Nikdy nezapomenu na dlouhé hodiny strávené nekonečným uklízením svého pokoje. Můj otec byl totiž posedlý pořádkem. Matka od nás odešla, když jsem byla hodně malá, a tak táta přebral i její úlohu v rodině. Pokud měl pocit, že je v mém pokoji velký nepořádek, posedlý byl hlavně na stůl a zásuvky, byl schopen mi všechno naházet na velkou hromadu doprostřed pokoje a já si musela všechno pod jeho dozorem poskládat zpátky.

Jeho hlavní zásada byla, že on má doma vždycky pravdu. Můj názor se nebral v úvahu a já se musela podřizovat jeho přáním a náladám. Vlastně jsem neměla příliš velkou cenu, i když nepochybuji o tom, že mě měl můj otec velmi rád. Ale trochu na moji hlavu padala vina za maminčin odchod. Asi bych mu to měla vyčítat, zlobit se na něj nebo ho za jeho arogantní chování nenávidět. Já mu však tento jeho styl výchovy odpouštím. Vždyť mě to naučilo pořádku a poslušnosti.

Co se týče podobnosti mých partnerů a mého otce - mám za sebou už pár vztahů. Dlouhých i krátkých. Nejšťastnější jsem vždy byla s někým, kdo měl nade mnou pevnou ruku. Pokud mi partner dával příliš volnosti a možnosti rozhodovat, vždy to dopadlo špatně. Nebyla jsem schopná přijmout roli někoho, kdo sám rozhoduje. Asi to není úplně správné, ale teď mám muže, se kterým takhle fungujeme a oběma nám to vyhovuje. Já jsem matka v domácnosti, starám se o děti a o pořádek. On vydělává peníze a rozhoduje o rodině. A nikdo si nestěžuje.

Katka


Milá Katko,
musím říct, že Vás docela obdivuji. Mně když někdo začne přistřihovat křidýlka a říkat mi, co mám dělat, začínám se tomu podvědomě bránit. Ovšem sama ze svého okolí vím, že to opravdu v některých rodinách takto funguje. Což je důležité! Fungujících rodin je dneska málo a rozvedených manželství hodně. Přeji ti, aby vám to takhle vydrželo až do smrti! ;)

Nedá mi, abych na váš příspěvek nereagovala!
Jako dcera vojáka z povolání nemohu zapomenout na perfektní komínky po vzoru vojínů základní služby. Když jsem se vymanila z jeho vlivu, libovala jsem si v nepořádku, ale časem mi došlo, že disciplína a pořádek člověku usnadňuje život. Dnes jsem svým dcerám schopna udělat totéž, co váš otec vám, a doslova mě vytáčí, když potřebuji vidle, abych se propracovala k nim do pokoje.
Dana

Reklama