Rodina

Otěhotněla jsem 3 měsíce po porodu! SOS!!!

Milá redakce a milé čtenářky!

Obracím se na Vás a tímto vás prosím ani ne o radu, jako o názor. Mám doma skoro 4měsíčního syna, který vyžaduje nepřetržitou pozornost..

Můj problém je ten, že jsem minulý týden navštívila svého gyndaře a ten mi na 50 % potvrdil mou domněnku a noční můru a to, že jsem těhotná. Dostala jsem včelku do zadku s tím, že mám přijít po týdnu a když se nebude nic dít, tak se rozhodnu, jestli si ho nechám, nebo ne.

Jistěže plánujeme ještě druhé mimčo, ale určitě jsme to neplánovali tři měsíce po porodu. Celé noci nespím a trápím se.

Vím, že si ho nechat nemůžeme. Jsem celé dny sama doma, manžel jezdí domů až večer a s pomocí od mých, nebo jeho rodičích počítat nemůžu. Jeho rodiče mají před důchodem, mají rádi svůj klid a asi by se moc ochotně netvářili a abych řekla pravdu, tak svým rodičům bych malého do péče nesvěřila. (mému synovci strkali ve 3 měsících kuřecí maso).

Taky dělají samé noční a jsou rádi, když se k nám dostanou na návštěvu alespoň jednou za měsíc. Manžel v noci sedí u postýlky a stará se, abych se alespoň trochu vyspala, a přes den mi ten náš malý prcek dává tak zabrat, že kolikrát nevím, co je vlastně za den. Když jsem čekala malého, tak jsem musela být doma na lůžku a nesměla chodit a vím, že by se to zase opakovalo, takže nevím, jak bych se pak mohla ještě postarat a malého.

Jenže se strašně trápím. Pořád se mi o tom zdá a mám strach, co se bude dít, až příjde středa a já naklušu do nemocnice. Pořád musím myslet na to, jestli by to byla holčička anebo chlapeček. Mám pocit, že mi pukne srdce a že se budu celý život trápit a říkat si :"Co kdyby...."

Vaše R.


Tak tady je každá rada drahá. Pragmatičky budou říkat, ať jdeš na potrat, - věřící, že si to máš nechat. Chápu, že si se obrátila pro radu. Víc hlav víc ví a  názory čtenářek ti pomohou utřídit tvoje vlastní myšlenky. Konečné rozhodnutí bude však jen a jen na tobě. A já ti přeji, ať se rozhodneš pro své svědomí co nejlépe.

   
20.06.2005 - Těhotenství a porod - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [70] Amálie [*]

  Normálně bych řekla - nechat si to a budeš to mít skoro jak dvojčátka - první rok záhul a pak pianko - děti si vystačí a budeš mít víc času, než s jednim. Ovšem malinko mě tam zarazila tvá poznámka, že bys asi musela ležet - to je jisté? Držim , ať už se rozhodneš jakkoliv, hodně

  superkarma: 0 22.06.2005, 11:28:23
 2. avatar
  [69] peguša [*]

  erKa: My se snažili skoro osm let. Nakonec se povedlo, i když díky lékařům a umělému oplodnění Dnes máme dvě cácorky. Tak vydrž. A mysli na jiné věci. Najdi si koníčky, prostě jinou zábavu, která tě rozptýlí. A hlavně si musíš vsugerovat, že se to prostě jednou podaří.

  superkarma: 0 21.06.2005, 18:45:25
 3. avatar
  [68] Simoušek [*]

  Otěhotněla jsem 10 měsíců po porodu a nějak jsem vůbec nepřemýšlela, jestli si miminko nechat nebo ne. Spíš později se dostavily nějaké komplikace a musela jsem až na plodovou vodu, jestli bude dítě normální a to jsem se strašně bála a moc jsem to obrečela, než mi řekli verdikt. Naštěstí bylo vše v pořádku. Byl to opravdu záhul (manžel také nebyl moc doma), ale dalo se to vše zvládnout. Teď je dětem 7 a 5 a půl roku a hodně si spolu vyhrají (a taky se hádají, ale kteří sourozenci ne?).

  superkarma: 0 21.06.2005, 10:24:10
 4. avatar
  [66] Mirrule [*]

  Opravdu moc těžké rozhodnutí. Jaký na to má názor manžel? Přeci toto nemůžeš vyřešit sama. To, že jsi u prvního těhotenství musela ležet neznamená, že budeš muset i u druhého...každé těhotenství se může dost výrazně lišit. Zřejmě by jsi měla i s lékařem probrat svůj zdravotní stav a následné těhotenství a pak se rozhodnout. Já osobně bych potrat volila snad jen v případě velkého ohrožení.
  Sama mám děti skoro s šestiletým odstupem, ale to má také své nevýhody...to co jeden zvládne perfektně, druhý ještě ne a proto se nám často stává, že si s manželem musíme děti rozdělit a jsme každý zvlášť a nebo starší musí ustoupit mladšímu....což taky není ideální. Děti s malým věkovým odstupem vyrůstají jako kamarádi, mohou si spolu hrát a dají se s nimi podnikat různé společné akce (lyže, plavání, kolo, výlety...atd...) No každá situace má své pro a proti, záleží na tom z jaké strany, se na to zrovna člověk dívá...Přeji ti hodně štěstí a síly ať se rozhodneš jakkoli, nikdo nemá právo tě soudit....Když tak se ozvi jak ses rozhodla....pa

  superkarma: 0 21.06.2005, 08:18:59
 5. avatar
  [64] catcat [*]

  Já se taky připojím k ostatním - znám několik ženských, které měly děti takhle brzy a všechny říkají, že ze začátku byl fofr, ale děcka rostou, kolotoč kolem nich přejde do jiné roviny a je pohoda. Milá R., aŤ se rozhodneš, jak se rozhodneš, je to jen Tvoje rozhodnutí, ale přeji

  superkarma: 0 21.06.2005, 07:52:13
 6. avatar
  [63] Pajinka [*]

  Ahoj, já bych viděla problém pouze v těhotenství, pokud, jak píšeš, bys musela ležet, bylo by to problematické. Ve svém okolí znám více maminek, které mají děti hned po sobě a zvládly to v pohodě, i bez pomoci babiček a dědečků, i s tatínky, kteří se po návratu z práce položili na gauč a odpočívali až do večera. Záleží pouze na tobě, jestli bys měla dost sil to zvládnout. Je to opravdu těžké rozhodnutí, sama nevím, jak bych se chovala, tak jen popřeju, ať se rozhodneš správně a nikdy svého rozhodnutí nelituješ.

  superkarma: 0 21.06.2005, 07:29:03
 7. avatar
  [59] Maduli [*]

  Nyotaimori: tvoje hlody jsou fakt super , nicméně obavy R. chápu, sama jsem se toho po porodu bála jak čert kříže. Teď už je 11 měsíců a strach pomalu opadá. Ale každopádně souhlasím s většinou - určitě nechat a milovat stejně jako první plánované.

  superkarma: 0 20.06.2005, 22:55:35
 8. avatar
  [56] Kekka [*]

  Víš kolik je lidí, kteří by dali nevímco, jen aby mohli mít dítě? A víš kolik je holek, které se celý zbytek života budou trápit tím, že šly na potrat?
  erKa: držím palce. Já čekala na svého prvního chlapečka čtyři roky a pak to přišlo samo.

  superkarma: 0 20.06.2005, 21:52:34
 9. avatar
  [55] sara.l [*]

  erKa: držím palečky...možná až se přestanete snažit a nebudeš na to tolik myslet tak to přijde samo

  superkarma: 0 20.06.2005, 21:48:21
 10. avatar
  [53] erKa [*]

  Ježiš já chci takýýýý , o druhé se snažíme už přes dva roky a stále nic...

  superkarma: 0 20.06.2005, 21:35:54
 11. avatar
  [52] Kekka [*]

  Tak to ber tak, jako kdybys měla dvojčata, budou prostě jen necelý rok od sebe. Bude to zabíračka, ale to se ti stonásobně vrátí. Mít děti je to největší štěstí. To ti radí jedna unavená, nevyspalá matka dvou malých divochů.

  superkarma: 0 20.06.2005, 21:34:44
 12. avatar
  [51] Andula [*]

  Já, když už bych se do podobné situace dostala, miminko bych si nechala.

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:42:17
 13. avatar
  [50] sara.l [*]

  jinak ještě tě teda uklidním..když jse ti hned hubovala...mám dvě kámošky a ty nemají dvě děti,ale tři a z toho ty dvě poslední hned po sobě..takže skoro jako dvojčata..nevím jak to zvládají,ale vypadají moc spokojeně a chodí čistě a děti hladem netrpí...jooo a vedle v domě bydlela cikánka...ta rodila každý rok...když jsem se stěhovala měli už 11 dětí...a ty co chodily do školy se učily na 1...o tom nejstarším byl dokonce pořad v televizi...tož to je všecko,takže jak vidíš..když se chce všecko jde

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:41:15
 14. avatar
  [49] Barbucháč [*]

  Ve stejném šoku jsem byla před nedávnem i já. Dnes mám šestiletou dceru, pětiletého syna (momentálně oba na školce přírodě-to Ti je doma klid! ) a rozhodně nelituju! Manžel je doma pouze o víkendu, nejbližší babička 100km a přežili jsme. První dva roky jsou ovšem zabíračka, nepopírám, dokonce už i s úsměvem vzpomínám. Dvě děti se mnohem lépe spolu zabaví, než jedno. A rozhodně nemám pocit, že bych si jednoho nebo druhého nějak neužila, nebo je snad nějak šidila. Co by pak měly říkat matky dvojčat a vícerčat? Nech si prcka, uvidíš, že nebudeš litovat. Docela určitě ale nebudeš moc spát Jo a za pět let bude jedna z častých vět "Nehádejte se!" Přeju hodně štěstí v rozhodování, ahoj

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:33:32
 15. avatar
  [47] Julča [*]

  Ještě jsem nečetla příspěvky,ale řeknu ti toto: moje švagrová po prvním dítěti otěhotněla nějak asi za dva měsíce.První dítě v lednu,druhé v prosinci toho roku.V té době bydleli v garsonce a opravovali starý barák.Když jsme k nim přijeli na návštěvu,tak jsme neměli skoro kam sednout.

  Domek opravili,ale není velký a potom za nějaký čas se jim narodilo třetí dítě.Záleží na tobě,ale všechno jde zvládnout.Držím a hodně

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:26:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [46] Saturninka [*]

  peguša: Ale vždyť jsem to psala .

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:25:39
 2. avatar
  [45] Žábina [*]

  pane jo to je výmluv proč si to nemůžeš nechat....no když tím uklidníš své vlastní svědomí
  mě je 37 let, 2 děti už mám a minulý měsíc jsem si myslela, že jsem v tom ...ani na vteřinu jsem nezapochybovala, že bych si to dítě nenechala

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:22:18
 3. avatar
  [44] *Kotě* [*]

  nikdy bych ani nepomyslela na potrat jenom proto, že bych otěhotněla příliš brzo po prvním dítěti! Kdybys například napoprvé čekala dvojčata, to bys snad dala to jedno utratit? Myslím, že zvládnout se dá při dobré vůli všechno a nemyslím, že mít děti třeba s 2-3 letým odstupem je o něco méně náročné než mít je rok po sobě.

  Ale to ti nemůže nikdo radit, musíš si to rozhodnout sama. Pokud máš nervy a svědomí na to, abys nechala zabít své dítě jen proto, že bylo počato v "nevhodnou" dobu, nemůže ti do toho bohužel nikdo mluvit...

  A divné, že nepíšeš nic o svém manželovi... ten nemá poradní hlas? Posílá tě na potrat nebo by si dítě rád nechal?

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:17:37
 4. avatar
  [43] Libča [*]

  nedelej to budes toho moc litovat... i to se da zvladnout fakt..... znam hodne takovych rodin, nelzu, z meho okoli tady.... a vse slo v pohode, ty prvni mesice je to zahul ale pak to jde, deti jsu jak dvojcata.....

  superkarma: 0 20.06.2005, 20:16:55
 5. avatar
  [40] sara.l [*]

  tak proč si dítě nenecháš...zvládla to spousta holek,proč by jsi neměla ty...zatím mě to přijde jako výmluvy...taky jsem na všecko byla sama a nečekala jsem na pomoc od nikoho..naučila jsem se zvládat všechno sama i bez manžela...a tebe ten tvůj určitě aspoň finančně zabezpečí...tak tady nebreč,že budeš mít výčitky a na potrat nechoď...a jestli ses už rozhodla...tak nechtěj ať ti ostatní radí

  superkarma: 0 20.06.2005, 19:47:11
 6. avatar
  [37] peguša [*]

  Saturninka: Dneska už není problém ani s tím kočárem. Dělají se dvougenerační. Malé mimi vzadu leží a starší vpředu na sporťáku a může i ležet.

  superkarma: 0 20.06.2005, 19:25:38
 7. avatar
  [36] peguša [*]

  Já bych do druhýho mimča šla. Když už se, byť neplánovaně, zadařilo. Nejsi jediná, kdo bude mít do roka druhé dítě. Zvládneš to, uvidíš. Nejsem věřící, ale potraty neschvaluju, pokud nejsou doporučeny lékařem kvůli zdravotnímu stavu matky nebo mimi. Držím ti palce, aby ses rozhodle správně.
  Každopádně po druhém porodu si nech hned napsat antikoncepci. Dnes už existuje taková, která nevadí při kojení.

  superkarma: 0 20.06.2005, 19:21:13
 8. avatar
  [34] *modrá [*]

  Nech si to miminko, ženská vydrží víc než kůň, zvládneš to!

  superkarma: 0 20.06.2005, 19:05:09
 9. avatar
  [33] revka [*]

  Je to těžké se rozhodnout, ale spíš bych radila nechat si miminko. Ono se to pak samo nějak "vyvrbí" a uklidní, až se to druhé narodí a spousta věcí, která ti dnes připadá důležitá bude najednou malicherná a bude se dát odložït. Já měla děti od sebe 18 měsíců a bylo to spíš bezva než hrůza , když vyrůstali. A kamarádky na tom byly podobně. Neboj se toho!!

  superkarma: 0 20.06.2005, 18:59:39
 10. avatar
  [32] Saturninka [*]

  Jejda - to byl můj sen - když ne dvojčata, tak aspoň mít děti rok od sebe . Poprvé se to nepovedlo, páč jaksi nebylo s kým a já byla s klukem 6 let sama a podruhé ač jsme na tom byli s domluveni, nějak jsme to zanedbali či co .
  Já bych neváhala. Vem to tak - děti budou tak brzy po sobě, že to starší jaksi ještě snad ani nezvládne na to maldší žárlit, budou mít časem k sobě blíž a to je obrovský plus a jakýkoli program, výlet, procházka, kino, dovolená bude bez problémů právě díky tomu, že budou mít ještě stejné nároky - já mám děti 8 let a 8 měsíců od sebe a nikdy se nám nepovede udělat výlet tak, aby se lčověk zavděčil oběma - co baví malou, nudí velkého, co baví velkého... . A v dnešní době jsou takové možnosti - třeba jen kočárky pro sourozence věkově blízko sebe ... Neteře jsou do roka a do dne od sebe, před 23 lety prostě švagrová naložila mimi, do noh posadila roční princeznu a jelo se - a taky to zvládla .
  Tož - hodně štěstí, ať se rozhodneš jakkoli !

  superkarma: 0 20.06.2005, 18:52:20
 11. avatar
  [31] m.k. [*]

  Je to fakt těžké rozhodnutí.Já mám už dva puberťáky a jsou od sebe o 14 měsíců.Byl to sice záběr,ale v dnešní době suchých plen a jiných vymožeností bych asi jednala stejně jako tehdy.Kámoška má 8 měsíční trojčata a zanic na světě by neměnila Přeji ti hodně štěstí ať se rozhodneš pro nebo proti

  superkarma: 0 20.06.2005, 18:31:45
 12. avatar
  [30] grice [*]

  Je to vážně těžká situace. Mám dvě děti rok a třičtvrtě od sebe a někdy je to fakt záběr,ale myslím si že ženská zvládne všechno. Já bych na potrat nešla, co maj říkat maminky kterým se narodí tojčata a víc,ale to si musí rohodnout každej sám za sebe. Ty sama víš nejlíp jestli chceš další děti nebo ne. Jestli Ti můžu poradit,podívej se na www.rodina.cz a vyhledej si článek zvládnu dvě malé děti,je tam opravdu strašně moc rekací na tohle téma a většina maminek co měli takhle malé děti to zvládli,ale samozřejmě je to fuška. Nech si čas a přemýšlej o tom,určitě se rozhodneš jak to bude podle Tebe nejlepší. AT´ už se rozhodneš jakkoliv,přeju hodně štěstí!

  superkarma: 0 20.06.2005, 18:00:37
 13. avatar
  [28] velka-dasa [*]

  jestli ti to vyjde nech si to!!vychovala jsem dvojčata a je to super,jsou stále spolu a hlídají se tak trochu navzájem.Tato situace bude velmi podobná,uvidíš a přeji

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:57:58
 14. avatar
  [24] Suzanne [*]

  Jsem pragmatička - já bych si ho nechala.

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:35:06
 15. avatar
  [23] kemy [*]

  ahoj. mylsim si, že by tím sourozencem strádal tvuj chlapeček. přeji ti, abys nemusel variantu přerušení ani zvažovat a byl to jen planý poplach.

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:27:35
 16. avatar
  [22] Delli2 [*]

  .....nebo si to jen myslíš?

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:25:03
 17. avatar
  [21] Delli2 [*]

  A to, že by se komplikace opakovaly víš od svého gynekologa?

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:23:34
 18. avatar
  [20] S.DALI [*]

  jsme s brachou narozeni v jednom roce. ja v unoru a on v prosinci. mamka to zvladla, ale bylo to tezke....asi tezsi nez mit dvojcata. kdybych mela skveleho manzela, byla zaopatrena, tak bych si ho nechala!Držím palce

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:23:19
 19. avatar
  [19] renike [*]

  ZVLADNES TO!!!ja to taky nejak zvladam

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:13:19
 20. avatar
  [17] Solei [*]

  ja bych se hodne bala. Jestli prvni tehotenstvi bylo tak narocne a muzu cekat ze druhe bude stejne....
  Bala bych se ze pokud si to druhe dite necham tak ohrozim nejen jeho zivot a zanedbam peci o jiz narozene detatko, ale ze ohrozim i sebe a pak tu zustane jedno opustene dite a muze.

  superkarma: 0 20.06.2005, 17:06:53
 21. avatar
  [15] Landriel [*]

  Já znám rodinu, kde maminka otěhotněla ještě v šestinedělí - druhé dítě si nechala a zvládla to - ono to nakonec vždycky nějak jde - ale záleží jen na tobě a tvém muži. Držím vám všem

  superkarma: 0 20.06.2005, 16:58:49
 22. avatar
  [13] dzijana [*]

  Nemějte mi to za zlé,ale já bych do toho nešla.Mám děti devět let od sebe a i tak toho mám kolikrát dost.Manžel se účastní jen kopulace a potom jako fotograf a kameraman,ale na plínu našáhne.V noci chrní v ložnici a já spím ve stoje u postýlky...atd.atd.kolikrát slyším dětský pláč i ve snu,letím do pokojíku a tam ticho.

  superkarma: 0 20.06.2005, 16:21:29
 23. avatar
  [11] ad.astra [*]

  Já měla před lety 3 děti po sobě s ročním a rok a půl letým odstupem a rozhodně tohjo nelituju. Nesmíš nad sebou kňučet, že to nezvládneš, já byla taky na to sama, manžel nepomohl a v pohodě se to dalo všechno stihnout. Ty máš alespoň muže, co ti v noci k dítěti vstává! Jen si to mimčo nech, uvidíš, že za pár let by sis říkala, jak si vůbec na potrat mohla jen pomyslet

  superkarma: 0 20.06.2005, 16:11:21
 24. avatar
  [10] šája [*]

  Vůbec bych se nerozmýšlela. Jedna moje známá takhle překvapivě čekala dokonce třetí a dnes je to kluk jako buk. Dvě malé děti nedají, myslím si, o nic víc práce než jedno malé a druhé odrostlejší. Budou mít jako sourozenci k sobě i blíž. A navíc je tu i jedna další věc - pokud plánuješ mezi mateřskýma znovu do práce, je tady i riziko, že "zpohodlníš" a do druhého se ti pak nebude chtít A taky to ber i tak, že slasti i strasti "mateřskké dovolené" budeš mít rychleji za sebou

  superkarma: 0 20.06.2005, 16:07:28
 25. avatar
  [9] emma [*]

  já si to bejby klidně vezmu
  s mojí mangelkou si jako dvě holky asi těžko někdy nějaký uděláme...

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:56:49
 26. avatar
  [8] alpina [*]

  podobnou situaci jsem musela řešit před 19ti lety. Neměli jsme kde bydlet a na cestě druhé dítě. Zajímavé je, že mi ani na mysl nepřišlo dát ho pryč. Dnes je jí 18 let a je to šikovná a hodná holka, která mi dělá velkou radost, narozdíl od své starší sestry.
  A problémy s bydlením se tenkrát taky vyřešily....

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:53:18
 27. avatar
  [6] bednaroi [*]

  já nemám žádné právo radit, protože děti nemám, a možná ani kvůli zdravotním problémům mít nebudu, ale každopádně, i když je mi teprve 24, tak kdybych 4 měsíce po porodu znovu otěhotněla, tak bych si to nechala,sice to bude finančně náročnější, a času na sebe mít taky moc nebudeš, ale dítě je dar, a to neříkám jen proto, že na 50 % pocit mateřství nezažiju.
  A to, že jsi při prvním těhotenství ležela neznamená, že se to bude opakovat i při druhým, a 2 děti najednou se dají zvládnout, vždyt kolik lidí má dvojčata, a ani nepomyslelo na to, že si nechají jen jedno z nich

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:48:08
 28. [5] Katka [*]

  My ženy zvládneme vše.
  Každopádně by bylo zajímavé, kdyby Ti radil někdo kdo má třeba dvojčata nebo vícerčata. Já jsem četla, že v tu chvíli Ti to nepřipadá, že těch dětí máš moc.
  Já bych si druhé miminko nechala.
  Každopádně Ti držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv.

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:48:04
 29. avatar
  [2] Laila [*]

  Milá R., já ti asi neporadím, protože přesně takový, tedy roční odstup, si plánuji pro své děti. A z okolí vím, že se to zvládnout dá. Dokonce pak má mainka kupodiu méně práce, protože dvě dti se zabaví, dvě se vejdou na jeden kočárek atd. Ale rozhodnutí záleží jen na tobě, jak to cítíš a na manželovi, jak tě podpoří

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:39:44
 30. avatar
  [1] Kocicka [*]

  je to těžký a rozhodnutí jen a jen na tobě!

  superkarma: 0 20.06.2005, 15:38:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme