Rodina

Otci se ztratilo 180 tisíc. Z krádeže podezírá mě!

Čtenářka Átéčko řeší vážný problém. Její rodiče jsou starší senioři a žijí sami v domku. Čtenářka za nimi pravidelně jezdí a při poslední návštěvě ji otec obvinil, že mu ukradla nemalou sumu peněz...

Do mé redakční e-mailové schránky dorazil dopis od čtenářky Átéčka. Protože jsem už s touto čtenářkou několik zajímavých „kauz“ řešil, tykáme si. Tentokrát se rozhodla mně i čtenářkám svěřit s problémem, který právě řeší se svými rodiči...

otec

 

Dopis od Átéčka

Ahoj Jakube!

Chtěla bych navázat na jeden ze svých příspěvků...

 • Bojím se o své rodiče (klikni)
  (Ve stručnosti: Čtenářka zde popisuje důvěřivost svých rodičů, kteří si nezavírají dveře domku a již několikrát přišli kvůli návštěvě různých „kšeftařů“ o nemalé peníze, jednou jim dokonce vyhrožovali břitvou - pozn. red.)

Tolikrát jsem otce nabádala, aby nenechával peníze ve skříni, v místnosti, kam chodí pečovatelky a sestry, které chodí ošetřovat už pátým rokem ležící matku.

Loni koncem září, zrovna když jsem měla starosti s přípravou synovy svatby, mi otec zavolal, že se mu ztratily úspory. Prosila jsem ho, aby pořádně prohledal skříň, kam si peníze dával, a aby zavolal Policii.

Zavolal, přišli a prohledali byt, poptali se, kdo tam byl za poslední týden. Už tehdy otec řekl, že jen já. A setry s pečovatelkami, za které dá ruku do ohně. Už tehdy se něco ve mně sevřelo, pocit, že by snad otec podezříval mě.

Policie mi volala až nakonec minulý týden s tím, že se jim nepodařilo nic vypátrat. Ptali se, zda nemám problémové syny, a omlouvali se, že se zeptat musí. Ujistila jsem je, že skutečně nemám. Otec mi poté, co mu napsali, že se řízení zastavuje, zavolal a řekl, že o mně tam nic napsané není. Ptala jsem se, proč o mně, a on mi řekl, že jsem tam byla jen já. To už na mě šly mdloby, ale zeptala jsem se, jestli si snad opravdu nemyslí, že bych je okradla já. Řekl, že ano, že nikdo jiný tam nebyl... Položila jsem telefon, neměla jsem sílu na další hovor.

Jezdím za rodiči každý týden, pokud je třeba, tak častěji. Vyperu, vyžehlím, opravím prádlo. Někdy přivezu koláč, někdy nějaké jídlo. Tedy měla bych psát v minulém čase.

Můj manžel, který měl moje rodiče vždycky rád, totiž mému otci zavolal, proč mi tohle dělá, zda si skutečně nemyslí... Myslí.

Opravdu nevím, co mám dělat. Máti bude mít letos 90 let, otec 85.

Peníze byly v místnosti, kam měl přístup každý. Mohl tam přijít někdo cizí, já opravdu nevím. A nevím ani, co mám dělat.

Ve skutečnosti jsem ty peníze ani nikdy neviděla. Vím, že je měli, vždycky šetřili. Nikdy bych na ně nesáhla. A teď jsem skutečně v koncích...

Átéčko


Zajímaly mě další podrobnosti celého problému, tak jsem se na ně Átéčka vyptal...

Byl otec takový podezřívavý vždycky, nebo se to zlomilo s věkem, či s nějakou událostí?
Ne, právě že nebyl nikdy podezíravý. Naopak. Až teď se tak stalo. Hodně mě to zaskočilo. Křivé obvinění, to už je tedy něco! A zvláštní je, že podezírá jen mě.

Kolik to vůbec mělo být peněz?
Bylo to prý 180.000,-, neteř říkala, že ty peníze měl a měl je ve více obálkách.

To jsou dost velké peníze, jaký udělala Policie závěr, co se týče těch ošetřovatelek?
Ošetřovatelky prý neměly ani nikoho „závadného“ v rodině. Žádný feťák ani gambler. Navíc se za ně otec zaručil...

Není možné, že má táta peníze někde „zabordelené“?
Já i neteř jsme si mysleli, že peníze budou, jak říkáš, zabordelené někde jinde. Ale brácha s neteří a švagrovou tam byli, hledali, a nic nenašli. Prosila jsem je, aby otec podal odvolání proti rozhodnutí, které poslala Česká Policie.

Co na to říká maminka?
Maminka je bohužel v takovém stavu, že neříká nic. V listopadu jí bude 90 let.

Takže se teď s rodiči nestýkáš?
Stýkám. Ty peníze postrádá od 27. 9. 2012 a naposledy jsem u něj byla minulou sobotu, takže je to čerstvé.

Jaký je to vůbec pocit, když na tebe vlastní táta poštve Policii?
On ji na mne nepoštval, já jsem ho dvakrát prosila, aby to udělal. Ale to mě ani ve snu nenapadlo, že z krádeže podezírá mě.

Můžeš to ještě trochu víc vysvětlit...
Otec tu ztrátu nechtěl od začátku hlásit na polici, ale já jsem ho dvakrát prosila, aby to udělal. On tam nenahlásil, že jsem mu je vzala. To je jen jeho podezření. Pocit je to asi takový, že je mi líto, že zestárnul a mění se mu povaha.

Jak se chová k bratrovi?
K bráchovi se chová normálně. Můj syn mi včera řekl, že ho mrzelo, když byl malý, že ty rozdíly viděl. Ale nemůžu nikomu přikazovat, kdo má koho mít rád. Otec moc nemá rád lidi z města, preferuje vesnici a bratr žije na vesnici, já ve městě. Často jsem slyšela narážky na líné a hloupé lidi z města. Nebrala jsem si to osobně.

Říkala jsi, že se nadále stýkáte. Jak se k sobě chováte?
Tohle je právě to, co řeším. Nevím, co mám dělat? Chovat se jako normálně? Jsem dost v koncích... K narozeninám jsem mu ani nepopřála. Bála jsem se, že si bude myslet, že dárek, který vezu, je za jeho peníze. Moc mě to mrzí, ale nevěděla jsem, co dělat. Otec ukazoval bráchovi to rozhodnutí, ve kterém bylo celé vyšetřování, a vadilo mu, že ve vyrozumění nebyla zmínka o mně. Nebyla to pravda, že jsem tam byla jen já. Byl tam ten den i člověk z RWE a poblíž domku vykradli další dům.

Pro radu jsem se obrátil na psycholožku Zdeňku Sládečkovou...

Ve zkratce vám popíšu situaci: 85letý otec si myslí, že mu dcera, která s nimi nežije, ale jezdí dvakrát týdně na návštěvu a vypomoct, ukradla celoživotní úspory. Došlo to tak daleko, že dcera otci doporučila, aby zavolal policii, ale ta nic nenašla. Jak by se dcera teď měla k otci chovat? Má ho ráda a znovu by v něm chtěla vyvolat důvěru, bojí se ale, že když mu koupí třeba dárek k narozeninám, bude si myslet, že je to z jeho peněz a zase jí to začne vyčítat...
Mám pro čtenářku nedobrou zprávu: Šanci přesvědčit ho nemá. Kde není vůle, tam člověk bije hlavou o zeď.
Bohužel jistými charakteristickými znaky stáří jsou vztahovačnost a negativismus - všechno je špatně - a egocentrismus, což znamená sobectví. Tyhle tři vlastnosti způsobí, že člověk ztrácí vztahy v době, kdy by je potřeboval. Čtenářka může nabízet standardní vztah, ale pokud na druhé straně jsou tyto tři znaky, tak přes to nedokáže vztah vylepšovat. Stáří jde ruku v ruce s neobjektivitou a nemožností objektivitu nastolit.
Může se samozřejmě pokusit udržovat vztahy, jak to jde, na alespoň formální úrovni. Nebo se vyhranit, že tatínek se s ní nechce bavit, ale mamince to nemůže nikdo zakázat. Ale kde je chorobné přesvědčení, které starý mozek vyprodukuje, tak s tím nelze moc dělat.
Doporučila bych čtenářce, aby se chovala tak, že bude mít sama pocit, že udělala, co se dalo. Je ale dobré, aby věděla i tuto informaci: Starý mozek je z jisté části nefunkční, nikdo na světě to už nevylepší. Nevypovídá to o vztahu člověka k člověku, je to fyzický handicap a mnoho starých lidí odchází z tohoto světa s pocitem křivdy...

PhDr. Zdeňka Sládečková

Zdeňka Sládečková

poradenská psycholožka

Kam dál?

   
29.01.2013 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [35] lalica [*]

  Tak to je opravdu svízelná situace, škoda, že Jste otce nepřesvědčili, aby si dal peníze na knížku, tam by cizí člověk úspory vybrat nemohl. I mému otci se před léty ztratily obnosy vždy kolem 10 tisíc. Ale také za ním chodívaly pochybné existence z okolí, popíjely a občas zůstaly přes noc. Otec měl ve zvyku ukazovat, kde má peníze ukryté. Naštěstí větší sumu měl na knížce.

  Bohužel, je možná i ta alternativa, že je mohla vzít pečovatelka. I to jsou jen lidé a mohla propadnout pokušení.... Škoda , že táta nerozdělil peníze raději svým dětem a vnukům. Náš táta byl sice skrblík, ale po těchto " útocích" nám dal všem 3 po 10 tisících.

  Moc bych Ti přála, aby se peníze našly!!!

  superkarma: 0 01.02.2013, 20:20:44
 2. avatar
  [34] monkee [*]

  átéčko — #25 Ali, taky jsme byly v podobné situaci. Sestra obviňovaná z krádeže a já peníze nacházela při návštěvě na všech možných i nemožných místech. Relativní klid nastal, když začaly chodit na účet (když už to bylo neúnosné, tak jsme na ni obě zatlačily), mamka sice fňukala, že je bez peněz, ale pak se z toho vyvinul rituál ukazování výpisu z účtu ("tady máš ty peníze uložené a koukni, jak každý měsíc přibývají") Výhoda byla, že si je nedokázala sama vybrat.

  Takže pevné nervy a snad ten paklík někde nečekaně objevíte, fantazie starého člověka ohledně hledání skrýší je nevyčerpatelná. Máti měla jen 2+0 a co mi dalo práce ty prachy objevit.

  superkarma: 0 29.01.2013, 20:40:38
 3. [33] JessikaJessika [*]

  udajný zaměstnanec RWE ??? Hmmm před půl rokem taky vykradli souseda taky údajný zaměstnanec snad RWE a pokusili se vykrást sousedku, mají to dobře vymyšlený tři měsíce před tím mu byli nabídnout nějaký produkt tak je znal.

  superkarma: 0 29.01.2013, 19:50:26
 4. avatar
  [32] paníliška [*]

  Do dnes jsem netušila, jak vysoce riziková je práce zdravotních sester a pečovatelek v terénu.

  superkarma: 0 29.01.2013, 18:24:47
 5. avatar
  [31] Dudlajlama [*]

  Rikina — #27 presne to me napadlo, ze se to cele nejak rychle zametlo pod koberec. 

  átéčko — #5 to je dulezite, ze zbytek rodiny stoji pri tobe. S otcem uz to nejspis lepsi nebude.

  Stari je pekne hnusna vec, tim nemyslim ani tak telesne chatrani jako to dusevni.

  superkarma: 1 29.01.2013, 17:16:49

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] SNÍŽEK [*]

  je to smutné,cítím s Vámi,to všechno dělá stáří,otec za to nemůže,snažte se mu odpustit,už mu to normálně nemyslí.Policie by měla pátrat dál.

  superkarma: 1 29.01.2013, 17:06:38
 2. avatar
  [29] peetrax [*]

  Doprkvančic, jak přijde stáří, je to v pasti. Sml15 Sami jsme to zažili s dědem. Ach jo. Neporadím nic. Snad jen, jak radí paní psycholožka. Chovej se tak, aby sis potom nemusela nic vyčítat. Držím pěsti. Sml79

  superkarma: 1 29.01.2013, 16:22:18
 3. avatar
  [28] Milea [*]

  Snad se případ vyřeší a viník se sám přizná. Přeji hodně štěstí! A právě toho věku se bojí každý, teda aspoň já určitě, že budu "zlá" na své příbuzné a cizí lidi pokládat za své nejbližší a nejmilejší,zapomínat, kde jsem co schovala a nepamatovat si, kdo kdy byl na návštěvě...Sml73

  superkarma: 0 29.01.2013, 15:57:56
 4. [27] Rikina [*]

  No a co se týká těch peněz - jestli tam může přijít skutečně kdokoli, tak to policie uzavřela nějak moc rychle. Mohl to být kterýkoli obchodní agent, co v poslední době tak agilně obcházejí, kterákoli z těch sester a pečovatelek (třeba tam mohla přijít jiná než obvykle) nebo kdokoli ze sousedství, co znal poměry a věděl, že starý pán už nemyslí jasně. Stálo by to za to, prověřit to pořádně. Sml80

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #31
  superkarma: 1 29.01.2013, 15:09:34
 5. [26] Rikina [*]

  Sml80 Stáří s sebou nese plno nepříjemností. Ti lidi to nedělají naschvál, nebo ze zlé vůle, prostě už nefungujou jako zamlada. Taky znám ten pocit, že člověk, kterého jsem důvěrně znala, milovala ho a bezmezně mu věřila, neb to přece byl můj otec, někam zmizel a tenhle starý pán je někdo cizí, nepředvídatelný, nepochopitelný, někdo, kdo mě možná už ani nepoznává, s kým se nedá mluvit, a jen velmi těžko lze odhadnout, co se mu honí hlavou. Je mi to líto, protože si dle mého nezasloužil takový osud - jenže nemůžu udělat nic, vůbec nic, aby se to nějak zlepšilo. Můžu s ním soucítit a postarat se, aby měl tu nejlepší dosažitelnou péči, jinak jsem bezmocná a musím se dívat, jak to, co tvořilo jeho osobnost, stále rychleji slábne a odchází. Někdy to přes nejlepší vůli nelze napravit, ani vrátit čas, a je třeba se naučit i smíření. Sml15 Sml80 

  superkarma: 4 29.01.2013, 15:01:33
 6. avatar
  [25] átéčko [*]

  pajda — #21 Já jsem mu pomohla zřídit účet u banky, ve vesnici bankomat je, a otec peníze vybrat umí.

  Na ten účet mu chodí příspěvek na péči. Peníze vybere a schová si je doma...

  1. na komentář reaguje monkee — #34
  superkarma: 0 29.01.2013, 14:58:35
 7. [24] FAXÍK [*]

  Tak to je smutné, neumím si představit být ve stejné situaci jak bych to řešila a trápila bych se tím moc.

  superkarma: 1 29.01.2013, 14:48:38
 8. avatar
  [23] v.poho [*]

  pajda — #21 ...a pak přivezou třeba uhlí.

  Starší lidé žijí a myslí úplně jinak.

  superkarma: 0 29.01.2013, 13:30:39
 9. [22] Trefa [*]

  Trefa:memu manzelovi se stratilo 10.000kc mel podereni na dceru Marii,ale pak se ukazalo ze je sebrala druha dcera Jozina.je to velmi nemile.moc vas lituju.

  superkarma: 1 29.01.2013, 13:11:59
 10. avatar
  [21] pajda [*]

  Klára Křížová — #20 stačí si představit, že místní pošťačce nevěříte a do nejbližší spořitelny to nejde jinak, než autem. A banka je ještě dál.A řidičák už kvůli věku nemáte. V 80 letech je tedy nakládání s penězi "někde daleko" poněkud nerálné. Za papírový výpis se musí platit a dědoušci Internet nikdy ani neviděli...proč asi mají peníze doma?

  1. na komentář reaguje v.poho — #23
  2. na komentář reaguje átéčko — #25
  superkarma: 3 29.01.2013, 13:10:35
 11. [20] Klára Křížová [*]

  To mi řekněte, proč takové úspory mají lidé doma???? Sml15 ale asi to tak je, nedávno byl v MFD článek o tom, jaké vysoké % lidí nemá peníze na účtu, ale "pod matrací" ..

  1. na komentář reaguje pajda — #21
  superkarma: 1 29.01.2013, 12:59:18
 12. avatar
  [19] lenig [*]

  velmi těžká situace a smutný příběh...Sml79Sml79Sml79

  superkarma: 0 29.01.2013, 12:54:55
 13. avatar
  [18] hubajda [*]

  moc dobre to znam tatkova maminka ke konci take nas podezrivala ze ji doma krademe veci dokonce aj slupky od brambor bylo to hrozne

  superkarma: 1 29.01.2013, 12:05:11
 14. avatar
  [17] Florencie [*]

  Je to smutný, ale starší lidi dělaj takovýhle věci. Bohužel.

  superkarma: 0 29.01.2013, 11:17:21
 15. [16] Katka [*]

  Mám podobný zážitek. Já jsem pravidelně vozila svému 90 letému děděčkovi zdravotní pomůcky. Asi před rokem jsem přijela, předala je babičce (děda spal). Babička je přijalo povídala se mnou....večer ji odvezli do blázince, protože běhala po vesnici v noční košili a křičela, že tam byli zloději a nechali jim tam "nějaký bordel". Bohužel už tam zůstala....

  Protože by se děda o sebe nepostaral (oni už se dlouho nestarali, ale nechtěli z baráku) umístili ho do LDN.

  Asi po 3 měsících chtěli babičku s dědou sestěhovat do jedné LDN. Dva dny před převozem děda spadl z postele a druhý den ráno umřel.

  Babička jen leží v LDN, je zmatená a pamatuje si hlavně své mládí. Považuji to za hrozné období.

  Má babička byla vždy čiperná, hodná...

  Pořád si říkám, že je to trochu i moje vinam že to takhle dopadlo...Je to smutné Sml15

  superkarma: 1 29.01.2013, 10:48:19
 16. avatar
  [15] enka1 [*]

  Ali, asi už vše tu bylo řečeno, jezdíš tam nejčastěji, to starému mozku utkví v paměti a uvažuje nereálně.

  Moje mamka volala z okna, ať někdo zavolá policii, že ji neteř (ta u ní bydlela a starala se o ni) okrádá a chce jí ublížit. Soused,hovado,  který s nimi 30let v baráku žil, je fakt zavolal a to nebyla jediná obdobná záležitost. Nás všechny z něčeho podezřívala.

  Důležité je, že si věříte s příbuznými a podržíte se navzájem, ono se podezření za chvíli může otočit kvůli něčemu jinému, a proti někomu jinému. Chce to překousnout a uvědomit si, že otcův mozek už nepracuje na plné obrátky.

  superkarma: 2 29.01.2013, 10:06:01
 17. avatar
  [14] rusalka2008 [*]

  to mě mrzí, hodně sil přeji... Sml79

  superkarma: 1 29.01.2013, 08:53:36
 18. avatar
  [13] Vivian [*]

  átéčko — #10 Nevina se nedokazuje. Z čistě právního hlediska je důkazní břemeno na otci. Ale tady nejde o právo, tady jde přece o to, že tě neprávem podezírá, že ti křivdí... Nezbývá než doufat, že si to někdy uvědomí. A že ty v sobě najdeš sílu mu tu křivdu odpustit a nebudeš s tím muset žít. To je těžké.

  superkarma: 1 29.01.2013, 08:30:57
 19. avatar
  [12] ToraToraTora [*]

  Alenko, asi bys měla říct Policii, že víš o tom člověku z RWE...tedy pokud to byl skutečný plynař. V případě, že by ho dopadli a stává se to, tak bude tatínkův případ spojen s těmi dalšími a je možné, že dostane část peněz zpět stejně jako důvěru ve svou dceru.

  Myslím, že jsi mu dobrou dcerou a nedivím se tvému zklamání. Odpusť mu. ve svém věku patrně cítí velkou bezmoc a  pocit, že někdo zradil jeho důvěru, byť by to byl cizí člověk nebo i rodina, je pro něj bezvýchodný. Držím palce.

  superkarma: 2 29.01.2013, 08:28:57
 20. avatar
  [11] Vivian [*]

  Za sestry s pečovatelkami "dá ruku do ohně" a za vlastní dceru ne Sml6... To je opravdu smutné. Ale peníze často u lidí odhalí věci, které by jinak zůstaly skryté. Bohužel je pravda, že staří lidé bývají holt takoví, s tím nikdo nic nenadělá Sml15... Máš čisté svědomí, tak se chovej podle toho, a ber to tak, že tatínkovo podezření je jeho osobní problém, který prostě nevyřešíš, ani kdyby ses stavěla na hlavu. Sml79

  superkarma: 4 29.01.2013, 08:27:22
 21. avatar
  [10] átéčko [*]

  Já jsem myslela i na to, že kdyby se ty peníze našly, tak pokud si otec našel viníka, bude si myslet, že jsem je tam schovala já...Mám pořád pocit, že bych měla vysvětlovat, dokazovat...ale dá se nevina dokázat?

  1. na komentář reaguje Vivian — #13
  superkarma: 0 29.01.2013, 08:21:23
 22. avatar
  [9] *modrá [*]

  Paní psycholožka to myslím popsala přesně.

  superkarma: 0 29.01.2013, 08:19:50
 23. avatar
  [8] margot [*]

  átéčko — #5 když to vezmeš z druhé strany, máš aspoň "štěstí", že si můžeš myslet, že za krádeží stojí nějaká cizí osoba. ještě horší by bylo, kdyby na tebe padla vina v očích táty za něco, co udělal někdo jiný z tvé rodiny. vztahy s otcem už asi nenarovnáš, zato ve zbytku rodiny zůstalo přátelství a vzájemná důvěraSml67

  superkarma: 3 29.01.2013, 08:16:38
 24. [7] Pavla_b [*]

  átéčko — #5 Naše babička nám po osmdesátce často říkala, že jí krademe různé věci - nejčastěji pinzetuSml80, prostě starý mozek někdy přestává fungovat. Je to smutné. VydržSml79.

  superkarma: 2 29.01.2013, 08:09:23
 25. avatar
  [6] átéčko [*]

  aninas — #2 My takhle už doma vtipkujeme taky. 

  Otci jsem k narozeninám nebyla ani popřát. Mrzí mě to.

  superkarma: 0 29.01.2013, 07:16:09
 26. avatar
  [5] átéčko [*]

  Dudlajlama — #1 Bratr a zbytek rodiny věří, že peníze buď otec někam schoval, nebo je vzal někdo cizí, ale kdo to tam zná.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #7
  2. na komentář reaguje margot — #8
  3. na komentář reaguje Dudlajlama — #31
  superkarma: 0 29.01.2013, 07:14:04
 27. [4] lidicka [*]

  Naštěstí takovéto příbuzenské problémy nemáme v rodině.Maminka mi zemřela  brzo,důchodu si moc neužila, tatínka doopatrovala sestra, peníze šetřili, ale měli je na VK v spořitelně.Sml22

  superkarma: 0 29.01.2013, 06:00:09
 28. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  aninas — #2 Anino, moje mamka je primo pramati vsech zpravodajcu, nekdy se clovek az obdivuje te vydrzi v presvedcovani a prekrucovani. Ale mohlo by byt vyrazne hure, jak tak ctu prispevek Atecka.

  Dulezite je, aby to jako starecky vymysl nebo krivdu bral i zbytek rodiny.

  superkarma: 0 29.01.2013, 05:01:00
 29. avatar
  [2] aninas [*]

  Dudlajlama — #1 Tak to jsme na tom s maminkama obe uplne presne. Ja myslela, ze to dela jenom ta moje.Sml15  Za to vsechno, jak ty polopravdy dokaze mistrne poskladat dohromady, kazdemu rict neco jineho, ale pritom presne to, co potrebuje, by nedokazal zkombinovat ani zpravodajec tajne sluzbySml15

  Atecko - hele kocko, tak kam jsi je dala?

  To mel byt pokus o vtip. Vzdyt me znas, tak doufam, ze se krapet pousmejes.

  Hlavni je, aby te podrzela rodina a na tatinka se nezlob, ber to tak, ze uz to nema v hlave v poradku, i kdyz to tak nevypada.

  A s tim dalsim vykradenym domkem to jak dopadlo?

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #3
  2. na komentář reaguje átéčko — #6
  superkarma: 2 29.01.2013, 02:56:58
 30. avatar
  [1] Dudlajlama [*]

  Tak to je tedy silaSml15, mam taky problemy se starnouci matkou, ktera si vymysli, ci pamatuje jen to, co se ji hodi a co se ji nehodi, to si hbite upravi podle sveho. S timto se to ale neda srovnavat. Obdivuji atecko, ze tam dokaze jezdit a s otcem komunikovat jako by se nic nestalo, na druhou stranu chapu, ze chce videt a pomoci mamince. Nejhorsi je, ze o tom vi tolik lidi a muze dojit i k drbum ala oblibeneho rceni "neni sprochu, aby na nem nebylo pravdy trochu." 

  Tady se neda nic delat, pomohlo by jedine objeveni a dopadeni skutecneho zlodeje. 

  Zajimalo by me, jak se k tomu stavi bratr a zbytek rodiny?

  1. na komentář reaguje aninas — #2
  2. na komentář reaguje átéčko — #5
  superkarma: 0 29.01.2013, 01:06:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme