Bulvár

Otevřte oči a chraňte práva zvířat!


Projekt Otevři oči se představí tento pátek na festivalu Eurotrialog v Mikulově s obří velkoplošnou obrazovkou umístěnou na kamionu. Půjde tak o největší světovou projekci filmů s tematikou práv zvířat.

Obrazovku o velikosti 12 čtverečních metrů umístěnou na kamionu zapůjčila na Mikulovský festival Eurotrialog na pátek 23. srpna společnost Vidite.cz. „Velmi si ceníme vstřícnosti této firmy a jsme rádi, že můžeme návštěvníkům festivalu přiblížit nejlepší dokumenty o právech zvířat v tak kvalitní podobě. Loni jsme promítali dokumentární filmy ve velkém stanu, ale projekce takových rozměrů jako letos je v ochraně zvířat unikátní.
Promítání těchto témat vyvolává vždy velmi rozdílné reakce, mnohé dokumenty jsou šokující, diváci mají proto i možnost diskutovat po skončení promítání," říká koordinátor projektu Otevři Oči Jaroslav Benc.

Na festivalu Eurotrialog, který se uskuteční ve dnech 23.-26. srpna v Mikulově, vyšli ochráncům zvířat vstříc již v loňském roce, letos je například ještě širší nabídka bezmasých jídel. Návštěvníci se tak mohou kromě hudební produkce těšit i na dobrá jídla jako smažené marinované tofu, horkou brokolici s praženými mandlemi či thajské kari.

Promítání v rámci projektu Otevři oči navazuje na stejnojmenný mezinárodní festival dokumentárních filmů o ochraně zvířat, který se uskutečnil v květnu v Praze s pomocí organizace Svoboda zvířat a představil se též na Slovensku.

Tisková zpráva

   
24.08.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme