Domácnost

OZP a rooming - in

Milé maminky,

 

víte, že můžete využít nabídky zdravotnického zařízení a mít své miminko po porodu u sebe v jednolůžkovém pokoji v systému rooming–in? Některé porodnice mají k dispozici i pokoje s vlastním sociálním zařízením, sprchou, a navíc umožňují návštěvy rodinných příslušníků po celou dobu pobytu.

 

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví OZP všem svým pojištěnkám nabízí v rámci zdravotního programu OZP „Péče o matku a dítě“ finanční příspěvek ve výši 500 Kč na den této nadstandardní poporodní péče po dobu 4 dní souvislého pobytu v porodnici, tedy max. 2 000 Kč.

 

V případě, že se Váš pobyt v porodnici prodlouží, sama rozhodnete, zda další náklady za pobyt v systému rooming–in uhradíte z vlastních nákladů nebo se přestěhujete na pokoj s běžnou zdravotní péčí.

 

OZP hradí tuto nadstandardní péči přímo zdravotnickému zařízení, s kterým má uzavřenou smlouvu o poskytování této péče, takže se nemusíte o úhradu starat, záleží jen na tom, zda je pokoj v systému rooming–in volný.  Podrobný seznam těchto porodnic najdete na všech pobočkách a kontaktních místech OZP nebo na internetové adrese: www.ozp.cz. 

 

Pokud však budete nadstandardní poporodní péči čerpat v jiném zdravotnickém zařízení, které nemá s OZP na tuto péči uzavřen smluvní dodatek, zašlete:

1.     originál účetního dokladu vystaveného porodnicí a

2.     žádost o proplacení nadstandardní péče

na adresu OZP: odd. úhrad, Roškotova 1225/1, Praha 4

a úhrada proběhne formu refundace.

 

Věříme, že uvítáte možnost, kterou Vám OZP v rámci Programu péče o matku a dítě  nabízí. Přejeme Vám i Vašemu děťátku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

 

OZP -  Vaše zdravotní pojišťovna 

 

Pokud chcete vyhrát zajímavé ceny od OZP, můžete soutěžit ZDE .

 

 

 

   
19.04.2004 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] niagára [*]

  Taky jsem tento příspěvek před dvěma lety využila a bylo to moc příjemné. Ale všimla jsem si, že to zkrátili z pěti dnů na čtyři. Tenkrát byl příspěvek 2500 a vzhledem k tomu, že jsem byla po císařském řezu, tak mi to vyšlo akorát, teď už bych musela doplácet.

  superkarma: 0 20.04.2004, 21:21:52
 2. avatar
  [4] mufly [*]

  Hm bohužel tady v Pardubicích má OZP, u které jsem pojištěna smlouvu se soukromou porodnicí a já tam na gyndě neudělala moc dobré zkušenosti - rodit tam určitě nebudu.o))) Hm ale než to bude, to bude doba.o)))

  superkarma: 0 19.04.2004, 10:09:25
 3. avatar
  [3] Petronilka [*]


  Myslím, že to je super. Já měla štěstí, že se ve chvíli kdy jsem nastoupila do porodnice nadstandartní pokoj uvolnil a neměnila bych. OZP patří velký dík za to, že tuto službu maminám jako jediná ZP umožňuje.

  superkarma: 0 19.04.2004, 08:13:01
 4. avatar
  [2] Lesana [*]

  Suzanne: Tsss, to můj táta vzpomíná, jak se byl "v porodnici" podívat za svojí sestrou. Návštěvy stály pod oknem a tvářili se, že ty tři patra nahoru do okna opravdu vidí, jak miminko v zavinovačce vypadá :o) Jinak já OZP podruhé využila a Využila bych i poprvé, ale... nebyl volný pokoj :o( No, i tak se to dalo. MMCH netuším, jak dneska, ale před třemi lety OZP přispívalo dost citelně na epidurál (pokud by člověk rodil v nemocnici, kde si ho musí platit sám).

  superkarma: 0 19.04.2004, 02:12:15
 5. avatar
  [1] Suzanne [*]


  Vzpomínám si, jak jsme před 16 lety navštívili moji sestru v žatecké porodnici. Pět maminek se mačkalo u jednoho okýnka ve dveřích, jedna přes druhou ukazovaly nemluvňata, na druhé straně asi patnáct různých příbuzných, do toho sestřička: tak končíme, končíme, zase zítra... Br, ještě že jde vývoj kupředu

  superkarma: 0 19.04.2004, 01:35:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme