Když tak člověk pročítá internet a vidí, jak je plný Rathů, Paroubkových, chlípných knězů a autonehod, rád dá odpočinout vydrážděným očím i nervům. Na mě jako osvěžení v mediálním rozruchu zapůsobila zpráva o hrdinství fenky Juliany.

Procházím si takhle internet o koukám, co se dnes zajímavého děje. Jako abstinent bych měl všechno vážit střídmě a s rozumem, ale z posledních zpráv mi už třeští hlava. Když tu najednou vidím konečně titulek, který mě ve standardním balastu zaujme...

S chutí jsem se do toho článku začetl! Netvrdím, že jsem se dozvěděl něco světoborného, ale podobné zprávy mi připadají ve změti politický a kriminálních bomb osvěžující.

Fenka Juliana jednou zachránila své majitele tak, že nevybuchlou bombu pomočila. A jak už to tak mívám, v hlavě mi naskakují paralely. Jaké by to jen bylo štěstí a jak by se asi tvářili aktéři politických a kriminálních bomb, kdyby se na ně nějaká fenka takto vyjádřila. Jen nevím, jestli by tím někoho zachránila. Rozhodně by to ale byla pro diváky konečně aspoň psina.

Reklama