Vztahy

Osudová láska s alkoholikem

Příběh čtenářky, uvedený v tomto článku, je zároveň pozvánkou k připravovanému seriálu. Žena-in pro vás připravuje sérii článků o závislosti na alkoholu, které se můžete aktivně zúčastnit i vy. Pro dnešek si přečtěte, jak takové soužití s alkoholikem může dopadnout a nenechte se jím odradit. O společenské a všemi tolerované droze je dobré se dozvědět co nejvíce. Jedině tak můžeme pomoci samy sobě nebo svým blízkým, kteří mají s alkoholem problém. 

 

 

Bylo mi tehdy 22 let.

Když jsem čtyřicetiletého Michala poznala, zdál se mi jako nedosažitelný bůh.

 

Na první pohled to dokazovala jeho rozložitá a vysoká postava. Na pohled druhý jste si nemohli nepovšimnout těch krasavic, které si jeho přednosti také uvědomovaly a náležitě se kolem něj točily.

Byl jimi obklopen všude. Ve středu společnosti, na parketu, na ulici - nebylo možné ho potkat bez doprovodu dlouhonohé a prsaté třicátnice. Někdy ji zaměnila mladší rozšafná osůbka, jindy méně nápadná začínající herečka.

 

Díky tomu všemu jsem ve svém jalovém věku pohlížela na jeho charisma skutečně jako na něco božského. Občas se na mě usmál, někdy mě vzal za ruku – vždy se mi srdce spolehlivě zastavilo.

 

Časem jsem své pocity nedokázala skrývat. Pozval mě na oběd a já věděla, že mám „možnost“ stát se jednou z mnoha jeho přítelkyň. Nezastavilo mě nic. Chodily jsme spolu po barech a následně také do postele. Byl mým učitelem, a to nejen ve společnosti. Nebylo cesty zpět, musela jsem bojovat o jeho přízeň. Ano, láska hory přenáší. I když jsou plné soupeřek a také alkoholu..

 

Nebyl totiž den, kdy by se Michal nenapil.

Neříkám, že se denně opíjel, ale alkoholem se denně povzbuzoval.

Jezdili jsme spolu na dovolené k moři, na hory, všude se po nás lidé ohlíželi. Jak jsme opilí brázdili parketem a na sjezdovkách si dávali spoustu grogů. Smáli jsme se na vleku a já se cítila jako vítězná královna. Všechny mé sokyně zmizely, vybral si mě a já si tak poletovala rovné dva roky. Kdejaká kamarádka mě obdivovala, jiné se před ním plazily a žadonily o jeho přízeň. Večer doma jsme se jim u skleničky smáli..

 

Jestli jsem někdy v mém životě byla zamilovaná, bylo to tehdy mezi mým 22.–24. rokem.

 

V těch letech proběhla sametová revoluce.

Její blažený samet dovedl Michala k velkému podnikání a také k velkým úvěrům. Provozovali jsme restauraci s penzionem, byla jsem „paní majitelová“ a učila se míchat drinky a domlouvat podmínky ubytování. Nedopadlo to podle našeho očekávání.

Michal pil čím dál víc. Přestal se pohybovat v realitě. Jeho zisky ani pramálo nestačily pokrýt jeho zbrkle uzavřené úvěrové smlouvy s bankami. Ale alkohol vše otupí, alkohol vše zrůžoví. Ani nadále nebylo nic problém. Vysílala jsem varovné signály, snažila se mu být oporou a rádcem. Snažila jsem se ho navrátit do reality. Ten člověk, kterému jsem stále ještě stála po boku, byl už ale někdo cizí. Jak se problémy začaly dostávat na povrch, začal kombinovat svou oblíbenou whisky s práškama. Blouznil, křičel nesmysly a psychicky mi začal velmi ubližovat.

 

Vytáhla jsem ho ven. Zmobilizovala jsem všechny své síly, abych svého idola, učitele a „druhého otce“ odtáhla od podniku, který tolik živil jeho závislost.

 

Pití drasticky omezil.

Nebylo ovšem vyhráno a já vám musím sdělit, že u tohoto příběhu se dobrého konce nedočkáte. Jedním z důvodů, proč ho vůbec píšu, je, abychom se všichni tak trochu obohatili o vzácné rady ohledně závislosti na alkohol. Kdo byl na alkoholu závislý anebo snad žil anebo žije s alkoholikem, dobře ví, že alkohol je skutečný démon, se kterým se bojuje velmi těžce.

 

Ale já se o to ve svém mládí velice snažila.

Já přestala pít úplně a bez problému. On tedy omezil konzumaci alkoholu na minimum. Ale zbyly nám velké dluhy a neradostné zítřky. Jak se s nimi vyrovnat bylo Michalovou noční můrou, která se změnila v utrpení jeho duševní stránky a které stále více podléhal.

 

Zhubnul, klepal se, byla z něho troska. Měla jsem ho v této fázi opustit? Nebo již dříve? Teď je mi o deset let víc a jsem i díky této otřesné životní příhodě zkušenější. Ale zazlívejte něco zamilované mladé holce...

 

Jednoho dne jsem přišla domu a klíč byl ve dveřích zevnitř. Nemohla jsem se dostat do bytu. Po hodině přijel kamarád a dveře vykopl. Pak už přijela policie.

Použil pistoli. 

                                                                                      

 

 

 

Tolik tedy čtenářský příběh.

Jistě jste na ženském magazínu čekali jistě jiný závěr.

Ale toto je příběh skutečný, který je použit jen z jednoho důvodu. 

 

Žena-in chce být v budoucnosti nejen vaší dobrou společnicí.

Ráda by se pokusila být i vaším rádcem, v tomto případě velmi nebezpečné závislosti na alkoholu. Pokud máte zkušenosti nebo pokud snad sama bojujete s alkoholem, a v neposlední řadě pokud s alkoholikem žijete, sledujte náš magazín. Chystáme pro vás na toto téma další příběhy a snad můžeme jen slíbit, že nebudou již s tak drastickým koncem.

 

Na pomoc jsme si přivzali zkušeného odborníka, MUDr. Profouse z Oddělení léčby závislostí v Apolinářské ulici.

Tento vám přiště v obsáhlém a velmi zajímavém rozhovoru poradí, co všechno se dá se závislostí dělat. V rozhovoru radí a poskytuje přínosné informace, které čerpá ze své třicetileté praxe v tomto oboru.

 

Sledujte magazín Žena-in a pište nám, co vás na toto téma zajímá. Velmi bychom přivítali vaše příběhy a zkušenosti na toto téma. Pište na adresu – redakce@zena-in.cz

 

Pokud je alkoholismus právě vaším horkým tématem, můžete si popovídat se zkušenými ženami na jedné z diskuzí našeho magazínu.

Čtěnářka s nickem Zlato založila přínosnou diskuzi, kterou najdete  ZDE.

Právě ona nám poskytla svůj životní příběh, který jste mohli číst v pátečním vydání. Pokud jste tento článek přehlédli, najdete ho ZDE.

 

I mezi našimi čtenářkami jsou vítězky nad touto závislostí. Mimochodem, smekám před nimi.

Ale právě Zlato mě poučila, že pojem vyléčený alkoholik není správný. Takový člověk je prý spíše doživotní abstinent.

 

Budiž nám to varováním číslo 1.

Pokud se kdokoliv dostane do závislosti na alkoholu, nikdy se nestane absolutním vítězem.

Spíše běžcem na hodně dlouhou trať.

 

 

   
11.01.2005 - Láska a vztahy - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [77] zlato [*]

  JollyGirl.J: Ja vim,ale je to vzdy o 24 hodinach,proto pisi,dnes jsi strizliva a verim,ze budes stale,kdyz budes takhle makat.....

  superkarma: 0 12.01.2005, 15:21:02
 2. avatar
  [76] JollyGirl.J [*]

  Zlato: nejen dneska od 23.12.2003. To jsem ale šikovná holka.
  Jsi moc hodná

  superkarma: 0 12.01.2005, 14:35:07
 3. avatar
  [75] zlato [*]

  Jolly:Jsi dnes strizliva a ,kdyz ctu tve prispevky,vim,ze na sobe makas a neutikas pred tim,jezdis na srazy do lecebny,vidis,jak to jde(nejde) ostatnim a o tom to je,predavas jim sve zkusenosti,jsi proste neustale napojena.A deti?trochu to trva....ale miluji te a je to zase o case...odpusteni.Vim to,ver mi.Jsi velice fajn a ja te mam moc rada!!!

  superkarma: 0 12.01.2005, 13:20:12
 4. avatar
  [74] JollyGirl.J [*]

  Kdy můžeme hovořit o závislosti na alkoholu?

  Rozhodně neplatí laická přdstava, že alkoholik je jen ten, kdo pije každý den.
  ALKOHOLIKA - jedince závislého na alkoholu - můžeme spíše charakterizovat jako člověka, jemuž se alkohol stal významnou a v pokročilých fázích nejvýznamnější hodnotou a smyslem života.
  Alkoholické nápoje pije proto, že jeho psychika a organismus potřebují alkohol v nich obsažený. Alkoholik si svým pitím přivodil CHOROBNOU potřebu alkoholu, kterou touží uspokojovat i proti svým bytostným zájmům.
  Podle Mezinárodní klasifika nemocí lze diagnostikovat člověka závislého na lkoholu, jestliže u něj v průběhu jednoho roku došlo ke třem nebo více z těchto jevů:
  a) silná touha nebo puzení napít se alkoholu
  b)potíže se sebeovládáním v pití - a to,pokud jde o začátek a ukončení pití
  c) tělesný odvykací stav (kocovina)
  d) zvyšování tolerance účinku alkoholu( pije čím dál víc)
  e) postupné zanedbávání jiných potěšení nebo zájmů v prospěch alkoholu
  f) pokračování v pití přes jasný důkaz škodlivých následků

  Jedna za základních pravd,kterou poznávají lidé závislí na alkoholu, je ta, že začnou-li(po období abstinence) pít,dříve či později budou v pití pokračovat i proti svému předchozímu úmyslu- často až do velmu hořkých konců.Alkoholik v pokročilých fázích chátrá zdravotně a morálně, ztrácí svou rodinu a zaměst-
  nání.

  Je skoro pravidlem,že neléčený alkoholik tento svůj stav není schopen kriticky posoudit a svou závislost sám před sebou i před lidmi popírá.

  PRO ALKOHOLIKA J E ALKOHOL D R O G O U.

  superkarma: 0 12.01.2005, 13:03:42
 5. avatar
  [73] JollyGirl.J [*]

  Matysek79:je alkoholik a těžký. Není schopen jakéhokoli výkonu bez alkoholu. Jednou přijde doba, kdy nebude moct něco udělat ani s alkoholem. Už jenom to, že to narušuje vztahy v rodině a mu to nevadí.

  Zlato:přesně tak to je. Alkoholik se nesmí NIKDY napít. A to je problém hlavně u mužů.Berou léčbu jako chřipku.Vyléčí se a hotovo. Jenmže tak to není. Taky znám paní co po 25 letech abstinence ve svých 65 letech dala jednu sklenku.Rozpila se během jednoho týdne.Byla se mnou na léčbě.Styděla se za to.Bylo jí hrozně.Ale rodina jí věřila, že to znovu dokáže.
  Mi taky doma věří. Dětimi možná odpustily,ale pamatovat si to budou celý život. Z léčby jsem se vrátila 23.12.2003 a nemám problém,prostě od skleničky s kamarádkou ,přes lahvinku při žehlení, jsem to dotáhla až do léčebny. ZA 10 let. Takže,milé dámy, je to pro každého.Mé IQ je 132. Takže žádní hlupáci,jak si všeobecně národ myslí. Ale o tom to je. Vše je pro každého.
  Vážím si lidí,kteří nám drží palce, a ti co se nám posmívají mi mohou skočit na záda.
  Všem, kteří žijou s lidmi co pijou držím palečky,ať to dobře zvládají nebo ať myslí na sebe.Vím co jsem svým blízkým způsobila.Nikdy se s tím nesmířím.

  superkarma: 0 12.01.2005, 12:51:16
 6. avatar
  [72] zlato [*]

  Alkoholik se nikdy ze sve zavislosti nevyleci,NIKDY,pouze se uzdravi a je to skutecne beh na dlouhou trat do konce zivota,nikdy z toho neni venku,tak ,kdo najde vnitni silu a zacne si problem uvedomovat a zacit na sobe makat,at uz lecebna,anonymni alkoholici(s uzasnym programem),ktere ma vynikajici vysledky nez lecebny,ale nekdo s lecbou proste zacne a pak se napoji na dasli spolupraci s ostatnimi alkoholikami strizllivymi a pracuje na sobe....chce-li zustat sam,ze to vse pak bude zvladat ,protoze ma uz po lecbe je velky omyl.Z mysleni se to postupne tkzv.vykouri a on v tom bude zase,dostabvuji se myslenky,ze sklenka mu nemuze preci ublizit,kdyz uz treba nepil pul roku atd.OMYL.Jel by v tom dal a jak mu trvalo dlouho se propit do zavislosti a je to ruzne,zkrati se to pak do velice ktarke doby,treba jen tydne.Znam pripady,ze po 20 letech strizlivosti dotycny zacal zkouset popijet znova,dostalo to tak rychly spad....do roka zemrel.Tak tedy vsech,kterych se to tyka,vzdy moc rada pomohu na zaklade me zkusenosti.Jen se divim par prispevku,ktere jsem tady cetla,jakou maji lide z teto smrtelne choroby legraci,ale je tojeich vec a ja jim to memohu a nechci vyvracet.Preji sem silu,kdyz clovek chce dostane se z toho a pak uz jen pracovat na sobe a zije se mu mnohem lepe a zase si jej lide budou vazit.Je to vzdy o cloveku samotnem a pokud sam chce a vy muzete pomoci,treba u vasich blizkych,zkuste to,je to skutecne tezke........ale jde to.

  superkarma: 0 12.01.2005, 00:47:08
 7. avatar
  [66] Žábina [*]

  Haňulinka: sranda musí být

  superkarma: 0 11.01.2005, 13:59:30
 8. avatar
  [65] Haňulinka [*]

  Žábina: Ironie, viď.

  superkarma: 0 11.01.2005, 12:10:53
 9. avatar
  [62] Žábina [*]

  Haňulinka: zrovna si to říkám, že debata se zvrhla zajímavým směrem ...jaká značka je lepší a proč

  superkarma: 0 11.01.2005, 11:34:37
 10. avatar
  [60] dadamac [*]

  No tak to je síla. Můj bývalý je taky závislák, devítiletý syn k němu chodí na víkendy, ale jen tak jednou za dva měsíce. Bydlíme od sebe asi 500 metrů, a malej k němu jde v sobotu ráno - v pátek nemůže, to chodí "taťka" do hospody, a kolem poledne už příde domů, podívat se co a jak, pak jde zpátky a kolem páté už je zase doma, protože "taťka" šel na pivko a má ho vyzvednout kolem sedmé. Zaplať bůh to malej bere rozumně, takže přijde domů, ale nevím, nevím, až mu bude patnáct, tak asi bude chodit s "taťkou" :-)))

  superkarma: 0 11.01.2005, 11:13:35
 11. avatar
  [59] emma [*]

  medved: naprosto souhlasím
  i když: žít s kuřákem marihuany je podobný jako žít s alkoholikem - musí mít pořád svojí drogu, může si jí dát kdekoliv a stojí mnohem větší peníze. a je "zdrogovaný" úplně stejně jako po alkoholu. a marihuana vymyje časem mozek stejně jako alkohol...
  takže je to stejný svinstvo, výhodou je snad to, že po marihuaně není agrese a většinou ani deprese....

  superkarma: 0 11.01.2005, 11:11:43
 12. avatar
  [58] Haňulinka [*]

  kacha22: Pravda pravdoucí.

  superkarma: 0 11.01.2005, 11:02:12
 13. avatar
  [57] vlcice [*]

  Kazalin: Zajímavá tabulka. Podle ní můžu být klidná. Sedmi jednotek jsem snad ještě nikdy nedosáhla. A to se napiju v průměru tak jednou do měsíce.
  Kremzina: ...denně se zastaví na pivo, přečte si noviny, tak nějak zrelaxuje, k tomu si dá 1-2 piva a jde domů a funguje jako tatínek i manžel....? Ale jak dlouho takhle bude fungovat. Tohle je nejlepší způsob vypěstovat si závislost (pokud už se tak nestalo).
  Mluvím z osobní zkušenosti. Můj strejda si dá denně taky 2 piva, ale kdyby je neměl, bylo by zle. Dřív byl fajn a byla s ním sranda. Jenže dnes je mu padesát a člověk mu musí vše stokrát opakovat, protože si to nepamatuje. Dvacetkrát se ptá na jednu a tu samou věc. Občas se napije i něčeho jiného a je o "zábavu" postaráno. Jde to s ním od 10 k 5. Pije sice po trochách, ale musí pít každý den.

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:59:50
 14. avatar
  [55] Eva_CZ [*]

  Jen nevim, kde berete info o promile vylecenych. Vyleceny neexistuje. Existuje trvale abstinujici. A znam jich az az. Abstinuji 40 i vice let - nevim, jestli vydrzi az do smrti se nenapit, ale zatim jsou v pohode.

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:51:53
 15. avatar
  [54] Haňulinka [*]

  kacha22: Docela paradox. Tady se řeší alkoholismus a mi si tu píšeme, které víno je nejlepší

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:50:04
 16. avatar
  [50] Žábina [*]

  kacha22: rulandu šedou mám taky moc ráda, ale Chardonney u mě spolehlivě vede

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:44:41
 17. avatar
  [49] Haňulinka [*]

  kacha22: Omlouvám se za double

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:44:32
 18. avatar
  [48] Žábina [*]

  kacha22: tak to je fakt těžký ...to by byl můj konec

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:44:05
 19. avatar
  [47] Haňulinka [*]

  kacha22: Tu jsem ještě nezkoušela. Díky vyzkouším.

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:43:58

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [46] Haňulinka [*]

  kacha22: Tu jsem ještě nezkoušela. Díky vyzkouším.

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:42:24
 2. avatar
  [45] marcellina* [*]

  Dárka: ale rozvest se s alkolikem, ktery je na urovni Michala v clanku, neni jen tak... jak chces dosahnout vyjednavani s takovym clovekem, kterej uz ani nema strizlive chvilky - jen pije,neji, klepe se, je agresivni... takovej se ani nedostavi k soudu k rozvodu . Jinak Tvu nazor:

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:28:10
 3. avatar
  [43] Haňulinka [*]

  Dárka: Máš s tím svou zkušenost?

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:20:25
 4. avatar
  [42] medved [*]

  Dárka: moc hezky receno
  muj otec byl alkoholik, stal se jim cca 3 roky po svatbe s moji maminkou tj. asi po deseti letech, kdy spolu byli ...a pak uz nasledoval rychly rozvod, protoze zacal zit pouze pro alkohol, vracel se domu denne opily, rozbijel veci a ve finale maminku i bil...zcela klasicky pripad
  pak se znovu ozenil, za zenu, ktera taky hodne pila (jestli byla alkoholik, tak to nevim ) a pokud vim, tak byl alkoholikem az do sve smrti, umrel v 53 letech z valne casti diky alkoholu, zcela sam a opusteny...
  alkohol je neuveritelne svinstvo a uplne uprimne receno VUBEC nechapu, proc je to zcela legalni a vlastne statem podporovana droga (jiste, je z ni tucna spotrebni dan ), kdyz uz je stat tak tolerantni k sebeznicujicimu jednani svych spoluobcanu, tak by mel v tom pripade uzakonit i legalitu napr. marihuany, ktera je daleko mensim svinstvem...tohle "vyberove" tolerovani mi opravdu vadi...bud vsechno nebo nic, ne ?

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:19:56
 5. [41] Dárka [*]

  Alkoholismus partnera je nezvratná cesta k rozchodu s ním , pokud si ten druhý chce zachovat svou osobnost . Je to jediná nemoc , kdy nemocného nelitujete , ale nenávidíte . To by mělo být dostatečným důvodem pro každého či každou , aby vztah co nejdříve ukončil . Na sliby nevěřte , u alkoholiků nic neplatí. Ty promile "vyléčených abstinentů " potvrzují pravidlo .

  superkarma: 0 11.01.2005, 10:05:39
 6. avatar
  [40] Haňulinka [*]

  kacha22: Ráda bych. Víno mám moc ráda a nejradši mám bílé.

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:54:16
 7. avatar
  [39] Rybulka [*]

  Ono když je partner alkoholik, dá se s nim rozejít (což bych asi i doporučila), ale když je to vlastní matka (příp. otec jako u Silviky), máte to na celej život.

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:52:21
 8. avatar
  [37] Haňulinka [*]

  kacha22: Poslat nějaké víno mě

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:43:07
 9. avatar
  [35] Kremzina [*]

  emma: Proč myslíš? Alkohol je podle mě spouštěč všech dalších problémů.

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:36:13
 10. avatar
  [33] emma [*]

  mimochodem ad článek: cizý??

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:33:24
 11. avatar
  [32] emma [*]

  Kremzina: tam ale asi nebude problém jen alkohol....

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:32:55
 12. avatar
  [31] emma [*]

  na závislost existuje velmi jednoduchý test. pokud vydržíte 4 týdny nepít, aniž byste se se slinama u pusy plazili kolem hospod, vypínali reklamy na alkohol v tv, stříhali metr do konce měsíce, pak zřejmě nejste alkoholici

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:31:47
 13. avatar
  [30] Žábina [*]

  Kremzina: tak to je blbý ...je ho škoda

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:22:02
 14. avatar
  [29] Žábina [*]

  já jsem asi závislá na dobrým vínu...je to asi 2 roky co jsme začali s mým kupovat od jednoho známého kvalitní vína a od té doby každý víkend kupujeme 2l bílého a 2l červeného a vypijeme to ...je fakt že z toho nalévám i návštěvám, které o víkendu dorazí, ale můžu říct, že už v pátek v práci se těším až dorazím domů a dám si skleničku Chardonney ...asi jsem taky závislá

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:20:33
 15. avatar
  [28] Haňulinka [*]

  Kazalin: Bezva vtip

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:20:07
 16. avatar
  [27] Kremzina [*]

  Myslím, že alkoholik je ten, komu alkohol narušuje nějakým způsobem ostatní život a sociální vazby. Tedy rodinu, přátelské vazby nebo práci. A je fakt jedno, jestli pije denně nebo ne. Mám kamaráda, který se cestou z práce denně zastaví na pivo, přečte si noviny, tak nějak zrelaxuje, k tomu si dá 1-2 piva a jde domů a funguje jako tatínek i manžel. Příležitostně se na mejdanu klidně i opije a přesto podle mě není alkoholik.
  Tatínek mého dítěte je typický kvartální alkoholi, bohužel. Klidně nepije týden, dva, měsíc nebo jen sem tam něco. Pak stačí jedna příležitest a pro něj je to start. A ve chvíli, kdy všichni s věčírkem končí je on nejrozjetější a tu lokomotivu brzdí několik dnů. Bohužel během nich si většinou zadělá na nějaký problém. Takže Silvestr, narozeniny atd. není jeden večírek, ale několikadenní stále přiživovaná opilost. Není agresivní, je veselej a v tipnej, ale.....někdy to vše završí hrou na automatech a průšvih jo hotovej. No už spolu nebydlíme a vidíme se jen mimo ty jeho kvartály. A řekli byste sečtělej, chytrej člověk, s kterým se dá mluvit o čemkoliv. Bohužel on to o sobě ví a dokonce i jakoby hrdě říká, "jsem alkoholik", jenže to necítí jako problém a říká, že my ostatní máme problém s jeho pitím, ne on. No logika na hlavu. Dokonce ani sám sobě nepřizná pravý důvod, proč jsem se od něj odstěhovala, lže sám sobě a snad tomu i věří.

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:17:29
 17. avatar
  [25] Haňulinka [*]

  Kazalin: Myslela jsem to ironicky.

  superkarma: 0 11.01.2005, 09:03:19
 18. avatar
  [23] marcellina* [*]

  chvalim redakci za tema!

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:58:03
 19. avatar
  [21] Haňulinka [*]

  matysek79: Myslím si, že je alkoholik,ale jak píšeš nechce si to přiznat.Je to smytný

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:35:59
 20. avatar
  [19] risina [*]

  "Cizý, chodily jsme spolu.." ach jo! A nechápu větu - "přečtěte si článek o soužití s alkoholikem a nenechte se odradit". Od čeho??

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:33:48
 21. avatar
  [18] Haňulinka [*]

  Kazalin: Bezva ukázka. Každý by se na to měl kouknout, jak málo stačí.

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:33:09
 22. avatar
  [14] Alousek [*]

  Pavluska:To je pruser

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:21:00
 23. avatar
  [12] Alousek [*]

  Ne nadarmo se rika, ze alkohol je metlou lidstva.Asi je nemozny stanovit presnou definici toho, kdo je ci neni alkoholik. Jestli ten, ktery se obcas ozere do nemoty nebo ten, ktery denne pocucava alkohol. Ja se taky obcas rada napiju kdyz je prilezitost ale s mirou a ne casto. Kdo mi rekne jestli jsem nebo ne?

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:16:46
 24. avatar
  [11] j.a.n.a. [*]

  taky mám svou skušenost žít s alkoholikem a kdo si myslí ,že ho převychová tak se šeredně mýlí. no byla jsem zamilovaná a slepá a navíc jsem si ho vzala.neoslavili jsme ani první výroči prostě jednou ráno si šel na svou pravidelnou skleničku a pak už mi zavolali ze záchrané služby ,že je jim líto.... letos je to 6 roků.nevěřím tomu že se alkoholik dá vylečit a už bych se žádným neodvážila žít .prože pití a pití je rozdíl

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:16:15
 25. avatar
  [9] Chameleonka [*]

  Blueberry: no, znám případy dva.. jedno je, respektive byla, bejvalka mého - inteligentní vysokoškolačka.. prej jí hráblo asi po porodu, mateřství ji nebavilo, pobyt doma deptal (a to přesto, že manžel jí se vším pomáhal a snažil se, aby neměla pocit, že se musí honit jenom kolem mimina), tak začala pozvolna sosat..vrátila se do práce, manžel dál lítal a snažil se vše zastat, aby jí bylo fajn.. sosala dál.. když mu to došlo a chtěl to řešit, nikdo mu nepomohl a ona sama ho odbyla, protože problém neměla.. sosala dál.. zkoušel bojovat, ale bez valného efektu.. dososala se k totálnímu rozvratu rodiny, partě alkoholiků z ulice, deliriu tremens, sebevraždě
  Druhej případ je můj vlastní otec.. inteligentní a poměrně vysoce společensky postavený člověk.. tedy byl.. dneska je to pijící troska, co o nikoho a o nic nestojí a zvolna se pokouší propít tam, kam odešla předloni jeho alkoholová přítelkyně
  No tak asi tak

  superkarma: 0 11.01.2005, 08:03:02
 26. avatar
  [7] Toniniella [*]

  louže: Alkoholismus je především stav těla i duše. Je to závislost, situace, kdy ten alkohol prostě musí být. Na intervalu ani na množství nezáleží. Někdo pije denně a není alkoholik, někdo se propije do závislosti raz dva.
  matysek79: Asi ano, jedním z příznaků je to, že si alkohol schovává.

  superkarma: 0 11.01.2005, 07:52:34
 27. [4] louže [*]

  Taky by mě zajímalo co je vlastně alkoholismus. Pití denně malého množství nebo nárazové opíjení? Nebo to má každý jinak? Já piji ráda (víno), ale když není nic se neděje, takže se jako alkoholik necítím, ale kdoví....

  superkarma: 0 11.01.2005, 07:25:20
 28. avatar
  [3] vlcice [*]

  Blueberry: Tobě to došlo, ale ne každému to dojde. A v tom je právě kámen úrazu.
  Mě alkohol velmi chutná (mimo piva), ale vím co dokáže. Když cítím, že mi alkohol stoupá do hlavy, tak končím s pitím. A taky se napiju jen příležitostně. Jenže co je to příležitostně? A kolik lidí pije tak, aby se neopili?
  Někdo zkrátka dokáže včas rozpoznat, že ujíždí a někdo ne. Někteří dokonce ani nedají na varování svých přátel, příbuzných, kolegů....

  superkarma: 0 11.01.2005, 06:49:07
 29. avatar
  [2] Blueberry [*]

  Zajimalo by mne, jaci lide se stavaji alkoholiky. Ze sve vlastni zkusenosti vim, ze i kdyz se "rozpiju" (asi 3x v mem zivote), nedela mi vubec problem s tim prestat. Bratr meho pritele uz 25 let dochazi denne do AA, protoze v petadvaceti letech mu zacalo chutnat pit (hral s kapelou) a rodina ho presvedcila, ze je alkoholik. Ptala jsem se ho, jak na to prisli a bylo mi receno, ze si dal rychle dve sklenicky vina nez ho donesl na stul k pohosteni. Ja jsem mela pred deseti lety obdobi, kdy jsem pila vino i k snidani, a za par mesicu mi to doslo a prestala jsem s tim.

  superkarma: 0 11.01.2005, 03:59:52
 30. avatar
  [1] Léthé [*]

  Naše stará Mathurina
  ta uměla víno pít
  napila se tolik vína
  že k ní musel doktor jít

  povídá ji moje milá
  nepij chceš-li zdráva být
  odjakživa jsem ho pila
  až do smrti budu pít

  do sklepa mne pochovejte
  až já tady nebudu
  nohama mne ke zdi dejte
  hlavou k pípě od sudu

  a na hrobě nechci jiná
  nežli tato slova mít
  tady leží Mathurina
  co uměla víno pít


  superkarma: 0 11.01.2005, 03:15:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme