V dnešní soutěži můžete vyhrát skvělou cenu v hodnotě 500 korun! Nahlédněte s námi do kulturního dění v Divadle Na Jezerce.

Othello

Soutěžte s námi a s Divadlem Na Jezerce o krásnou knižní cenu v hodnotě 500 korun! Získat můžete publikaci Marie Valtrové: Divadlo s rodokmenem. Výhru máme připravenou celkem pro tři soutěžící. Odměníme je podle následujícího klíče.

cena

Jednu knihu získá první správně odpovídající.
Další dvě získají náhodně vylosované soutěžící, které také odpoví správně na naši jednoduchou otázku. A ta zní: Titulní úlohu v Shakespearově dramatu Othello ztělesňuje:

  • Radek Holub
  • Jan Dolanský
  • Martin Sitta

Soutěž probíhá ode dneška 20. září 2011 od 8.30 hodin, do pátku 24. září 2011, také do 8.30 hodin. Ještě v pátek se dozvíte tři šťastné výherkyně.

Ještě malá nápověda...

Úspěšný Shakespearův Othello opět na Jezerce

Othello Williama Shakespeara, drama o lásce, závisti a žárlivosti v nastudování Jana Hrušínského, se v září vrací na jeviště Divadla Na Jezerce. V představení s podtitulem Nejbělejší tvář může mít nejčernější duši, které v minulé sezóně od své dubnové premiéry sklízelo bouřlivý aplaus, exceluje v roli Jaga Radek Holub, titulní úlohu Maura ztělesňuje Martin Sitta, jeho ženu Desdemonu hraje Tereza Němcová. „Shakespeare byl chytrý. Věděl, že i jeho tragédie musí diváky především bavit. Proto jsou dodnes tak výjimečné a proto jednu z nich nyní na Jezerce uvádíme i my. Othello je strhující drama s poutavým dějem a jsem rád, že jej diváci přijímají stejně dobře jako dříve například Petrolejové lampy,“ říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Sám viděl poprvé Othella v Národním divadle, když hrál Jaga jeho otec Rudolf Hrušínský.

Divadlo Na Jezerce uvede hru Othello 29. září.

Reklama