Vztahy

Ovlivní to můj život

 

Chtěla bych Vám napsat svůj příběh, který určitě ovlivní můj další život....

Po 13letém manželství jsem požádala o rozvod, protože jsem se šíleně zamilovala a nehleděla na to, že můj manžel je hodný a udělá, co mi na očích vidí. Když jsem mu tenkrát řekla, že mám přítele a chci se rozvést, poprosil mně, abych to skončila, že mi to nikdy nebude připomínat.

A že mě nikdo nemůže mít tak rád jako on, že by ztratil úplně smysl života. Tenkrát jsem to měla brát vážně. Rozvedli nás a já se znovu vdala. Po čase k 17letému synovi z 1. manželství přibyla dcera.

Když jsme se s bývalým mužem  jednou náhodně potkali, řekl mi, že kdyby mi bylo někdy zle, vím, kde ho hledat, že se mám kdykoliv vrátit i s mou dcerou. Jen z návštěv svého otce jezdil syn smutný, že na tom táta není zdravotně dobře, že se mu stýská a chřadne.

Moje 2. manželství nefunguje, ale styděla jsem se to někomu říct, hlavně bývalému muži. Tak jsem to přece chtěla. Před necelým rokem můj bývalý muž zemřel, všichni říkají tu větu, kterou tehdy řekl on: jeho smysl života jsem byla já a syn, on ho ztratil a vzdal to.

Utrápil se. Jeho matka mi zakázala přijet na pohřeb, že jsem ho zabila. (Má pravdu). Byla jsem tam, ale až dvě hodiny po pohřbu, aby mě nikdo neviděl a prosila ho o odpuštění. Chtěla bych mu říct, že to byla chyba a že byl to nejlepší, co mě v životě potkalo. Ale už je pozdě. Jak s tím dál žít? Tolik mi chybí.                                    
   
25.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [57] Avilka [*]

  Nikusa - Ja chápem tvoju svokru, prežiť dieťa je to najstrašnejšie a povedala to v strese a vzteku. Proste chcela svoj žiaľ dostať von a zároveň tej mrche ( sorry ale berem to z uhlu jej pocitov), čo opustila jej synáčka , to mohla konečne nandať. Si uvedom, že si ju kakala ako nevesta a ako tá, čo jej syna opustila si ju na sr..dvojnásobne, lebo jej synáčiť ti nebol dosť. Chápeš, čo sa dialo v jej hlave? No a tak tú zášť proti tebe vyventilovala von.A trafila ťa presne to toho najzraniteľnejšieho miesta. Jej išlo o to, aby si trpela rovnako ako ona!

  Rovnako môžno zo zabitia obviniť jeho matku, že syna nenaučila reálne vnímať svet, že mu nepomohla vyrovnať sa s tvojim odchodom ....a takýchto teórii tu do rána vymyslím tucet.

  superkarma: 0 26.05.2005, 21:48:01
 2. avatar
  [56] Nikusa [*]

  Avilka: Asi máš pravdu v tom,že tak nějak vnitřně si přeju(potřebuju ujistit),že jsem tak velkou chybu neudělala.Vlastně ne-to vím,že udělala, ale tak, jako mi býv. tchyně řekla,že jsem ho zabila já,tak potřebuju slyšet(aby mi bylo líp),od kohokoliv, že to tak není. A to mi pár holek tady napsalo.Takže se v něčem nemýlíš.

  superkarma: 0 26.05.2005, 19:26:25
 3. avatar
  [55] Avilka [*]

  Nikusa: Nedotko. Ale mám vo zvyku komunikovať dosť priamo, čo môže byť rôzne prijímané. Pranie svedomia - to si musíš v prvom rade vyriešiť ty sama a brať to aj s tým nepríjemným. Nejak mám ale pocit, že tu to chceš "hodiť" na holky . Nejak mám pocit, že potrebuješ ani nie sa tak s tým vysporiadať ako sa uistiť, že ty si vlastne žiadnu chybu neurobila. Ale môžem sa mýliť.
  Som tu preto, aby som si povedala svoj názor, porovnala svoj názor a skúsenosti s inými, skorigovala a získala nadhľad ako sa na určité veci pozerajú aj iný ľudia, ktorí sa na vec dívajú z iného uhla.

  Čo berem ako + je, že si sa poučila a už nechceš urobiť rovnakú chybu druhýkrát.

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:06:07
 4. [54] a.... [*]

  Nikusa: Jsou na tebe tady některý holky fakt pěkně hnusný, myslím, že si dovedu představit, co cítíš, prostě ty kvality svého prvního manžela jsi považovala za samozřejmost,mysle jsi, že podpora a ohleduplnost je něco samozřejmého a teď, když to v druhém manželsví nemáš, jsi velmi zklamaná.To, že tvůj první manžel zemřel bys si za vinu určitě neměla dávat, způsobila jsi mu nepochybně velké trápení, ale tvé současné pocity jsou srovnatelné s těmi jeho.Pokud se tvůj současný manžel k tobě chová skutečně tak hnusně jak si popsala(to chování k synovi a reakce na úmrtní list)měla bys uvažovat o životě bez něj, prostě pokusit se oprostit od minulosti a začít znova od nuly.Asi by to bylo v tvém případě z finančních důvodů nesnadné, ale to co bys tím možná získala je k nezaplacení. Hlavně bys neměla dělat to, že se pověsíš na nějakýho chlapa, který ti v daném okamžiku bude připadat mnohem "lepší" a za nějaký rok zjistíš, že to zas nebylo"ono". To je fakt lepší být sama.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:02:21
 5. avatar
  [53] Nikusa [*]

  Zrovna jsem přečetla článek: neštastná láska z 2.5.
  Tak to je přesně ten samý případ,doufám jen,že měla více rozumu.
  Ale vidím,že tohle řešilo a asi řeší spousta žen-jsme jen lidi.

  superkarma: 0 26.05.2005, 12:47:50
 6. avatar
  [52] Nikusa [*]

  Avilka: Feng 37-kdyby jsi pořádně přečetla úvodní příběh,tak by jsi věděla odpověd na svou otázku.Jinak k praní svědomí na netě-proč tu teda je? já myslela,že mimo jiné,taky na praní svědomí.Nečekala jsem jen kladné připomínky,právě naopak,ale proč jsi tu teda ty?Já jsem se opravdu svěřila úplně poprvé,co mně trápí na tomhle netu a napsala jsem jen c, co cítím.Tak promin,jestli se to dotklo právě tebe(i jiných?),to mně fakt mrzí.

  superkarma: 0 26.05.2005, 11:41:39
 7. avatar
  [51] Avilka [*]

  Fiona: 41 - skôr bych to nazvala zmysel vidieť veci z nadhľadu..

  superkarma: 0 26.05.2005, 11:17:54
 8. avatar
  [50] Avilka [*]

  Nikusa: Chyba? Fajn, tak si sa mala pripraviť, že za chyby sa plaítí. Ty si jediná bola kompetentná sa rozhodnúť, či spravíš ugrade manžela č. 1 na č.2. A každý si svoje rozhodnutie musí vyžrať aj s úspechmi a neúspechmi. Neper si svoje svedomie tým, že očakávaš na nete len pritakacie ohlasy a negatívne odbiješ tým, že je niekto mladý a nevie čo je láska.

  By ma tiež zaujímala tvoja odpoveď na FENG 37.

  A

  superkarma: 0 26.05.2005, 11:16:21
 9. avatar
  [49] Nikusa [*]

  Blueberry: V něčem jsme ujely úplně stejně.To je asi ten správný pohled na tenhle problém.Když je někdo moc hodnej, je prostě nudnej.Tak jsem to tenkrát asi cítila já,byl moc velký klid.Co bych za něj dala dnes!Nevím,kolik má Feng roků,je to blbý,ale vážně mi připadá ještě moc mladá,tím nechci říct hloupá-prostě jen bez zkušeností ze života.Milá Feng,kdyby mi někdo v 1.manželství řekl,že se jednou rozvedu,tak bych si poklepala na čelo.Byla jsem si jistá,že nikdy ne. A ty znáš svůj osud,že tak odsuzuješ jednu velkou chybu v životě ženské?Znáš to přísloví:člověk míní,osud mění?Za pár let budeš možná mluvit jinak.Tak to prostě je a důležité asi je,se z těch chyb poučit a to já sakramentsky jsem,určitě si vtom nelibuju,jak se mi snažíš pořád vnutit.To bych nebyla ve svém věku(během roku)tak šedivá.A karlíkovi přeji všechno nej a aby mu to tak šlo,jako dosud(ale jen mi připadá,jakoby ti,co nejvíce moralizují,nevěděli,co to je zamilovat se-i když blbě a v nevhodnou dobu).Jen vám připomenu,že je to pocit,že můžete všechno,všechno půjde,jak chcete,že lítáte nad všemi problémy,že existuje jen on a vy a hlavně!-že stím v té chvíli nic neuděláte.Je to prostě hormon,který si s váma dělá,co chce.(chci upozornit,že se nepovažuji za primitiva,který není schopný normálně myslet).Tak to je zamilovanost-ne láska!!!

  superkarma: 0 26.05.2005, 08:19:21
 10. avatar
  [48] Blueberry [*]

  karlik: Po devetactyricetiletem manzelstvi za sebe ruku do ohne muzes dat, protoze v tomhle veku uz tezko na nejake mimomanzelske vztahy muzes myslet (teda myslet jo, ale tezko aplikovat) .

  superkarma: 0 26.05.2005, 01:05:40
 11. avatar
  [47] karlik [*]

  Blueberry: Po devětačtyřicetiletém manželství by jsem za sebe ruku do ohně nedal ale vy ženy si jednou píchnete někde bokem a hned se rozvádíte a myslíte si jakej budete mít život. Po dvou třech letech úplně stejnej jen ten novej Vás hecuje, že dostáváte malé alimenty a podobně. Získáváte jenom praksi v rozvádění a tak pokračujete protože už většinou nevíte kudy kam.

  superkarma: 0 25.05.2005, 23:33:49
 12. avatar
  [43] Blueberry [*]

  mynynka: Vy mladsi holky bez zivotnich zkusenosti tezko muzete vedet, do ceho se za dvacet let dostanete. Takze at je pravda jakakoliv, nemeli bychom soudit.

  superkarma: 0 25.05.2005, 22:48:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [40] karlik [*]

  Sypat si teď popel na to máslo co jsi mněla na hlavě je Ti platné jak mrtvému zimník.

  superkarma: 0 25.05.2005, 22:01:15
 2. avatar
  [39] Avilka [*]

  Feng: 34

  superkarma: 0 25.05.2005, 21:39:52
 3. avatar
  [36] Blueberry [*]

  Nikusa: Chapu te. Ja jsem taky odesla od hodneho (pro mne spis nudneho) manzela, protoze jsem se silene zamilovala. Nastesti jsem s tim clovekem nezustala, vybarvilo se z neho neco, jako je tvuj nynejsi manzel. Muj ex se znovu ozenil a na stara kolena si poridil dite, cemuz jsem uprimne rada, protoze vim, jake bych mela vycitky svedomi, kdyby se kvuli mne mel trapit. Kdyby kvuli mne zemrel, urcite bych citila to, co ty a vycitala si to cely zivot. Preju hodne sily a stesti, jestli chces, napis mi.

  superkarma: 0 25.05.2005, 21:04:36
 4. avatar
  [35] Nikusa [*]

  Feng: Mně je 40let,takže vím,co je to pocit.Ono to určitě není v pořádku,když mi manžel dává 2000Kč na měsíc(jsem na MD)s tím,že nebude živit cizí ženskou,mému synovi říká příjmením(a hůř) a (to se mi totálně zhnusil)když našel rodný list mého zemřelého syna,zeptal se ,proč to schovávám.Odpověděla jsem,protože to bylo moje dítě a on na to řekl,že si taky neschovává papír od utracení své kočky.A z bývalého manžela si modlu nedělám,vím jaký byl-to je vše. Neodešla jsem od něj,protože to nebylo v pořádku,prostě jsem se slepě zamilovala a to se asi stane i těm spokojeným.

  superkarma: 0 25.05.2005, 20:28:47
 5. avatar
  [33] Nikusa [*]

  Já už tu opravdovou lásku hledat nebudu,pokud přijde,budu štastná.A to si piš,že už ji poznám.A jak už jsem napsala,moje druhé manželství nefunguje(je mi to líto-tolik jsem obětovala),manžel je sobec a egoista,nechová se dobře ke mně i k mému synovi.Zatím zůstávám opravdu jen kvůli dcerce,když už jsem to tak zvorala.

  superkarma: 0 25.05.2005, 20:01:37
 6. avatar
  [32] Avilka [*]

  Nikusa: 25 A pre tu "opravdovú" lásku znovu rozbiješ svoju rodinu, dcére vezmeš otca, poprípade rozbiješ rodinu jemu?

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:53:58
 7. avatar
  [31] peguša [*]

  To je tedy hodně drsný příběh. Ale co se stalo, odestát se nedá. K tomu se nedá moc říct. Do konce života budeš mít výčitky svědomí. Teď se s tím musíš naučit žít. Držím ti palce.

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:53:56
 8. avatar
  [30] Henna [*]

  Niki: tohle je vzorný příklad toho, že by člověk ani za 13 let nemel zapomenout na to, co pro nej jeho polovička znamená. Nemel by se hnát za novou láskou (i když láska je krásná), pokud mu to doma klape...novou lásku by měl člověk hledat spíš pokud ta jeho neklape. Vezmu si z tvého příběhu pro sebe pounaučení. Přeji ti jen štěstí a klid v dušičce.

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:40:10
 9. avatar
  [29] Nikusa [*]

  Nevím už,jak se tomu říká odborně,ale jedná se o nějaký rozvrat metabolismu,prostě tělo přestává fungovat vlivem delšího, silného stresu. To vím od doktora. Kdybys jen měla femme pravdu!

  superkarma: 0 25.05.2005, 18:44:33
 10. avatar
  [28] Blueberry [*]

  femme: Stres dokaze zabit, nyni se prichazi na to, ze i rakovina nekdy vznikne stresem - ma to co delat s hormonem cortisol, ktery se uvolnuje pri stresu a muze mit dalekosahle ucinky. Proto se dnes tak moc doporucuje odstranit nebo zmensit stres, a kdyz to nejde, praktikovat aspon jogu a meditaci, chodit na prochazky, proste se snazit si zivot zprijemnit za kazdou cenu.

  superkarma: 0 25.05.2005, 17:50:44
 11. avatar
  [27] femme [*]

  Niki: nemyslím si, že by tvůj první mangel umřel ze žalu, žes mu odešla za jiným to by bylo moc patetický

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:25:08
 12. avatar
  [26] Stes [*]

  Nikusa: , kdyby tento článek pomohl jen jedné ženě (popř. muži) v rozhodování, zda jít za Láskou nebo zůstat v manželství s člověkem, který ho miluje, stojí to za to!!!!!!!!!!! Hodně

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:53:54
 13. avatar
  [25] Nikusa [*]

  Stes:Vždyt si to všechno uvědomuji. Právě a jen proto,jsem toto mé trápení a pozdní uvědomění napsala do debaty.Aby si toho lidi vážili, dokud to mají a aby nebrali děti z fungujícího manželství.Vášnivá láska není k ničemu.Ted se opravdu snažím se vším vyrovnat a žít jen pro své děti(ted už hlavně dceru).A jestli mně (pokud budu mít to štěstí)ještě v životě potká ta opravdová láska,tak ji nepustím!

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:23:45
 14. avatar
  [24] Vivian [*]

  Niki Možná jsi udělala chybu, a možná to tak mělo být, i když je to smutné... Tvůj bývalý muž ti jistě odpustil, teď musíš odpustit i ty sama sobě, vyrovnat se s tím a jít dál.
  Držím palce

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:15:17
 15. avatar
  [23] Kekka [*]

  Člověk udělá v životě spoustu chyb, a většinou už to nejde napravit. Netrap se už tím a věnuj se dětem, ty tě potřebují.

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:07:38
 16. avatar
  [22] Stes [*]

  Nějak nechápu, proč se to snažíš řešit teď. Tohle (nefungující manželství, vztah k 1. manželovi, jeho zdrav. stav) Tě mělo zajímat, ještě když žil, teď s tím nic neuděláš. Na druhou stranu je ale dobře, že jsi to sem napsala, snad se někdo z Tvých chyb poučí! Rozbila jsi rodinu pro někoho, s kým Ti to teď neklape. Děti nemám, ale vím, že v prvním případě, by se mělo myslet na ně a ne brát dětem tátu, který se chová dobře jak k Tobě, tak k nim. Rozvod na děti působí vždy špatně. Nemyslím tím, ale každý rozvod (otec tyran, alkoholi ... to je lépe rodině bez něj). Vím o čem mluvím, můj otec je typ muže, který o mě a bratra a vlastně ani o mámu neměl nikdy zájem, přestože je s mámou stále ženatý a bydlí s námi v rod. domku. Jak my jsme záviděli a někdy závidíme svým známým, kteří mají tátu, který se o ně zajímá, stará se o ně a v dětství si s nimi hrál! To my neznali.

  Jen je škoda, že jsi si manželovo kvality uvědomila, až takhle pozdě.

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:06:55
 17. avatar
  [21] Nikusa [*]

  r1911: Víš,zpětně když uvažuju,tak jsme se s býv.manželem za těch 13let snad ani jednou nepohádali,on to neuměl a když mi něco vadilo,dal mi za pravdu.Prostě já byla v jeho očích ta nej.On byl obyčejný kluk z vesnice,trošku při těle.Můj život byl spokojený a moc klidný.Až na úmrtí našeho druhého syna(po porodu).Manžela jsem měla tak normálně ráda,žádná šílená zamilovanost to nikdy nebyla,brala jsem si ho,protože jsem byla těhotná(spali jsme spolu dvakrát!).No a když jsem poznala svého nynějšího manžela(atraktivní,vysoký,inteligentní),úplně jsem zblbla.No, škoda.Na tom vzhledu fakt nezáleží a určitě raději v manželství pohodu,než stresy.

  superkarma: 0 25.05.2005, 15:00:38
 18. [20] Tobbi [*]

  Všichni musíme žít s následky svých rozhodnutí. Tak to prostě je.

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:59:53
 19. [19] r1911 [*]

  Nikusa: Je to smutný příběh, ale předpokládám, že jen na smutek nezemřel. Možná to tím začalo, ale pravým důvodem to nebude.
  Nemá cenu se trápit a užírat se myšlenkami "co kdyby". V textu píšeš, že jsi se tenkrát šíleně zamilovala do někoho jiného. Obávám se, že ten, kdo je zamilovaný (do současného partnera), ten nehledá nejen lásku jinde a nezamiluje se, asi nebylo ideální. Zůstat u prvního manžela, to by stejně asi nedělalo dobrotu, už by asi zůstal pocit, že to není to nej. Takže bych se snažila na to pokud možno pozapomenout, protože nemá cenu se trápit...

