Ano, je pravda, že je hodně rozvodů a většinou to odnesou děti, protože těžce nesou hádky rodičů a posléze i jejich rozchod. Většinou děti zůstanou u maminky, která se o ně stará, musí je i vychovávat a u tatínka jsou třeba jen na víkend a to ještě třeba jenom jednou nebo dvakrát za měsíc.

Ten si je může dovolit rozmalzlovat, vše jim dovolí a když přijdou domů, čekají je povinnosti a mnohdy maminka je ta "zlá", která po nich něco požaduje.

Ale ona se s nimi musí učit, ona musí zabezpečit rodinu, uvařit, uklidit a veškeré domácí práce jsou na ní a ještě chodí pracovat.

Rozvedené maminky to nemají vůbec jednoduché a já je obdivuji, jak to zvládají.

Já sama jsem s manželem 36 roků, vychovali jsme dva kluky, dnes už i oni mají své rodiny. I mezi námi to někdy dost skřípalo,ale nikdy to nedošlo tak daleko, že by jsme pomýšleli na rozvod.

Ani jeden nejsme bez chyby, někdy si lezeme na nervy, ale myslím si, že nějaká ta výměna názorů je v každé rodině.

Chci vám napsat příběh kamarádky, která měla manžela a tomu se líbila mladá děvčata.Často nebyl doma, svou ženu jen urážel, hádky byly na denním pořádku,ona často i s dětma utíkala k nám, protože jsme bydleli od sebe kousek.

Nakonec požádala o rozvod. Při rozvodovém řízení její manžel slíbil, že už bude sekat dobrotu, ale hned od soudu šel za svoji milenkou.

Nakonec se opravdu rozvedli, ale bydleli v jednom bytě. On ji  vyhazoval z bytu. Moje kamarádka si sehnala nové bydlení a když byl její ex manžel v práci, tak jsme ji pomohli odstěhovat do nového bytu.

Jaké bylo jeho překvapení, když mu zmizel nábytek z obývacího pokoje a ložnice. Měli tenkrát sepsaný majetek a tak si moje kamarádka vzala polovinu, jemu zůstal byt, auto, garáž a starší obývací stěna, která byla v dětském pokoji.

Tenkrát letěl na policii, že prý byl vykraden.

Moje kamarádka své děti vychovala, nebylo to pro ni vůbec lehké. Děti se ke svému tátovi vůbec nehlásí, přes to, že už je i dědečkem. Tak nezná ani svá vnoučata. Když ho mají potkat, přejdou raději na druhý chodník.

Kamarádka zůstala sama, on se oženil.

Snad už seká dobrotu, ostatně jeho manželka je rázná a určitě si k ní nedovolí to, co si dovoloval ke své první ženě. Asi ho mrzí, že jeho vlastní děti o něho nemají zájem, ale on jim tak ublížil, že nemohou odpustit. A já se jim ani nedivím.

Přeji všem bezproblémový dnešní den. Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redaknčě upraven.


…a co čekal??? Míša

Dnes si povídáme na téma rozvodů. Na vaše postřehy, příběhy a názory na téma: „Když rozvod, tak rozvod“ se těším na redakce@zena-in.cz.  Hrajeme o denní krém a kvalitní řasenku.

Reklama