powerplate

Už jste vyzkoušeli nové vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení? Pokud v tom stále nemáte jasno, přinášíme vám více informací!

Často se na našich stránkách setkáváte se články, které propagují Power Plate - naposledy například v tomto článku.

Power Plate® je prvotřídní vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti. Využívá princip Acceleration Training™ ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace. Jde o revoluční technologii v péči o tělo, se kterou lze dosáhnout kýžených výsledků již za 20-30 minut. Stroje Power Plate® vytvářejí vibrace ve všech rovinách, přesně tak, jak je lidské tělo určené k fungování. Výsledkem je neuvěřitelné zlepšení síly a výkonu. Power plate si můžete pořídit domů, nebo využít speciálně vybraných fitness center, kde si můžete cvičení vyzkoušet, popřípadě chodit na hodiny s trenérem či na skupinová cvičení.

Zeptali jsme se Mgr. Evy Kovářové, koordinátorky Power Plate pro Čechy a Slovensko, na několik otázek, které nás v souvislosti se cvičením a Power Plate zajímaly:

Co byste doporučila všem, kdo by chtěl začít cvičit s Power Plate?
Přestože cvičení na Power Plate je jednoduché, existuje několik zásad, se kterými by se klient měl seznámit za asistence odborníka.
Nejjednodušší je vyhledat prostřednictvím vyhledávače na www.powerplate.cz nejbližší Power Plate studio v okolí a domluvit si ukázkovou lekci pod dohledem certifikovaného trenéra. Ve většině studií bývá první lekce zdarma. Navíc většina instruktorů, které školíme v Holmes Place Smíchov, jsou velice milí a vstřícní.

Na co je třeba dát si pozor? Nějaká zdravotní rizika?
Power Plate má několik kontraindikací, mezi které patří například těhotenství, umělé klouby a jiné umělé implantáty, těžká trombóza a těžká cukrovka.
Pokud má klient jakékoliv zdravotní problémy, je nejlepší se poradit se svým lékařem nebo kontaktovat přímo nás na webových stránkách.

Pro koho je Power Plate určen?
Power Plate má tu výhodu, že nabízí své benefity široké škále zájemců. Díky nenáročnosti cvičení a nízké zátěžovosti je vhodný jak pro profesionální sportovce, tak pro osoby s pohybovými problémy, pro osoby s nadváhou a také pro ty, kteří chtějí tvarovat svou postavu a zvýšit kondici. Navíc Power Plate nedávno získal zdravotní licenci od Evropské Unie jako zdravotnické zařízení II.třídy. V současné době tedy začínáme pracovat s fyzioterapeuty a rehabilitačními klinikami a těšíme se na české studie.

Jaké partie může cvičení s Power Plate zpevnit a posílit?
Na stroji můžeme procvičit komplexně celé tělo. Trénéři se s klienty v oblasti fitness především zaměřují na problémové partie jako jsou stehna, hýždě, zadeček, bříško a také tricepsové svaly. Všechny tyto svalové partie mají tendenci k ochabnutí a díky mnohačetným vibracím se tyto oblasti posílí mnohonásobně rychleji.

Jak vidíte proces zpevnění těla při normálním cvičení a cvičení s Power Plate?
Tvarování postavy na Power Plate je jedním z předních benefitů a v tomto smyslu zaznamenávají naši klienti skvělé výsledky.
Při běžném posilování s činkami člověk zapojuje pouze povrchové svalové vrstvy a navíc je na jeho oporovou soustavu vyvíjena poměrně velká zátěž.
Pokud cvičíte na Power Plate, vibrace se přenášejí až do hloubkových svalových struktur a tím pádem dochází ke komplexnějšímu posílení svalu a navíc cvičení podporuje správné držení těla.
Díky nízké zátěžovosti je cvičení vhodné i pro osoby, které si díky svému zdravotnímu stavu nemohou dovolit běžné cvičení v posilovně. Při cvičení v posilovně i při cvičení na Power Plate vyvíjíte stejnou svalovou sílu. S tím rozdílem, že v posilovně přidáváte externí zátěž a na Power Plate pracujete místo činek s vibracemi.

Jaký pohyb či cvičení Power Plate nenahradí?
Netvrdíme, že stroj Power Plate nahradí veškerý pohyb, jako je běh či jízda na kole v přírodě. Stroj je určen pro ty, kteří nemají čas každý den vyjet do přírody. Dá se říci, že stroj je vynikajícím pomocníkem při tvarování postavy a při hubnutí a především je velmi oblíbený díky časové nenáročnosti cvičení.
Klientky se nás často ptají, za jak dlouho se na Power Plate dá zhubnout. Za prvé je nutné podotknout, že proces hubnutí je vysoce individuální. Za druhé, pokud chcete dosáhnout rychlých výsledků v hubnutí, je třeba také přizpůsobit jídelníček a upravit životní styl. Pokud pracujeme s klientkami, které mají velkou nadváhu, doporučujeme spojit cvičení na Power Plate s aerobní zátěží jako je běh či rotoped.
Většina lidí si bohužel stále myslí, že bude existovat stroj, který zvládne vše za vás. Nevěřte tomu. Pokud chcete dosáhnout určité změny, vždy je třeba zapojit vlastní vůli a začít na sobě postupně pracovat. Power Plate jen poskytuje možnost, aby cvičení bylo efektivnější, zároveň zdravotní a navíc zábavné.

Jde na Power Plate relaxovat? Jak a s jakými výsledky?
Součástí každé lekce je relaxační část, která odplaví únavu po náročném cvičení a zároveň působí příznivě na psychiku.
Vibrace určené pro masáže se postarají o důkladné prokrvení svalstva a navíc rozproudí také lymfu.
Často k nám chodí například letušky, které mají problémy s otoky dolních končetin a masáže na Power Plate jsou pro ně velkou úlevou.
Ještě 30 minut po cvičení cítíte, jak jsou vaše svaly krásně prokrvené a uvolněné.

Kde najdeme seznam míst, kde se čtenářky mohou setkat s Power Plate?
V současné době existuje v české Republice něco přes 20 studií, větších či menších.
Seznam všech naleznete na www.powerplate.cz v kolonce locator.
Většina těchto studií vznikla za posledních půl roku a to především na Moravě.
Na západě a severu Čech zatím zájemci o cvičení na Power Plate bohužel nemají tolik možností.

Více na www.powerplate.cz nebo na www.holmesplace.cz

Reklama