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:46:25
 20. avatar
  [17] Nikusa [*]

  Děkuji všem za podporu.Je mi úzko a vaše slova aspon trochu pomáhají.Zábulinko,nevím,jak na tom byl zdravotně,ale chátral jak po psychické,tak pak po fyzické stránce.Možná,že to v jeho tělě způsobilo nějaký zdravotní problém.Syn mi až ted řekl,že ví od babičky,že chtěl skočit pod vlak,ale neměl sílu.On byl ten typ,který uznává jen jednu život.lásku,když skončí,končí vše.Je mi to tak líto,vždyt mohl žít dál,mít ještě rodinu...Já měla po jeho smrti špatné svědomí,ale když mi býv.tchyně řekla,že jsem ho zabila-budu to slyšet do konce života.Kdyby mi aspon někdy ublížil,tolik by to nebolelo,ale takového chlapa už nikdy nenajdu.Nevážila jsem si velké lásky a zničila člověka.Přitom bych ho ted vedle sebe tak potřebovala-tu jistotu a lásku.

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:20:47
 21. avatar
  [15] Žábina [*]

  je to velice smutný příběh , ale opravdu si myslíš že zemřel jen proto, že jsi se s ním rozvedla a on ztratil smysl života ?
  nebyl náhodou vážně nemocný ?
  podle mě to byla shoda okolností, rozvod a nemoc...nevěřím tomu že jen tak zemře úplně zdravý člověk

  superkarma: 0 25.05.2005, 13:27:45
 22. avatar
  [14] jiti [*]

  Chudáček malinkej, takovej hodnej chlap úplně vzácnej exemplář

  superkarma: 0 25.05.2005, 13:23:42
 23. [13] xenie [*]

  ježíšikriste... je to smutné, ale už je to rok, bohužel nevrátí se to a nemá cenu brečet nad něčím co nelze změnit, soustred se ted spis na budoucnost...

  superkarma: 0 25.05.2005, 13:08:20
 24. avatar
  [10] renike [*]

  je to smutny pribeh a opravdu mam slzy v ocich

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:57:05
 25. avatar
  [8] Visnery [*]

  Člověk pozná co měl, až ve chvíli kdy to ztratí...

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:46:22
 26. avatar
  [7] murena [*]

  Život nám dává tolikrát za vyučenou,někdy až moc tvrdě platíme za svou neuváženost a nejhorší je,že jsou věci,které už nikdy nejdou vrátit zpátky.Měli bychom se poučit z cízích i vlastních chyb,jenže jsme nepoučitelní.Co k tomuto životnímu příběhu dodat,když není co,snad jen,že ti přeji hodně síly,rozumných rozhodnutí a štěstí do dalších let...

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:44:01
 27. avatar
  [6] Lenika [*]

  Žádné kdyby neexistuje.. Osud má svoje cestičky a nástroje. A možná tohle byl jediný způsob, jak Niki ukázat, že její první muž byl báječný. A taky mi to připomíná nějakou radu - říkat svým blízkým hezké věci nejraději hned

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:25:52
 28. avatar
  [3] Chicita [*]

  Smutný příběh Musíš to nějak překonat, na víc už je pozdě.

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:16:28
 29. avatar
  [2] Chicita [*]

  Smutný příběh Musíš to nějak překonat, na víc už je pozdě.

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:15:58
 30. avatar
  [1] Trinitty20 [*]

  Nikčo, málem mě to rozbrečelo,asi to bylo opravdu vůči tvému bývalému manželovi nefér, ale to je život. Nesmíš si dávat za vinu, že se utrápil kvůli tomu, že jsi milovala někoho jiného. Vím, je těžké soudit, když to někdo nezažije, ale je to tak. Přeji ti ať se s tím nějak vyrovnáš a hodně

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:10:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme