Čtenářka Niki se ve svém příspěvku s Václavem Neckářem přiznává, že není ani Leonardo, ani Michellangelo, přes to s láskou maluje a miluje a maluje a miluje...

Zaposlouchejte se do známé písničky a prohlédněte si při tom pár obrázků čtenářky Niki...


Dobrý den redakci a všem.

...
Já nejsem ani Leonardo ani Michelangelo
paletu mám amatérsky chudou
ale když mne paní můza políbila na čelo
Rozhod jsem se skoncovati s nudou

Samým blahem, jedním tahem
srdce z lásky maluju
Protože já, protože já,
protože já miluju

A miluju a miluju, a miluju a miluju
a miluju a maluju a miluju a maluju.

...

A je to opravdu tak, já miluju a maluju.. a to už od dětství:o)
Už jako malá holka, jsem ráda do ruky brávala pastelky, fixy a vodovky. Byla jsem z těch dětí co mimo malování na papír, milovalo i malování na zeď nebo spíš v té době čmárání:o) Moje mamka mě ve všom vždy podporovala. V tomhle obzvlášť ( kromě té zdi) a možná je to právě kvůli tomu, že jsem u pastelek vydržela hodiny a hodiny. Holt jak se říká, fantazii se meze nekladou, takže když jsem kreslila draka, během chvilky z toho byl pes, poté kytička, princezna či barevné klubíčko čili hotová čmáranice. Následně následoval nový papír a jelo se znovu:o)
Já si to bohužel nepamatuji, ale každé dítě je občas stejné. Nicméně co se mi vždy strašně líbí, je to, když za mnou příběhne synovec se slovy „ Teto, co sem nakreslil?“ a ukáže mi papír s něčím neidentifikovatelným. „ No..., hmmm.. no.. to bude.. „ , „Teto, dyť je to lehký a úplně jasný“. Začínám se potit, co to sakra je?, mozkové buňky se můžou přetrhnout a nic, tak začínám hádat „ jeee tooo hmmm.. to bude krtek“, synovec „ Teto!!“, „není to krtek, tak autíčko?“ synovec „ Tetoooo!!“, „ zkouším co mě napadne, od šišky, šroubu po letadlo, ale vzdávám to, „Dyť to je Bublík, Teto“ ( Bubla, náš kocour).. No co dodat, většina z vás to zná:o)
A jaká je u mě realita? Myslím, že stejná, jako dřív, stále u pastelek, vodovek vydržím sedět hodiny a hodiny.. :o)

V příloze zasílám obrázky, kdy mi bylo 7-8 let a nejnovější obrázek, který teprv dodělávám.. zbytek jste již viděli:o)

obrázky

obraz

Mějte krásný den,
Niki

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední novince, která dnes vyjde ve 21.00 hodin (viz informace zde: Redakční experiment: Dnes editujeme do 21.00) se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem se rozhodl odměnit krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

malirstvi

Reklama