Zima už se do nás pěkně zakousla a mít pacinky hezky v teple není vůbec k zahození. Můžete si je zahřát v kapsách, ale to si nechte jako nouzové řešení. Rukavice k zimní módě prostě patří.

Nejen že zahřejí, ale jsou i velmi elegantním doplňkem, který vám dá punc dámy. Bohužel, jsem notorický „ztráceč“ a už letos jsem někomu svými krásnými černými rukavičkami z kozinky udělala radost.

Bez rukavic se neobejdu, a tak jsem vyrazila na nákup nových. A pořídila jsem si rovnou dva v jednom. Kožené rukavice s úpletovými návleky, které jsou úžasně praktické. Netáhne vám do rukávů a můžete je nosit i samostatně.¨

rukavice

Ženám a dívkám, které si spíš než na teploučko potrpí na frajeřinky, se budou líbit vykrojené a různě perforované rukavice, které se nápadně podobají rukavicím pro řidiče.  

Další zajímavou novinkou jsou dlouhé rukavice sahající do půli paží. Jsou velmi šik a báječně se hodí k módním kabátům se zkrácenými rukávy, inspirovaným padesátými a šedesátými léty.

Dlouhé rukavice si můžete pořídit i pletené. Pletené rukavičky mají také něco do sebe. Stojí doslova pár korun a můžete je dobře barevně kombinovat s oblečením. A dnes se prodávají i se zmíněnými návleky

A co palčáčky? Ty nejsou zrovna nejpraktičtější, přece jenom jsme v nich poněkud neohrabané, ale jsou roztomilé a víc zahřejí.

No a nesmím zapomenout ještě na jeden model. Rukavice bez prstů. Možná znáte rukavice kombinované, které se dají nosit jako palčáky, nebo jako bezprsťáky. Docela praktická varianta pro horkokrevné typy. Když je vám horko, jednoduše odklopíte „víčko“ a máte volné prsty. Třeba když chcete zapískat na psa, nebo si zavázat tkaničku.

Reklama