvlečení a snad mi venku uschne.

Co se týká velikosti XL, i já jsem do ní dorostla. Mohu Vám ale říct, že to moc neřeším, protože asi před pěti lety jsem začala postupně hubnout a hubnout a nakonec z toho byla ztráta 17 kg během snad čtyř měsíců. Lidé mě na ulici nepoznávali, v práci mi nadávali, proč hubnu, říkali mi, ať se na sebe podívám, jak vypadám. Bohužel toto hubnutí se projevilo především v obličeji. Nejdříve jsem byla docela ráda, že jsem zhubla, ale jakmile to pokračovalo, dostala jsem strach, že mám rakovinu střev. Sice jsem neměla žádné problémy, ale můj tatínek také hodně zhubl a nakonec měl rakovinu střev, která mě připravila o báječného tátu.

A tak nic naplat, šla jsem za svoji lékařkou a svěřila se jí s mým problémem. Prošla jsem různým vyšetřením, došlo i na vyšetření střev, naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Příčinou snad byla má zmrzlá ramena, takovou jsem dostala diagnózu na ramena, která mě hrozně bolela. V noci jsem nespala a ráno unavená do práce. Pak mi zemřela maminka a vlastně tento stres byl asi příčinou tohoto hubnutí. Nikdy bych nevěřila, že nervy dovedou s člověkem takto zatočit. Protože jsem hodně zhubla, musela jsem si obnovit nový šatník. Pak jsem začala přibírat a opět jsem musela nakoupit nové věci. Nyní opravdu mám velikost XL. Ale tak razantní hubnutí bych už nechtěla zažít.

Hodně jsem si na sebe šila, ale co mám vnoučátka, věnuji se jim a na šití nemám moc čas. Někdy se rozjedu do brněnského krámečku VERINO, který je kousek nad Zelným trhem v ulici Starobrněnská, kde jsou moc ochotné prodavačky, které vždy umí poradit. Dokonce si zde nakoupíte i doplňky a pokud vám šaty nepadnou, zdarma je upraví. Mají zde i velký výběr svatebních šatů, které si vždy ráda prohlédnu i když se vdávat nebudu, jsem vdaná s jedním mužem už 36 let. Ale vždy mé oko pohladí, je to nádhera.

Co se týká mého muže, tak ten mi oblečení moc nekupuje, spíše si ho koupím sama. Předloni mi pod stromeček koupil pěkné kožené rukavice a loni jsem od něho dostala opět kožené rukavice. Prostě zapomněl, že minulé vánoce je kupoval. A aby se to nepletlo, tak jsem dostala kožené rukavice i od syna. A tak mám nyní troje a mohu je střídat. Ale když je velká zima, tak si stejně vezmu palčáky, v těch mi je největší teplo.

Tak přeji všem ženám, ale i mužům, kteří mají trochu větší velikost, aby si na sebe vybrali oblečení, které jim sluší a aby vždy narazili na prodavačku, která tomu rozumí a která jim dokáže i říci, ne, toto vám nejde a poohlédne se po něčem, co pro vás bude "šik" a v čem se budete cítit dobře. Já si klidně dojedu do brněnského krámečku, který je od nás vzdálen více než 100 km. A vždy se mi to vyplatilo.

Pálivka

K tomu není co dodat. Škoda, že mezi mladými "asistentkami "prodeje, jak se jim dnes říká jsou většinou dívky, které jsou spíš na okrasu a nemají zkušenosti

Jaké máte zkušenosti vy? Dokážou vám prodavačky také poradit a ne jen složit rozházené oblečení? Myslíte si také, že chybí kvalifikované odbornice, které módě nebo alespoň té, co prodávají, rozumí? Nebo jsou to jen hezké tvářičky, které jsou spíš pro okrasu?

redakce@zena-in.cz

   
19.11.2010 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [9] AndyC@email.cz [*]

  Taky bych chtěla zhubnout

  superkarma: 0 13.12.2010, 21:58:21
 2. [8] zázvor [*]

  Tak hlavně zdraví.Není to o tom,jak vypadáme,ale jak se cítíme.A když si umíte udělat radost maličkostí.

  superkarma: 0 19.11.2010, 18:46:56
 3. avatar
  [7] marry.lu [*]

  Dobrá rada nad zlato

  superkarma: 0 19.11.2010, 14:54:40
 4. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  Sml79 stres dokáže udělat šílenou neplechu, hlavně že jsi v pořádku Sml59Sml59Sml59Sml67

  superkarma: 0 19.11.2010, 14:26:34
 5. avatar
  [5] Introvertka [*]

  Mám podobný problém, zhruba za 2 roky se u mě objeví nemoc a ztloustnu a pak zase hubnu. Takže jeden rok mi je XS a pak M.

  superkarma: 0 19.11.2010, 13:49:02
 6. [4] dadma [*]

  Tak přesně takhle jsem to měla před pár lety i já.Najednou jsem ani ne během půl roku zhubla 19kg.Napřed jsem byla také ráda,že bez jakékoliv diety ,ale když už si toho začali všímat lidi a říkali ať s tou dietou přestanu,tak jsem docelůa dostala strach.Pak mě začalo bolet v podbřišku,tak jsem šla na vyšetření střev a ukázala se Crohnova choroba.Taky mě napadla rakovina.Beru léky již jsem skoro 10 kg přibrala což mě docela štve.Potřebovala bych aspoň 5-6 kg shodit,ale jelikož mám moc ráda sladké,tak asi těžko.Ale neřeším to.

  superkarma: 0 19.11.2010, 13:36:12
 7. avatar
  [3] poldinka [*]

  Mám kamarádku která zhubla 23kg za 3,5měsíce.Co to udělalo s její kůží na těle a s její pletí na obličeji snad nemusím popisovat.Dieta jen od L.Kořínkové.Já se však o ní velmi bojím je po operaci křečových žil a stále jí nohy velmi bolí.Vím že je na žíly lepší být šlank ale takhle razantně no nevím.

  superkarma: 0 19.11.2010, 13:25:25
 8. avatar
  [2] sedesatka [*]

  Jsou to většinou podavačky a ne prodavačky Sml38

  superkarma: 0 19.11.2010, 13:19:36
 9. [1] ivetinkav [*]

  moc pěkný a někdy smůtný a poučný článek

  superkarma: 0 19.11.2010, 13:10:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme