Co ještě se událo o vánočních svátcích? Ne všichni je strávili s mísou plnou cukrovím u televize. Hodně lidí vyšlo na procházku a někteří dokonce skočili i do vody. Teď jen nevím - ze zoufalosti nebo z otužilosti?

Samozřejmě za b) je správně.
Koupání v ledové vodě na Štěpána patří ke dlouholetým tradicím. Jenže není voda jako voda. Ona taková Vltava už léta nepatří právě k nejčistším... takže tady můžeme mluvit o otužilosti ruku v ruce jdoucí s odvahou.

fotootuzilce

V Praze se ve čtvrtek 26. prosince 2013, na druhý svátek vánoční, konal už 67. ročník vánoční plavecké soutěže ve Vltavě - Memoriál Alfreda Nikodéma.
Tato nejstarší a nejznámější otužilecká akce se uskutečnila v 11 hodin ve Vltavě u Národního divadla v Praze a otužilci si pochvalovali „teplé počasí“.

Koupání v ledové vodě na Štěpána
Poprvé o Vánocích plavali ve Vltavě otužilci v roce 1923. Největší zimu zažili v roce 1946, kdy klesla teplota na 25 stupňů pod nulu a pořadatelům nepomohly ani sekyry, jimiž led rozbíjeli a plavat se nakonec nedalo. Nejvíce otužilců se zúčastnilo 30. ročníku memoriálu v roce 1976.

fotootidva

poskytnuté fotografie: www.otuzilci-praha.cz

 

 

 

Reklama