Tento prodloužený víkend využije většina z nás k návštěvě hřbitova. Už víte, čím ozdobíte hrob? Navštívila jsem za vás svou oblíbenou floristku, abych načerpala inspiraci. Opět mě nezklamala.

Nikdy nekupuji na hrob věnce, ale živé květiny

hřbitov

Přímo mě odpuzují všechny ty šiškové, slaměnkové, chvojové, v celofánu zabalené, co jsou k dostání u hřbitovů. Vypadá to, že výrobci těchto dekorací nemají žádnou fantazii a smysl pro estetično. Je to ponuré a odfláknuté, jako by bylo jedno, co na hrob položíte. Stejně to za chvíli zmokne a skončí v kontejneru.  

S tím se nehodlám smířit a každý rok vymýšlím, co dát tátovi na hrob. Byl optimista, a tak chci, aby jeho hrob působil vesele a barevně, a je mi lhostejné, že to někomu přijde nepatřičné. Většinou kupuji chryzantémy nebo vřes, k nimž vyberu barevně ladící obal na květináč.

hřbitov

Letos jsem si zašla pro inspiraci ke své oblíbené floristce a nevěděla, kam dřív s očima. Věnečky a různé květinové vazby hýřily barvami a daly by se použít stejně dobře na hrob, jako podzimní dekorace do bytu, či na dveře domu. Působily nostalgicky, ale ne smutně, nebo dokonce ponuře, což mi bylo sympatické.

Ještě nejsem rozhodnutá, ale zřejmě to vyhraje ozdobné zelíčko nebo květinový košíček z vydlabané dýně. Je barevný, optimistický a má vtip. A to by se tatínkovi určitě líbilo.

Reklama