Hlásím, že jsme vstala už o pěti. Ne, že bych byla cvok, ale syn pustil psa v noci čůrat a zapomněl ho vzít pak zpátky. A pes cvakal zubama a klikou od verandy tak dlouho, až jedno z toho povolilo.

Pustila jsem psa domů a přitom zakopla o rozespalou kočku, která si potmě nevšimla, že jdu v protisměru...u vaření čaje jsem už jenom pospávala a tak mě nijak nepřekvapilo, že z ložnice došel další pes, otevřel si ledničku....

COOOO????? Ledničku?

Zařvala jsem tak, že jsem vzbudila snad i sousedy a psa vyrazila na mráz.

Dovařila jsem čaj, pustila psa zpátky a zavřela ho do ložnice. Pustila jsem manžela na verandu, přiložila na záchodě a šla zpátky...než mi došlo, že asi budu muset vypustit i drůbež.

Tak znovu a pořádně: otevřít na verandu, zavřít oba psy, aby neutekli dírou na konci zahrady, napustit vařící vodu do kýblu pro slepice, nabrat směs pro slepice, otevřít branku...ne, napřed položit kýbl se žrádlem, pak otevřít branku, pustit kačeny, pustit husy, zkontrolovat, jestli se vzájemně nežerou, zavřít branku, pustit psy, pustit manžela...ne, ten se pustil sám, aspoň něco je hotové...nasypat pávům, ne, sakra, to jsem nalila vodu z kýblu, ta se pávům nenalívá, tak zpátky pro kýbl se žrádlem...a pustit slepice, druhé kačeny, druhé slepice, kohoutka se slepičkou a kuřátky, A horní slepice...a dát králíkům seno a synovi snídani.

Tak a pomalu je sedm a jdeme do auta.

Manžel nese velkou autobaterii, která napájí antény pro internetové připojení vedlejší obce, já mačkám automatické otevírání dveří na autě a ty se otevírají - a zavírají. A otevírají - a zavírají.

Pokládáme baterii a oškrabáváme námrazu ze dveří. Pak manžel trhne dveřmi, automat šíleně zavrčí a dveře se otevřou...a můžeme vyjet.

Mám omrzlé prsty, uši a pocit, že v životě už před šestou nevylezu ven z postele. A drůbež bude mít taky smůlu...

Pajda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Všechno je mi jasné, Pajdo, nemáš to snadné a máš veliké hospodářství. Klobouk dolů, v pět ráno bych se umlátila mezi futrama – ale vysvětli mi, na co se dává slepicím ráno horká voda?

Neříkej, že je máš tak vychované, že samy ze sebe uvaří polívku! Míša

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes ještě vyhlásíme chcípáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama