Je léto, a vy se přesto nechcete vzdát své oblíbené kávy, i když je vám už při pohledu horký nápoj ještě větší vedro? Nemusíte se omezovat, zkuste studenou variantu tohoto lahodného nápoje...

Ice Caffé Latte

TchiboPřísady:
50 ml espressa (nejlépe Tchibo Espresso Milano Style)
5 ledových kostek
160 - 170 ml studeného mléka

Příprava:
Tchibo1. Do sklenice o objemu 3 dl vložte ledové kostky
2. Naplňte sklenici studeným mlékem asi 2 cm pod okraj
3. Uvařte espresso do předehřáté konvičky
4. Do sklenice opatrně nalijte hotové espresso z konvičky tak, aby vznikla další vrstva
5. Pokud chcete, můžete Ice Caffé Latte zpestřit kombinací se sirupy Monin, které kávě dodají příchuť čokolády, amareta, karamelu a spousty dalších. Vybrané druhy sirupů jsou k dostání na www.tchibo.cz.

Tchibo Espresso Milano Style

Elegantní espresso milánského typu se vyrábí ze směsi vybraných káv 100% Tchibo Arabica, zušlechtěných procesem odděleného pražení podle nejlepší severoitalské tradice. Právě tento způsob pražení propůjčuje kávě Tchibo Espresso Milano Style lehce ovocný charakter s jemným dotykem čokolády. Zažijte nyní klasicky elegantní chvíle s espressem, korunovaným smetanově hebkou pěnou. Nebo si jej vychutnejte s horkým, napěněným mlékem jako aromatické latté macchiato, café au lait nebo cappuccino.

Frappé

TchiboPřísady:
50 ml silného espressa (nejlépe Tchibo Espresso Sicilia Style)
5 ledových kostek
150 ml chlazeného mléka
Cukr dle chutí

TchiboPříprava:
1. Uvařte espresso do konvičky
2. Ledové kostky, mléko, espresso, případně i cukr rozmixujte v mixéru
3. Obsah nalijte do sklenice o objemu 3 dl a doplňte slámkou

Tchibo Espresso Sicilia Style

Intenzivní espresso sicilského typu je dokonale vyladěnou jihoitalskou směsí nejlepších zrnek kávy Arabika a Robusta, zušlechtěných intenzivním odděleným pražením do tmavého tónu. Právě oddělené pražení, typické pro Tchibo, kdy jsou jednotlivé druhy káv praženy individuálně podle druhu a velikosti kávových zrn, propůjčuje této kávě typicky jihoitalský rustikální charakter s temně výraznou chutí, kořenitě plnou vůní a klasicky intenzivními podtóny. Vychutnejte si jej jako silné espresso se sametově jemnou pěnou nebo aromatické latté macchiato, café au lait nebo cappuccino.

Reklama