Nadšení sportovci i milovníci letních party a zahradního grilování si mohou bez obav o svůj zdravý životní styl vychutnat Zlatopramen Radlery. Tato ochucená piva obsahují pouze přírodní cukr, ovocné šťávy a žádná umělá barviva. Jsou proto ideálním zdrojem energie bez zbytečných kalorií navíc.

Zlatopramen Radler vzniká podle originální české receptury kombinací piva Zlatopramen s přírodní šťávou z ovoce v poměru 50 % výčepního piva (u Radleru N◦A Grep je to 50 % nealkoholického piva) a 50 % limonády s obsahem vody, fruktózy a ovocného koncentrátu. Neobsahují žádné konzervanty ani umělá sladidla, ale pouze přírodní cukr - fruktózu. Jedna sklenice Zlatopramen Radleru Grep (100 ml) má energetickou hodnotu jen 175 kJ, což je méně než stejné množství 100% pomerančového džusu, nebo slazené limonády.

Radler

I přes snížený obsah alkoholu (u klasických Radlerů to je do 2 %) má Zlatopramen Radler typickou jemnou pivní hořkost a skvělou pitelnost. Nealko Radler N◦A Grep je tak ideální volbou pro řidiče, sportovce i všechny ostatní, kteří si chtějí užít o stupeň lepší chuť a osvěžení bez omezení.

Podle RNDr. Pavla Suchánka, specialisty na zdravou výživu, má Zlatopramen Radler (klasický i nealkoholický), jako nápoj obsahující energii, své místo v pitném režimu. Při zvýšené fyzické aktivitě dodává energii a po sportovním výkonu zase zlepšuje regeneraci. Konzumace nízkoalkoholického piva s obsahem přírodní šťávy nemá takový tlumicí účinek na organismus jako klasické pivo. „Fruktóza, obsažená ve Zlatopramen Radlerech, má nízký glykemický index (na rozdíl od glukózy a sacharózy ve slazených limonádách), tlumí pocit hladu a únavy a nevyvolává tak následnou podrážděnost. Ochucená piva jen s malým množstvím alkoholu jsou vhodným způsobem pro doplnění tekutin, takže se nedostaví tlumivý, ale právě povzbuzující účinek,“ vysvětluje odborník.

Radler

Ochucená piva Zlatopramen Radler se nabízejí ve třech populárních příchutích: citrón, pomeranč se zázvorem a grep, který je nejoblíbenější. Letos v květnu se nabídka rozrostla také o nealkoholickou variantu Radler N◦A Grep (0,5 % obj.), kterou uvítají nejen řidiči, ale i ostatní, kdo z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí konzumovat alkohol.

„Ze spotřebitelských průzkumů vyplývá, že ochucená piva konzumují především ženy. Ty si také častěji než muži hlídají svůj kalorický příjem a pro ně máme dobrou zprávu, Zlatopramen Radler má srovnatelnou, nebo dokonce nižší energetickou hodnotu než například ovocné džusy a slazené limonády. Naše ochucená piva si tak mohou užívat bez obav o svoji štíhlou linii,“ říká Kristina Benkovičová, junior brand manažerka značky Zlatopramen.

Zlatopramen Radler je k dostání v maloobchodní síti i gastronomických provozovnách.

 

Reklama