Čtenářka Eliana doporučuje film Melancholia, a pokud se otevřou brány pozitivní energie a zaplaví nás, bude jen ráda. Děkuji Vám Eliano za příspěvek. Zajímavý názor máte.

Krásný předposlední den :)

- než přišly první zprávy o konci světa týkající se pátečního data, znala většina obyvatel planety z Mayů akorát tak Karla a jeho dva gentlemany chrabře bojující na prérii o spravedlnost a čest.

Ale časy se mění a někdo mrknul do kalendáře a zjistil, že dle kalendáře mayského bychom měli doznat změny v naší civilizaci. Někdo si místo proměnné X dosadil návštěvu z kosmu, soptící apokalyptické vulkány, tsunami vyvolané asteroidem jež nám to tu spláchne jako Augiášův chlév nebo rudé tlačítko v pracovnách choromyslných velikánů, kteří ve škole nedávali pozor a nechápou, že atomovka zamoří celou planetu neboť vzdušné proudy proudí vůkol celé matky Země a poločas rozpadu cesia či plutonia je delší než pár civilizací.

Mayové byli sice geniální počtáři, občas na oltář pro kukuřičného boha frkli nějakého obětního soukmenovce, ale nikde nepoznamenali, že toto zmiňované datum pro nás bude nějak tragické ve smyslu přírodní katastrofy. Samozřejmě se může stát, že někomu s parkinsnem u toho červeného tlačítka selže kontrola a jen, aby dokázal jaký je paša, to tu pošle do luftu, ale doufám, že tu je stále dost gentlemanů, kteří nad těmito blázny bdí a my si užijeme krásné a poklidné Vánoce.

Upřímně se mi nejvíce líbí verze, kdy se na den slunovratu otevřou jakési brány té pozitivní energie a ta zaplaví na okamžik tenhle pošmourný svět. Rozhodně by nebylo od věci ten den, hned jak  se probudíme najít v srdci tu nejkrásnější vzpomínku, usmát se a poslat  tu krásu dál, protože i kdyby to byla ta poslední věc, tak ať je to alespoň něco kladného.

Nicméně doporučuji film Melancholia od Larse von Triera, kde je tak realisticky ztvárněn konec světa a rozhodně to není žádná milosrdná pohádka, ale sakra realistický pohled na to, jak by to probíhalo, že mne to ještě po roce vytahuje v noci z postele a kontroluji, zda se na nás něco neřítí....

Eliana
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama