Rodina

Otrokyně dudlíku?

Dudlík ?!?!?
Opět já J šílená matka v zabordeleným bytě. Místo abych uklízela, tak sedím na netu a lovím informace.
Ulovila jsem dobrou diskusi na téma, jestli dudlík nebo paleček. Jedna maminka tam vyslovila svůj dojem, že jí dětičky dudlající dudlík připadají jako malí závisláčci. No budiž, každý má nějaký zlozvyk, člověčí rasa je na to expert. Někdo kouří, někdo žvejká žvejku, jinej chodí po obchodech a někdo by bez nevěry nemohl žít……

Zamyslela jsem se též. Náš syn dudlík zásadně nechce. Když mu ho dáváme všemi možnými způsoby, tváří se, že ho chceme udusit, případně že ten dudlík musí být přinejmenším hořký. Takový dělá ksichty.

Nedělá to žádný problém, ale teď mu táhne na třetí měsíc a cucá si pěstičku. Ne nijak tragicky, párkrát denně. Řešíme to tím, že pokud je vidět, že to dělá k uspání, tak ho necháme. Když cucá z nervozity, tak ho buďto zabavíme nebo vezmeme do náručí a započneme prohlídku bytu „tady je kytička, tady je obrázek, tady je keramická kočička….." Mimčo hází úsměvy na listy od dračince a šklebí se na roh u kuchyňské linky….. a začne si svojí miminkovskou řečí povídat. Poslední slovo bylo „GRRRRAAAUUU“, často používané, fakt by mě zajímalo, co znamená….

A ruce umdlévají a za chvíli bude Arnold proti mně rachitická vychrtlina.
Mimochodem – kéž by se nošením dítěte formovaly radši svaly na zadečku………

Moje kamarádka má mimčo taky bez dudlíku, takže když jsem viděla další kámošku, kterak každých dvacet minut odbíhá mýt dudlík pod vodou, protože někde padal, každých deset vteřin ho vrážela slintajícímu potomkovi do pusy a ve stejných intervalech ten samý dudlík hledala na gauči, na zemi, za tričkem. A mimčo jí stejně řvalo, a to i přes dudlík.

U doktora na kontrole kyčlí byly přede mnou (možná náhoda) samý miminka zašpuntovaný dudlíkem. Připadala jsem si jako exot, sparťanská matka, která nemá v povinné výbavě kočárku špunt na dítě!!!

Dneska existuje super věc, a to je řetízek na dudlík. Je to jistě praktická věc, ale když jsem viděla kamarádčinu fotku, kterak má dítě uvázaný řetězem za pusu ke šprcli na postýlce, nějak mě to nenadchlo. Nic moc roztomilého….

A hlavně mi při čtení názoru té maminky, že děti jsou závisláčci, napadlo, že maminky dudlíkových dětí jsou vlastně hrozný otrokyně toho zatracenýho dudlíku…. Pořád ho někde hledat, mýt, vyvářet, vrážet do pusy, utírat sliny, kupovat nový šidítka….

Uf, já jen pevně doufám, že se na dudel nikdy nenaučíme a na prstíčkách to nezanechá stopu. Jen s hrůzou čekám, kdy se náš synáček propracuje k poznání, že paleček je na cucání nejlepší.

Aby bylo jasno, dudlík mám…. Máme jich několik… Máme je v pohotovosti a čas od času učiníme pokus, abychom zjistili, že dudlík je fujtajbl… možná si ho jednou náš darebák vezme a budu muset pořídit i ten řetízek….. A stanu se otrokyní, už teď mi z toho vstávají vlasy hrůzou.

Naprosto chápu maminky, který sáhnou po dudlíku ze zoufalství, když už nevědí, jak řvoucí uzlíček utišit. Ale znám i takové, které takhle špuntují dítě z vlastní pohodlnosti, protože je to lepší, než se mu nějak aktivně věnovat.

A co vy? Jaký máte názor na dudlík?

Pevné svaly a dobré zdraví maminám přeje

 

   
26.08.2005 - Těhotenství a porod - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [68] Kuře [*]

  Naše měla dudlík od 3. měsíce, kdy prostě měla potřebu mít něco na cumlání. Vzali jsem jí ho v necelém roce a bez potíží - potřeba už prostě nebyla. Ale nikdy nebyl problém, že bych v noci hledala dudlík atp. Nikdy jsem jí ho totiž nenechala na spaní. Jak usnula - šup ven z pusy. A za pár dní ho při usnutí plivala sama. A navíc mjsem si večer k postýlce nachstala ještě jeden "náhradní", pro případ, že by se v noci probudila.
  Malej má dudlík od té chvíle, co přijel z porodnice. Opět prostě proto, že měl potřebu cumlat. Teď (v osmi měsících) ho má jenom na spaní a na písku. Když chce za děckama, tak pouze s dudlíkem (aby si necpal písek do pusy).
  Nikdy ale nepoužívám a nepoužívala jsem dudlík jako "špunt proti řvaní". Dudlík je u nás prostě na dudlání. Jája má žvýkačky, Kuba dudlík.
  A s tím mytím - když spadne doma, tak to neřeším. Když spadne venku, tak se opláchne vodou, co máme na pití. Večer se vyvaří je to bez problémů.

  superkarma: 0 06.09.2005, 13:16:26
 2. avatar
  [65] Mirrule [*]

  Synovi daly sestřičky dudlík už v porodnici a pak jsem měla problém aby se správně chytil u kojení...zvládli jsme to.... jen nechtěl anatomicky, protože s porodnici dostal klasickou bambuly. Nakonec asi na třech měsících čapnul i anatomickej a bambuly jsme vyhodili....jakmile začal sedět a hrát si (asi na 7 měsících) dudlík dostával jen na spaní....a asi na 1 a něco jsem zkusila dodlík vzít uplně...povedlo se bez velkých problémů....dcara dostala dudlík na třech týdnech...stejně jako u prvního, ho dostávala jen na spaní a asi také na roce a půl usnula bez dudlíku a tak jsem to zkusila večer znovu a pak už byla bez něj...Naštěstí jsem neměla děti až tam moc na dudlíkách závislé...narozdíl ode mě...Já ho prý kradla ještě jako dvouletá bratrovi ... On musel mít taky jeden v puse a dva v rukách...

  superkarma: 0 28.08.2005, 16:00:01
 3. avatar
  [62] peguša [*]

  Tanzánie:

  superkarma: 0 28.08.2005, 10:42:26
 4. avatar
  [61] Tanzi [*]

  I náš synátor usínal s tím, že měl plné ručičky dudlíků..ani je tak nechtěl do pusy jako si je majetnicky držet.
  A běda když jich nebylo dost...

  superkarma: 0 28.08.2005, 09:13:40
 5. avatar
  [60] peguša [*]

  Marge: To myslíš jako do druhé třídy základní školy? Nebo do druhé třídy ve školce? V prvním případě je to spíš ostuda rodičů než dítěte. Jímá mě děs, když vidím tří nebo čtyřleté dídě s dudlem, jak si vesele běhá venku. Přijde mi to spíš pohodlné od maminky. Pokud sebere dítěti dudlík a ono pro něj ječí, tak místo vysvětlování a důslednosti raději dudlík dá zpátky. Co bude dělat, až děťátko vyroste a bude chtít třeba super bourák? Potomek začne ječet a maminka ho raději koupí?
  Máme dvě děti, ale dudlík měly jen na spaní. Ven jsme ho nosili jen v úplně ranném věku, tak do půl roku. Chápu, že některé děti ho vyžadují déle, ale tak kolem druhého roku by měl být nejvyšší čas na odnaučování. Jednak je to nezdravé na zoubky a pak by mělo každé dítko v tomhle věku pochopit, že si nemůže nic vyřvat. Ale je to můj názor, možná máte jiný...

  superkarma: 0 27.08.2005, 22:11:45
 6. avatar
  [55] sarobrouk [*]

  My máme 7 měsíců a dudlík bez problémů používáme od 3 týdnů. Naše dítě se díky němu naučilo sát z prsu.
  Nejsem otrok, mám ho na krásném řetízku z dřevěných barevných korálků, uprostřed je dřevěná medvědí hlavička. Markétka si s tím hraje, kdy nemá po ruce zrovna hračku a dudlíkem si vrže o dásně nebo ho vrazí do koutku pusy a žvaní. Umývám ho občas vodou, občas horkou. Nevyvařuju. A jsem ráda, že díky dudlíku furt kojím.

  superkarma: 0 27.08.2005, 10:45:19
 7. avatar
  [52] svetluszka [*]

  Suzanne : My sem tam vyvaříme, tak jednou za týden...ale jinak taky- olíznout a šup s ním zpátky.....

  superkarma: 0 27.08.2005, 06:40:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [51] Suzanne [*]

  *Kotě*: Člověče, já jsem synův dudlík nikdy nesterilizovala Když to spadlo na zem, olízla jsem to. A dítko bylo nemocné (myslím s teplotou) asi 5x za život, atb měl 2x za 14 let

  superkarma: 0 26.08.2005, 23:41:52
 2. avatar
  [46] blami [*]

  Mám tři děti a každé to mělo s cumlíkem jinak.Syn,dnes již 13-litý,vzal cumlík hned,kojila jsem 15 měsíců.S odvykáním něbyl problém.V zimě ho odnes Mikuláš a prostě další nebyl. Dcerka nevzala cumel do pusy,když řvala,tak řvala.Nepomohlo mluvení,houpání,dokud se neuřvala do spaní.Kojila jsem ji 14 měsíců. No a po zkušenosti s holkou jsem našeho benjamínka ,,přinutila" cumlík používat.V roku ho sám vyhodil a byl v pohodě.I on byl kojený 14 měsíců.On jediný vzal na jídlo i flašku. Bylo mu jedno,jestli má prso nebo flašku.I když v ní měl jenom hořký čaj.Hlavně když to teklo.Ti dva starší nevzali flašku do pusy ani omylem.Taky byl problem někam odjet.Vždycky jenom s nima a první bylo hledat koutek na kojení.Dneska už jsou velcí-13,11 a 5let,a že kluci cumlali na nich nezanechalo žádné následky.

  superkarma: 0 26.08.2005, 17:07:57
 3. avatar
  [44] Hysteria [*]

  Mladší syn dudlík vyplivl hned na poprvé a nikdy už ho nechtěl.
  Dokonce nepožadoval ani jinou náhradu,ušetřili jsme a syn se těší
  dobrému zdraví i bez dudlíku.Jinak vím že kojící matky které přikrmují děťátko z lahve,mají do dudlíku udělat co nejmenší otvor,aby dítě neodmítalo kojení,tam to dá víc úsilí.

  superkarma: 0 26.08.2005, 15:01:17
 4. avatar
  [43] medved [*]

  jsem na tom asi jako kote...puvodne jsem chtela, aby lucka dudlik nepouzivala, docela jsem se nechala vydesit propagandou, ze dudlik kazi techniku kojeni...no vydrzeli jsme to bez nej presne tri tydny...pak uz me prestalo bavit nechat lucku cucat muj malicek, coz byla jedina vec, ktera ji uklidnila (at zije hygiena ), podlehli jsme a lucka ho ma na usinani ...nicmene si cuca ( a to mohutne) i ruce, takze uz vidim, jak ji odnaucujeme dudlik i palec ....ale tak strasne to s dudlikem neni...dudlik myju jen kdyz spadne vylozene na zem a vyvaruju ho tak jednou za tri dni, jak si vzpomenu ...take s nim usina a kdyz opravdu zabere, tak ji z pusy vypadne a spi dal bez nej...

  superkarma: 0 26.08.2005, 14:40:53
 5. avatar
  [42] Odemětobě [*]

  mirunnka: stejný zvyk má můj synovec,ale dělá to výhradně otci.Vidět 16ti letého kluka,jak se plazí po otci a natáčí si jeho vlasy na prst,je dost odpuzující.Tvá dcera se baví na sobě,až jí kluk řekne,co blbne,přestane natotata.

  superkarma: 0 26.08.2005, 14:09:20
 6. [40] barbush [*]

  Naše princezna taky hned od začátku dudlík odmítala, samozřejmě si velmi rychle našla náhradu - svůj krásný paleček. Ze začátku to bylo roztomilé, pak už méně, když ho dudlala před spaním a vždycky když už zabrala a paleček jí vyklouzl z pusinky a byla znovu vzhůru. Paleček dudlala dlouho, už jsme mysleli, že s tím snad nepřestane. Nakonec nějak přestala, ale myslím si že dolní přední dva zoubky má trošku vychýlené dovnitř právě díky tomu svému palečku.

  superkarma: 0 26.08.2005, 12:47:36
 7. avatar
  [39] Lesana [*]

  Lucijána: jak u koho ;o) Já dudlík měla, a když mi ho rodiče vzali, najela jsem na palec, později cucání palce přešlo v okousávání nehtů... ale už jsem se to odnaučila ;o) A protože můj brácha je o pět let mladší, než já, moc dobře si pamatuju, jak probíhalo odnaučování u něj Přes den nadšené splachování dudláků do záchodu, v noci neskutečnej řev. Jak byl na tom s cucáním prstů, to si nepamatuju... ale nehty má ohlodané doteď Ač dudlíková, předkus jsem měla příšernej

  Takže ono je to jedno. Dítě bez dudlíku si nemusí cucat prsty (moje starší holka), když už si je cucá, může s tím i jako malá ze dne na den skončit (mladší holka) a naopak - i dítě s dudlíkem může mít v puse narvaný dudel i prsty (zkušenost z kojeneckého plavání), nebo si prst začít cucat po odebrání dudlíku...

  superkarma: 0 26.08.2005, 12:30:33
 8. avatar
  [38] Gedžitka [*]

  Naše dítě, pokud dudlík udrží v puse si tam nacpe klidně i palec.
  Já se netěším na odnaučování, třeba to nějak samo přejd a dudel dítě vyplivne samo.
  Byli tu kamoši s dcerou 2 roky, dudel v puse furt, nemluví, jen tak žvatlá asi jako naše 3 měsíční děti s dudlíkem v puse. To je děs . Naše dítě naštěstí při hraní i mluvení dudlík vyplivne.

  superkarma: 0 26.08.2005, 12:04:47
 9. avatar
  [37] Libajec [*]

  Zdravím, my vyrostli bez dudlíku, páč "teplej a plněnej" tj. prso, byl vždy lepší. Alespoň jsem byla ušetřena následného odnaučování. Malému budou 3 a já úplně zapomněla, že dudlík je součástí miminkovské výbavička.

  superkarma: 0 26.08.2005, 11:56:11
 10. avatar
  [36] RenataP [*]

  Lucijána: Ani jedno ani druhý
  Problém je, že on dudlík nechce ani kdyby čert na koze jel , pěst je na programu,ale ne stále. Taky jsem četla, že je cucání ručiček jaksi vývojový normál. Takže těžko říct, jak to u nás bude pokračovat . ALe ty odudlíkovaný čtyřletý děti se mi fakt nelíbí

  superkarma: 0 26.08.2005, 11:54:44
 11. avatar
  [34] Gabi [*]

  Lucijána: právě, že tak přímočaré to není , každé dítko je jiné . A jak příběhy napovídají, není to buď (dudlík) anebo (palec).

  superkarma: 0 26.08.2005, 11:43:32
 12. avatar
  [31] Žábina [*]

  starší syn měl dudlík tady dlouho, asi do 2 let a měl takovej předkus, že musel nosit rovnátka
  mladší syn v životě dudlík nedal do pusy, teď je mu 7 let a zuby má krásně rovné

  superkarma: 0 26.08.2005, 10:37:50
 13. avatar
  [29] závislá na čokoládě [*]

  Mám syna a ten dostal dudl v nemocnici a bez něj to něšlo.Asi v jeho 2 letech ho odvezli popeláři a bylo to.Připadne mi to lepší než bratranec, který si ještě v 16 v noci cucá palec.

  superkarma: 0 26.08.2005, 09:31:31
 14. avatar
  [28] Boženka [*]

  Ale bóže, je to jako se vším. Můj první syn měl dudlík půl roku a pak ho vyplivl, ten druhý ho nechtěl a cucal si palec do šesti let, až měl na něm mozol. Když ho chtěj, tak proč nedat? Miminu bych asi maximálně vyhověla, aby bylo spokojený.

  superkarma: 0 26.08.2005, 09:29:09
 15. avatar
  [27] Gedžitka [*]

  Já jsem proti dudlíkům, proč radši nebudu psát, už tu kolem toho vzniklo dost hádek. Můj manžel si bohužel myslí, že dudlík je samospásný , proto naše jedno dítě dudlík má, po asi 14 dnech, kdy jsme se v jednom kuse hádali o dudlíku. Jsme otroci dudlíku, dítě řve stejně, jako by ho nemělo, protože si dudlík buď vyráží rukama příp. sama vytahuje či vyplivuje, a my ještě ten dudlík podáváme každou minutu, opravdu každou minutu max. každý dvě minuty, chodíme umývat, když ji chováme a dudlík spadne.... Nesnáším dudlíky. A taky nesnáším lidi, co by dudel nacpali i tomu druhýmu dítěti, aniž by ho potřebovalo. Jako moje matka, přišla na návštěvu, dítě spalo, probudilo se, začlo brečet - hlady, já se zvedala, že ho du nakrmit a moje matka v té chvilince, neznalá situace, lapla první dudel a vrazila dítěti do pusy , nač zkoumat, proč brečí, dudlíkem jí zacpeme pusu a bude ticho.

  superkarma: 0 26.08.2005, 09:03:46
 16. avatar
  [25] Visnery [*]

  Já byla na nákupu a tam asi 5-letý chlapeček s dudlíkem. Vypadalo to poněkud zvláštně.

  A ve vlaku se mnou jela paní, co kojila, ikdyž byly klukovi 4. To vím přesně, neboť mi to nedalo a musela jsem se zeptat. Ty baby jsou šílené!

  superkarma: 0 26.08.2005, 09:00:59
 17. avatar
  [23] Žábina [*]

  špunt na dítě ...to je dobrý

  superkarma: 0 26.08.2005, 08:41:57
 18. avatar
  [22] Odemětobě [*]

  Podle zubařky je pro zuby vhodnější dudlík než pěst nebo palec,usilovným dumláním se prý dá pales i zdeformovat.Myslím si že pořád je snadnější udržet v čistotě dudlík než ručičky u dětí,která už lezou.Moje děti měly dudlík obě,holka ho odložila nějak sama asi v roce a půl,klukovi to vydrželo déle,ale pak ho vyhodil do odpadků a byl pokoj.Měl jiný zlozvyk:vzal roh peřiny a jezdil si s ním po tváři(NÍŇAL SI),takže všechna dětská povlečení měla prodřené rohy.Dudlík bych viděla jako ten nejmenší problém.A něco pro zasmání:moje tchýně nepije mléko od svých 7 let,kdy jí sebrali flašku s kozím mlíkem.A následky to nezanechalo.

  superkarma: 0 26.08.2005, 08:37:54
 19. avatar
  [21] grice [*]

  My jsme dudlákový :o) Naše dcera měla dudák as do půl roku a když jí začaly růst zoubky,tak ho sama zavrhla. Náš syn má dudlíka už od porodnice,od chvíle kdy se narodil musel mít pořád něco nacpaný v pusince,zezačátku jsem to řešila chování kojením po půlhodině,ale když jsem vyčerpaná usínala v sedě,sestra mi donesla dudlík a ulevila tak mýmu trápení. Ted je malýmu 18 měsíců a dudlíček si brání zuby nehty,nemyslím si že by se nudil,má tolik aktivity že to až není hezký,ale jakmile je unavenej nebo jde spinkat,tak bez gumy ani ránu,to potom vytrvale brečí,dokud mu ho nedám Co se dá dělat,jsem otrok,ale snad s ním do školky nepůjde

  superkarma: 0 26.08.2005, 08:17:28
 20. [19] ivap [*]

  Mám dvě dcery, starší dudlík měla do 16 měsíců a odnaučila se v nemocnici, když měla zápal plic, protože byla zvyklá na obrovský a tam měli jen malinkatý a než nám ho přinesli z domu, tak už ho nechtěla. Mladší nikdy v životě dudlík neměla, ani pít z lahve nechtěla a někdy to bylo dost náročné od 4 denního miminka jí dávat čajík po lžičkách. Asi i kvůli tomu jsem dva roky kojila,dovedete si představit krmit ji Sunarem po lžičkách?????!!!

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:55:53
 21. avatar
  [15] martisa [*]

  Naše dítě je asi divný, neboť dudlík nikdy nechtělo, ani nechtělo pít z lahve (od malička pil z Jupíka) no a dokonce ani prstíky ho nezajímají. Občas si strká prsty do pusiny před spaním, když nemůže zabrat. Ale přes den vůbec.

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:44:12
 22. avatar
  [14] Gabi [*]

  K dumlání budou dispozice: dcera dudlík měla, vyžadovala, v necelém 1,5 jsme dudlík společně "zahodili", pak se dlouho nic nedělo a po té na to přišla - palec - tajně a při usínání - takže to vidím do puberty . Syn dudlík nechtěl, dokonce nešlo použít ani dudlíkový teploměr. Nedumlal nikdy nic jiného - ani části těla, ani látky, ani hračky, nic ...
  Takže to prostě funguje různě.
  Můj názor je asi takovýhle: pokud miminko dudlík nevyžaduje, je absolutně zbytečné mu ho nabízet.

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:38:53
 23. avatar
  [13] Happines [*]

  kamarádka usoudila, že její dítě dudlík nepotřebuje, proto malýho na dudlík nebudou zvykat. Teď jsou klukovi 4 roky a oni se snaží odnaučit ho cucat palec. Dudlík dítěti seberete, ale s palcem to nepůjde

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:31:05
 24. [11] kat [*]

  Náš malej taky dudlík nikdy nechtěl, a přežil bez něj, také jsem mu ho zkusila dát, ale vždy letěl obloukem ven....tak co ho budu nutit? Alespon bylo o jednu věc méně na odnaučení, protože jsem už viděla i 4leté děti v puse s dudlíkem a je to fakt otřes Dnes budou malýmu 3 roky a žádné vývojové vady jsem nezaznamenala...ani prst si necucal..

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:06:28
 25. avatar
  [9] svetluszka [*]

  S dudlíkama jsme vyrostli skoro všichni a nemyslím že to zanechalo následky.... A já ho malýmu taky dávám, jenom na spaní a je O.K. a ne závislák.
  A jen tak na okraj.. dudlík u novorozenců docela hodně snižuje riziko SIDS.

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:03:34
 26. avatar
  [8] nikinik [*]

  SvetlaH: Přesně tak, to je naprosto normální, že si tak malé cumlá pěstičku, to je období, kdy začíná poznávat třeba právě ty ručičky. Mé dítě dudlík nemělo,při křiku jsme mu ho cpala - vím, byla to chyba a potom jich musel mít min.5 a všechny s chutí střídal. Ve 2.roce mu dudlík spadnul a zašpinil se od banánu - nevypadalo to vábně, tak jsem řekla, že je špinavý od hovínka a moje malé všechny dudlíky hodil do koše!!! Ani jsem nečekala, že přes takovou závislost stačilo jen "hovínko"...

  superkarma: 0 26.08.2005, 07:00:55
 27. avatar
  [6] Julča [*]

  moje děti měli dudlíky taky jenom na spaní..U prvního jsme vozili v kočárku dva a jenom je vyhazoval ven.Nelíbí se mi děcka,které běhají a mají v puse dudlík.Ani odnaučovat jsme nemuseli

  superkarma: 0 26.08.2005, 06:07:26
 28. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Lesana: tak tyhle problémy neznám

  superkarma: 0 26.08.2005, 00:52:13
 29. avatar
  [2] Lesana [*]

  *Kotě*: Tý vado, závidím. Kdysi, když byla holčina ještě mimi, jsem jí taky zkusila dudlíka frknout. Na noc, abych se vyspala, holka měla nějak období, kdy se furt chtěla přisávat... Jo, tak jakmile měla dudlíka, nespala jsem vůbec. KDykoli jí z tlamičky vypadnul, už byla vzhůru a vřeštěla a vřeštěla. Vypadnul jí pravidelně krátce poté, co usnula. Noc hrůzy, která mě naučila dudlíky nenávidět

  superkarma: 0 26.08.2005, 00:44:47
 30. avatar
  [1] *Kotě* [*]

  Naše dítě dudlík má a takový vopruz nebo otročina, jak popisuje NiKina, to rozhodně není. Má ho pouze na usínání, přes den ho nepoužíváme. Když s ním jdu ven v šátku, připnu si ho zmiňovaným řetízkem na šátek a když začne klížit očka, usne buď bez něj nebo si zabrouká a já mu ho dám. V postýlce usíná s dudlíčkem, po chvilce si ho sám vyplivne a spí bez něj. Ručičky si nijak extrémně necucá. Fakt si nemyslím, že by byl nějaký závisláček, ani nepodávám věčně dudlík... Nevidím v dudlíku takový strašák jako jiné matky, které se děsí "hlavně proboha ať nechce dudlík!"

  Jinak my jsme hrozná rodina, dudlíky se furt ztrácejí, takže jich máme porůznu po bytě nastrkaných tak 10, z toho čtyři najité a používané, občas se vynoří nějaký další.

  Jo a mytí - jsem matka-herodeska: sterilizuju vždycky ráno a umývám až teprve v okamžiku, kdy spadne na zem, jen ať si dítě pěstuje odolnost na baktérie

  superkarma: 0 26.08.2005, 00:30:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme