V příspěvku čtenářky Gabagabag, který zaslala k dnešnímu šovinistickému tématu, si můžete přečíst otřesný příběh její kamarádky Hanky, která se stala obětí sekty, v níž vládli muži...

„Bůh mluví jen k mužům,“ píše ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Gabagabag. Její kamarádka Hanka se stala obětí sekty, která právě toto hlásá...


Dnes budu vyprávět skutečný příběh mojí kamarádky, která zakusila šovinismus na své kůži v dost otřesné podobě-spojený s náboženstvím a dodnes to zanechalo stopy na její psychice.
Dejme jí jméno Hanka. Je to velmi hezká křehká blondýnka, pokud znáte Buffy, přemožitelka upírů, je podobná hlavní představitelce. Bohužel svoje upíry téměř nepřemohla a dodnes má následky po jejich řádění.
Vše začalo v době, kdy se stala věřící a bohužel zároveň členkou sekty, ve které se právě hlásalo, že žena má poslouchat muže a že Bůh mluví pouze k mužům. V této sektě bylo také zvykem, že když si muž vybere ženu /Bůh mu jí ukáže/, žena do toho nemá co mluvit, smí jen přijmout jeho nabídku. Jelikož je to holka velmi hezká, netrvalo dlouho a byla svatba. Holka byla nezkušená a tak jí manipulací snadno dotlačili k zlověstnému „ano“, ačkoli jí partner byl odporný a jí se líbil jiný muž. Přece jen chtěla poslouchat vůli svého Boha. A tak začlo několik let, kdy byla psychicky a sexuálně zneužívaná. Vždycky, když měl její muž chuť na sex, musela mu být po vůli - protože neposlušnost je hřích a tak jen ležela v posteli, zírala do stropu a snažila se zoufale uniknout alespoň myšlenkami ze svého těla. Po nějaké době našla odvahu občas o pár věcech promluvit s lidmi mimo sektu a našlo se pár dobrých přátel, kteří ji povzbuzovali a technicky pomohli k odchodu a k rozvodu. Byla to dlouhá cesta a z ní se stal vyvrhel té sekty, byla slovně napadána a ocitla se finančně a i psychicky na dně. Skončila na psychiatrii po pokusu o sebevraždu. Dostala léky, ale trvalo ještě hodně dlouho, než byla schopná žít jakžtakž normální život. Než byla schopná si na sebe vydělat - překonat depresi a začít chodit do práce -nevzdávat to a říct svůj vlastní názor. Dodnes ještě nebyla schopná uvěřit dalšímu muži a je pro ni problém jakémukoli člověku říct i ne, protože její ne dost dlouho vůbec nic neznamenalo.
Gabagabag

Pozn. ret: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

vichyMinulý týden jsme zde v magazínu probírali feministky a feminismus, bylo by škoda, opomenout i mužský šovinismus, co říkáte, milé čtenářky? Myslím, že na šovinisty má každá žena svůj názor, asi bude nejspíš dost negativní, přesto si myslím, že může být podložený zajímavými argumenty. A právě ty argumenty mě zajímají!

  • Jaký je váš názor na chlapy šovinisty a proč?

Posílejte mi své příspěvky na e-mail uvedený níže a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku (tentokrát pro toho vašeho chlapa, když už si bereme chlapy na paškál), musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec. Jaký je to dárek? Kvalitní balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže! Uzávěrka zasílání příspěvků je 13. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

A kdybyste náhodou neměly vyhraněný názor a chtěly se přesto dnešního tématu zúčastnit, můžete si jen tak z legrace vyzkoušet napsat šovinistický příspěvek do našeho recesistického šovi-koutku.

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama