Vítám vás v adventním kalendáři magazínu žena-in pro Vánoce 2012. V pátek jsem vám slíbila, že dnes otevřeme první okýnko... pojďte do něj nahlédnout se mnou!

Advent

Dnes otvíráme první „historické okýnko“. Podívejte se, co jsme 19. listopadu v minulosti žena-in probírali:

Kdo rád nosí v zimě hlavu schovanou, nechť se inspiruje nestárnoucí módou v podání Dany Haklové. Myslím, že uvedené čapky se hodí i jako dárek. Ke mně jeden model zrovna putuje poštou.

Máte staršího pejska, nebo ten váš gaučáček klepe kosu, jakmile se rtuť teploměru dotkne nuly? Pořiďte mu šik kabátek.

Oddechněme si a zasmějme se díky věrným čtenářkám a jejich vtipným příspěvkům, které do redakce zaslaly.

Ráda byste se podívala také okénkem do budoucnosti? Pozor na neseriózní věštce.

A na závěr se můžete nechat inspirovat pro vaši vánoční výzdobu.

Úplným závěrem rozbaluji okénko pracovního adventního kalendáře a činností na dnešní den je:

Objednat vyčistění koberců či domluvit zapůjčení čistícího stroje. Určitě ještě někoho do vánoc seženeme. Půjčovné není drahé. Některé firmy inkasují pouze 1000 Kč vratnou zálohu za stroj a půjčovné činí 250 až 350 Kč na 24 hodin. Stroj domů dovezou, předvedou a druhý den si zase přijedou. Kilometrovné je dosti nízké, čisticí přípravek kolem 100 Kč. Přístroj nejen koberec vyčistí, ale vysaje z něj i vodu. Po vyčištění tedy budeme chodit po suchém koberci.

Chcete-li čistit vlastními silami, mohu doporučit žlučové mýdlo. Je sice dražší, odstraní ale všechny skvrny. Je vhodné i na vlněné koberce. Seženete ho v každé drogerii. Za sebe nemohu doporučit prostředky na sucho. Čištění vypadá jednoduše. Obsah sáčku vysypete na koberec, necháte několik minut působit a poté vysajete. Účinku jsem si nevšimla. Možná jsem si v návodu nepřečetla, že přípravek skvěle čistí peněženku, koberce však nikoliv.

Protože objednáním čištění nevyvineme nějaké zvláštní úsilí, hravě zvládneme i úkol č. 2. Mohou se tak připojit i čtenářky, u kterých není doma co tepovat.Přejte si něco pěkného, když svíce hoří.

Dnes ještě musíme přivolat příjemnou atmosféru a pohodu, aby nás provázely po zbytek roku. Že to také žádná činnost není? Přece se nepředřeme hned první den, ne?
Cestou z práce se stavte pro vonné tyčinky či svíčky. Vše, co je spjato se živlem vzduchu, umí plnit přání. Svíčku či tyčinku zapalte a vyšlete v myšlenkách své přání. Prý kouřem se vaše přání dostane až k rukám příslušných andělů či bohů. Stejně tak má sloužit i ptačí peří. Naleznete-li pírko, pošeptejte mu své přání a pošlete ho po větru.


Moje maličkost si bude přát hodně zdraví a pohodu pro sebe, svou rodinu i pro vás. Budu si přát, abychom se po zbytek letošního a po celý příští rok scházeli v plném počtu a ve zdraví.

Reklama