Rodina

Pak přišly děti...

Další příspěvek k dnešnímu tématu přišel od čtenářky Mio. Jak její vodní oblékání změnily děti? Podobnou zkušenost má asi více z vás...


Milý Jakube,

byly doby, kdy jsem výlety k vodě brala skoro jako módní záležitost. Ráno dilema, které že to plavky si dnes vezmu, k tomu patřičně sladit všechny doplňky, osušku i tašku. A samozřejmě líčení. Ve vodě jsem se pak vztekala, že mi nějaké šplíchající dítě dopomohlo k roztečení řasenky po celém obličeji. Riziko ozónové díry jsem nebrala v potaz a koupě opalovacího přípravku s faktorem maximálně čísla 2 mi zaručovalo sice parádní spálení, ale za pár dní jsem mohla tvrdit, že se jedná o krásné přirozené opálení. Na osušce jsem se snažila zachovávat polohy smyslné a tělu lichotící.

Pak přišly děti....

Volba plavek se tímto smrskla povětšinou na jeden oblíbený model, který je nejpohodlnější a nejrychleji schne i ve stínu. Naše výprava k vodě se nápadně podobá výpravě velrybářské na dobu minimálně 1 měsíce. Mé knížky a časopisy vystřídaly různé nafukovací a gumové kruhy, rukávky, kyblíčky, konvičky a pistolky na vodu. Nezbytností je obří deka, která je obvykle prána ihned po návratu domů, protože synek okamžikem sundání plenky velmi rád značkuje "naše" území. Dále pak osušky, župánky, mazadla (pozor, už jsem poučena a třicítka to jistí) a nesmím zapomenout na různé ovoce, sušenky apod., jelikož u vody vždy našim žroutům vyhládne a po zdlábnutí stánkového párku v rohlíku a hranolek mají stále chuť na "něco malého"..

Své polohy na dece už neřeším, protože o nějakém ležení nemůže být řeč - stále se jen nafukuje nebo vyfukuje nějaká potvora, krmí se malé potvůrky, chodí se na záchod nebo pro ledňáka nebo se někomu mažou záda..

Jo - a řasenku si sice stále neodpustím, ale šplíchající děti už beru s humorem, hlavně když to jsou především ty vlastní..

Vaše,
Mio

P.S. fotku v plavkách posílám - snad nevadí, že nejdou vidět :-)) - děti prostě vždy a všechno zastíní :-)

Mio s dětmi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Co nosíte k vodě

Posílejte mi dnes (středa 28. července) své fotky toho, co nosíte k vodě. A k nim i krátké popisky, proč se vám zrovna tohle odění líbí či nelíbí.

Užší témata jsou...

 • Co se mi líbí na něm.
 • Co se mi na chlapech u vody nelíbí.
 • Co se mi líbí na mě.
 • Co se mi na ženách u vody nelíbí.
 • Co nosím k vodě kromě plavek.

Téma by se mohlo zdát jen pro odvážné, ale pokud dostatek odvahy nenajdete, pošlete třeba jen fotky konkrétních kousků, není nutné oblékat si je.

Na vaše příspěvky se těším v redakční poště...

A co můžete za svůj příspěvek získat?
Tentokrát tu mám připravené ceny dvě! Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s UV 30 a k němu krásnou rtěnku ColorTrend. Jako další cenu pro vás mám stylový červený šátek a opalovací olej GARNIER AMBRE SOLAIRE.

   
28.07.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] mio [*]

  Dimsy — #9 utahání dětí nevylučuje ještě větší utahání dospělých..a mně vždy přijde, že děti jsou "na umření", jak se zavelí odchod domů a celou cestu pletou nohama, že UŽ NEMUŽOU - jak překročíme práh domova, do nich vždy vletí život, zatímco já sotva sbírám sílu na pověšení mokrých plavek a ručníků a oni večer ne a ne usnout..

  superkarma: 0 28.07.2010, 16:33:01
 2. avatar
  [9] Dimsy [*]

  mio — #6 ToraToraTora — #8 To vás teda obdivuju! Nikdy jsem nepřišla na to, jak utahat tři děti. Jediný, kdo byl po těhle akcích utahaný jsem byla já. Sml30

  1. na komentář reaguje mio — #10
  superkarma: 0 28.07.2010, 13:59:52
 3. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  mio — #6 My jsme to rozdělili do dvou sekcí. Jerdna je na koupálku, kde cíleně utaháme děti a jen mlčky stisknu rty, když zjistím, že mi nenechaly ani jeden rohlík. A druhá fáze je, když usnou, sluníčko zapadá a my si skočíme dolů pod barák na drink na zahrádku

  1. na komentář reaguje Dimsy — #9
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:58:52
 4. avatar
  [7] mio [*]

  Dante Alighieri — #3 no ty vyhraný modrý to rozhodně nejsou - když jsem si je přiložila k svému tělu (oblíkat si je nemělo cenu..), nemohla jsem zadržet smích..Předala jsem je své nejhubenější kamarádce, zatím nevím, jak to dopadlo..

  heligona — #4 půjčím zdarmaSml57

  superkarma: 0 28.07.2010, 12:51:16
 5. avatar
  [6] mio [*]

  ToraToraTora — #5 enka1 — #2 jo - dřív to bejvávaly časy..koupačka, pak se vypláznout na deku, koktejl či ledový kafe..teď je to sice taky fajn, ale tak nějak jinak..když jdu do stánku pro pivo, tak mi ve frontě dojde, že než si ho stihnu v klídku vypít, stejně zteplá, takže vezmu žlutou točenou limču a 2 nanuky..ale mám ráda závěr koupáku, když se děcka uondají, posedají na zem nebo se rozplíží po dětském hřišti a my si dáme odpolední frapíčko před odchodem.

  za pochvalu holky díky, původně jsem ani nechtěla nic psát, jelikož přes nateklý nos a rostoucí horu papírových kapesníčků málem ani nevidím na monitor, ale pak jsem se nějak zvetilaSml30

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #8
  2. na komentář reaguje Dimsy — #9
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:45:57
 6. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  enka1 — #2 ...strmě Sml67

  Mio, jsme na tom podobně. já nemám tašku,ale vak plný namazaných rohlíků, pití, nafukovacích blbin, bábovek, kyblíků a někde na dně se válí vodou nasáklá a pískem obalená knížka pro mne na čtení a dvacka na kafe. Sml31

  1. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:33:06
 7. avatar
  [4] heligona [*]

  Dětičky jsou moc roztomilé, od těch bych si snad i to ocákání nechala líbit bez vražedných pohledů Sml16

  1. na komentář reaguje mio — #7
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:30:56
 8. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Hmmm, hezký plavky. Sml54

  1. na komentář reaguje mio — #7
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:13:55
 9. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml67Kvalita Tvých příspěvků stoupá vzůru

  ..Bejvávaly na koupelích časy,

  už ráno začal večírek..................

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #5
  2. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 28.07.2010, 12:08:27
 10. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  Krásně a pravdivě jsi to napsala.Sml59Sml59

  superkarma: 0 28.07.2010, 11:44:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme