Jakub D. KočíPřiznávám se - jsem seznamovací poleno. Vzpomínám si třeba, jak jsem jednou toužil po dívce, která se zdála nedostupná. Tak jsem v noci přišel pod její okno a počal jeho směrem vrhat drobné kamínky, abych jí vyznal romanticky lásku. Žel bydlela ve třetím patře a já byl chlapec neduživý. Zavrzala okenice...

Ahoj, to jsem já..." špitl jsem nesměle.

Koukej toho nechat ty deb***!" Odpověděla moje vysněná rozespalým basem.

Pak mi teprve došlo, co se stalo. Neotevřelo se okno ve třetím, ale v prvním patře, a vyhlédl z něj nabručený plešatý pán. Skryl jsem se do křoví a když chlapík zmizel, pokusil jsem se o trefu ještě párkrát. To už plešoun v pruhovaném pyžamu nevydržel a pronásledoval mě v pantoflích skoro kilometr na stanici metra, kde jsem mu naštěstí zmizel ve vagoně.

Zamilovaní adolescenti to zkrátka nemají snadné.

A tak mě napadlo, že bychom si o takových seznámeních mohli poklábosit i v magazínu. Napište mi k zítřejšímu tématu na redakční mail své příhody, jak na vás chlapi šli. Šikovně? Nešikovně? Vtipně? Romanticky? Hrála v tom roli náhoda? Seznámila jste se někdy pomocí internetu? Oslovil vás vysněný muž na ulici? Anebo jste snad svého muže sváděla vy?

Pro nejhezčí příběhy tu mám opět připraveno několik pěkných knížek.

Redakční mail: redakce@zena-in.cz

Jak jsem poznal vaši matku

S tématem seznamování úzce souvisí i kultovní seriál, který právě běží na Primě COOL. Můžete ho sledovat každé pondělí a čtvrtek od 21.35 hodin.

Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005.

Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin...

Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou.

Děj sitcomu je zasazen do prostředí  New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav.

Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí.

Reklama