Využijte posledních krásných dní k procházkám přírodou a přineste si z ní kousek domů. Nebude trvat dlouho a poslední podzimní květy rozmáčí déšť nebo přikryje jinovatka. Stačí mít oči otevřené, pustit uzdu fantazii a můžete si vytvořit krásné květinové aranžmá třeba z rostlin, o kterých v létě trochu pohrdavě mluvíme jako o plevelu.


Stále ještě kvete žlutý vratič, elegantní kerblík, kontryhel a sem tam se ještě na kraji pole začervená vlčí mák. Ale nemusíme mít oči jen u země, protože i keře a stromy nám nabízejí nepřeberné množství tvarů listů a plodů.


V jednoduché váze se nádherně vyjímají geometricky strohé větvičky trnky s ojíněle modrými plody. Podzimní klasikou jsou červené plody jeřabin nebo hlohu. A co vřes? V básni se sice mluví o vůkol rudém vřesu, ale ten jsem ještě nikdy neviděla. Asi jsem nepotkala tu správnou křišťálovou studánku. Vřes si můžete natrhat v lese, ale dá se běžně koupit v každém květinářství.

A když vám v dnešní uspěchané době nezbude čas, abyste vyrazily do přírody, rozhlédněte se po své zahrádce. Možná vám tam kvetou půvabné sytě oranžové „lampionky“, které se dají kouzelně kombinovat třeba s jiřinkami a chryzantémami.

Nemáte ani zahrádku, ani balkon, ani truhlíky za okny? Tak vám nezbývá než doufat, že vám někdo takovou květinu daruje pro radost. A já vám to moc přeji.

Reklama