Děkujeme za vtipný příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s trefným nickem SNÍŽEK a vy se v něm dočtete, jak dopadlo její zahřátí grogem.

Měli jsme před svatbou a jezdili k panu faráři na ponaučení. Asi mne tenkrát hřála láska, že jsem se málo oblékla, začalo nepříjemně foukat, náhle se prudce ochladilo a já jsem se třepala zimou jako ratlík. Měli jsme ještě čas a v té zimě jsem nechtěla chodit po venku. Šli jsme kolem denního baru a navrhla jsem, abychom si tam šli sednout a dát si něco teplého. Napřed jsem uvažovala o čaji, potom mi napadlo, že grog mne zahřeje víc. Fakt zahřál, už jsem se rozepnula, horko mi bylo, vtipy jsem vykládala a měla veselou náladu. Já totiž nemám trénink, piju jen symbolicky a mimořádně, třeba při oslavě a navíc jsem byla hladová.

Potom mi stačil jeden grog a já byla grogi. Dopila jsem a byl čas jít. Nějak mi zdřevěněly nohy a trochu se rozjížděly. Můj budoucí muž byl ze mne v šoku, k faráři jsme to měli kousek, tak vymýšlel strategii, jak to zamaskovat. Poradil mi, že mám fintit, jako že mám rýmu a smrkat, aby nebylo nápadné, jak se mi lesknou oči. A nemám se smát, jinak nás farář vyrazí, že jsem ožralá. A mám jít rovně!

Pan farář už asi zažil hodně věcí, nic neříkal, musel být velmi tolerantní, možná se docela bavil.Takže nás nakonec i oddal. Tenkrát jsme se museli vzít nejdřív v obřadní síni, byla jsem nervózní, neuvědomila jsem si, že nejdřív si musíme ťuknout skleničkama, měla jsem sucho v krku a jak zaznělo připijeme si, kopla jsem to do sebe.

Další už mi nenalili a vypadala jsem jako notorik, trapas, pak jsem si ťukla prázdnou skleničkou. Přesto dál nepiju, jen mimořádně a muž je stále se mnou. Na vánoce a silvestra mám pro zahřátí něco dobrého připraveno, je to síla: Karamelový koňak.

Tady je recept:

Dvě plechovky slazeného kondenzovaného mléka se vaří 2 hodiny ve vodě, studené se otevřou a umixují s půl litrem rumu. Moc dobré, zkuste. Teplo domova a ještě karamelový końak, hned vám bude veselo.

A ať vás hřeje hlavně láska.    

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Díky za recept, určitě ho některá z žen-in vyzkouší. Nemám pravdu?

Jak a čím se zahříváte vy, milé ženy-in? Jak přežíváte mrazivé dny? Jste otužilá, nebo spíš zimomřivá? Co si v tomto počasí oblékáte? Máte nějaký zaručený drtič mrazu? Co je to ve vašem případě? Také nějaký nápoj, nebo něco z oblečení? Co je pro vás zahřívadlem číslo jedna? Prozradíte nám to?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

 

Reklama