Domácnost

Pálivá tlama

Na placené koupaliště nebo na koupaliště označené jako veřejné koupaliště pes nesmí vůbec, resp. může, pokud tam není přímo cedule o zákazu psů, ale musí ležet u vaší deky, nikoho nesmí obtěžovat a už vůbec nesmí do vody.
Existuje ale i spousta míst, kde je volný přístup k vodě, u rybníků či řek, kde není tedy jasně stanoveno, že tam pes do vody nesmí. Sama jsem majitelkou psa, tedy jezevčíka, takže psíka spíš menšího, ale chápu stanovisko člověka, který si tak oškliví koupání se zvířetem ve stejné vodě, že by raději odešel, než by se koupal dál se psem – takový člověk je moje maminka a naučila mě, že člověk by se měl i k těmto zvěroodpůrcům chovat ohleduplně a respektovat jejich požadavky.


Když tedy přicházím se psem k vodě, vyberu si takové místo, kde nikdo není, a tam se pak koupeme. Jak však řešit situaci, kdy v tu chvíli přijde rodina s dětmi a nepříjemnou maminkou, která chvíli nevrle pomlaskává, že je to tady jejich místečko, že její děti se psů bojí a ona štítí a že tohle by měl asi vidět hygienik a že moje hroší kůže je neuvěřitelná a že… Pokouším se namítat, že jsme tady byli první a že ji nikdo nenutil tady zůstávat. Na to mi opáčí, že ale tady všichni vědí, že tohle je jejich místečko. Já se zvedám a odcházím – na tohle nemám.


Jdu o pár metrů dále, kde lítá obří mokrý a zablácený labrador lidem přes deky a jeho majitelé jsou v bohorovném klidu – na protestní výkřiky mokrých a zabahněných opalujících se lidí v klidu, i když trochu nasupeně odpovídají, že to je tady veřejné a že jestli se to těm lidem nelíbí, ať odejdou. „Byli jsme tu první,“ volá ubohý malý stařík s kapeníkem na hlavě. „No a co – tak první odejděte,“ na to labradoří panička.
Zůstávám v úžasu nad arogancí matky, která mě vypudila z předešlého místa, ale žasnu stejně tak nad nedostatkem taktu labradořích majitelů. Je to tak, že zvíře je tu jenom záminkou k vypuštění osobních nenávistí, záští a hrubosti? Jak to je? Stalo se to někdy i vám a co si o tom myslíte?
   
10.08.2000 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] terezalah [*]

  Sml59

  superkarma: 0 10.06.2013, 09:34:12
 2. avatar
  [5] hubajda [*]

  Ťapina — #4 ja chodila vencit naseho Donecka take k rece kde se pak vykoupal

  superkarma: 0 27.09.2012, 00:47:07
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Nevidím důvod, proč by se pes nemohl koupat v přírodních nádržích. Na placené koupaliště bych ho asi nevzala, ale když je to na divoko, tak proč ne? Tam se koupeme v mnohem větších svinstvech, než je městský udržovaný pes, ale to nikomu nevadí. Nejvíc mě pobavil zákaz koupání psů v brněnské přehradě - prý z toho důvodu, že psi močí a kálí do vody. Sákryš takovýho akrobata bych jednou chtěla vidět. To přece dokáže jenom člověk a jenom člověk má důvod tak činit právě ve vodě, aby nebyl vidět

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 03.12.2003, 22:57:51
 4. avatar
  [3] Andula [*]

  J8 jsem asi zaujatá, ale prostě taky pomlaskávám, když naši rodinu otravuje nějaký pes

  superkarma: 0 03.12.2003, 00:08:20
 5. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: No to je dost děs . Bystřičku znám, párkrát jsme tam byli na záchranářském kvadriatlonu.

  superkarma: 0 23.11.2003, 15:01:42
 6. avatar
  [1] Landriel [*]

  Ano, bohužel je to tak - zrovna letos se nám stalo u přehrady na Bystřičce, že k našim dekám přiběhl nikým nedoprovázený pes, vykonal poblíž velkou potřebu a zase odběhl. S malým dítětem je tohle opravdu radost.

  superkarma: 0 21.09.2003, 15:33:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme