První příspěvek, který prošel redakčním výběrem, je od čtenářky Boros. Sama neholduje ani pivu, ani vínu. Naopak jsou jí holdovači těmto nápojům mnohdy nepříjemní...

Dobrý den, teď jsem vstala po noční a nedá mi Vám nenapsat. Pochybuju, že můj příspěvek Vás potěší, ale máte třeba pohled i z jiné strany.

Pivo nesnáším. Ani ho nepiju, ne proto, že by mi nechutnalo, ale proto, že ve mně osoby požívající pivo vzbuzují nepříjemné pocity. Uznávám, že pivo obsahuje spoustu iontů, vitamín B (proto jsou taky pivaři tlustí- vit B povzbuzuje chuť k jídlu). Ale manžel si sem tam pivo dá a je potom pro mne utrpení s ním vydržet. Jednak po pivu nepředstavitelně chrápe a pak, jak se po pivu zpotí- to mně spolehlivě zvedá žaludek. I když se jde před spaním vysprchovat, prostě pach potu po požití 2 piv je nepředstavitelný. Už si ze mne dělá legraci, že raději zmrznu, než bych zavřela okno. Takže pivo nebrat. Ovšem manžel si ho pravidelně dává k topinkám vždy v pátek večer a já se vysloveně těším, pokud jdu na noční směnu. Dá si ho i jindy, třeba ke guláši k obědu- a pak si dá odpoledního šlofíka ( klidně i 2,5 hodiny) a i děti remcají, že je svým chrápáním ruší. Na druhou  Birel  nebo Master  si dám i já, pokud jsme na nějaké oslavě, kde se podává mastné jídlo- jen jako katalyzátor.

K vínu mám vztah obdobný, tchyně ho pije jako limonádu a vůbec jí nevadí, že má špatné jaterní testy, problémy se štítnou žlázou, zvýšený tlak  apod. Je dospělá, ať si dělá, co chce, ale proč si musí hledat parťáka zrovna ve svém synovi, který pak chrápe, to nechápu. Ale po tom vínu aspoň tolik nesmrdí. Po urgencích to neštěstí není tak často, ale stejně mám blok, abych ochutnala.

Já alkohol nepiju vůbec, protože mi nedělá dobře, dřív jsem třeba aspoň ochutnala (1-2 hlty), v poslední době ani to ne. Aspoň ušetřím.
Boros

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2013: Pivo, nebo víno

K tématu příspěvky již neposílejte. Tento příspěvek je jedním ze čtyř, které prošly redakčním sítem, nebo chcete-li předvýběrem.

Na vás bude rozhodout, který z uvěřejněných příspěvků (uveřejníme je v časovém rozmezí od 13.30 do 15.00) získá slíbený dárek, totiž šest piv Gambrinus s příchutěmi a dvě krásné skeleničky na šampaňské. Anketu, ve které rozhodnete, uveřejníme v 15.10. Na hlasování budete mít přesně hodinu, tedy anketa skončí v 16.10.

vyhra

Reklama