Zdraví

Ostuda nebo nutnost? Pocení je zdravé


Ačkoliv s pocením neustále bojujeme, měli bychom si jeho role přesto vážit. Pocení je totiž naše obrana. Ve chvíli, kdy roste tělesná teplota, ať už proto, že sportujeme, nebo je venku horko nebo kvůli stresu stresu, musí se naše tělo nějak ochladit. A tak dávají naše nervy pokyn potním žlázám, které vyloučí pot. Tělo se jeho odpařováním ochlazuje, aby se zabránilo přehřátí organismu. Tak si můžeme poradit i s velmi vysokými teplotami, jaké jsou třeba v saunách.

Neplatí ale domněnka, že se díky potu tělo zbaví toxinů. Z 99 % je hlavní složkou potu voda. Zbytek jsou více méně odpadní látky, soli, kyselina mléčná, močovina a zbytky léků či vitamínů. Pot je pouze jeden z vedlejších způsobů vylučování škodlivých látek z těla. Pot by to totiž sám o sobě nezvládl a není k tomu ani určený. Od toho je tu totiž vyměšovací soustava. Tento fakt je důležitý pro vysvětlení role antiperspirantů v omezování pocení. Právě z tohoto důvodu mají antiperspiranty pozitivní roli a nepředstavují pro zdraví žádnou hrozbu. Aplikační místo antiperspirantů navíc zabírá velmi malou část plochy těla, proto obava ze zdravotních problémů není na místě. Podobně dává řada lidí do souvislosti také deopřípravky a zvýšené nebezpečí onemocnění rakovinou prsu. Opět není důvod k jakýmkoli obavám. Karcinom prsu vzniká v hloubce prsní žlázy, kdežto antiperspirant  či deodorant se nanáší pouze povrchově do oblasti vývodu potní žlázy. Prsní žláza začíná jinde a má úplně jinou strukturu. K ní vůbec potní žlázy nezasahují. Ucpe-li se žláza potní, neucpe se určitě prsní, to není možné, jde úplně o jiný orgán.

Vhodný výběr a máme vyhráno aneb deodorant nebo antiperspirant?

Než zvolíte klasický „alkoholový“ deodorant nebo „antiperspirant“, seznamte se s jejich účinky a nepoužívejte je pro jiné než doporučené účely. Deodorant s obsahem alkoholu účinně bojuje proti tělesnému pachu. Nepoužívejte ho však v případě, že citlivě reagujete na alkoholovou složku nebo máte nějakou kožní vyrážku.

Za účelem omezení množství potu jsou tu antiperspiranty. Při tom je důležitá příjemná a hlavně nenápadná vůně antiperspirantu. V souboji vůně vašeho antiperspirantu nebo deodorantu s parfémem dochází spíše k vytvoření čichově odpudivé směsi. Z toho důvodu moderní deodorační přípravky mají velmi jemné vůně.

Deodoranty a antiperspiranty se aplikují přímo na pokožku. Cítíte-li však potřebu provonět vaše oblečení, nepoužívejte k tomu deodoranty, a už vůbec ne antiperspiranty. Možná jste to již někdy zkusili – výsledkem jsou často bílé stopy po použití. Raději použijte některý z přípravků na potlačení nepříjemných pachů v oblečení. V boji proti pocení a následnému zápachu můžeme přidat i další radu – vyhýbejte se ostrému koření, alkoholu a noste spíše oděvy z prodyšných tkanin.

Muži a ženy – v čem jsme jiní?

Chemické procesy v těle mužů a žen se liší. Ženská pokožka je citlivější na teplotní změny, což způsobuje větší množství tuků, má menší plochu a menší počet potních žláz. Z toho vyplývá, že ženy se potí méně. U žen dosahuje množství potu za hodinu přibližně 180 ml, muži vypotí cca 250 ml. Mužské potní žlázy jsou navíc i mnohem aktivnější a zpravidla se u nich v podpaží nachází i více bakterií, které způsobují nepříjemný zápach.

Orientujete se v aplikačních formách deopřípravků a v názvosloví?

Aplikační formy deopřípravků rozlišujeme podle formy aplikace, která je buď přímá nebo nepřímá. To znamená, že buď deopřípravek nanášíme přímo na pokožku (např. deostick, roll-on, deodorační pudr), a pokožka je tedy v přímém kontaktu s přípravkem, nebo se deodorant pouze nastříká (deosprej, pump sprej) na pokožku, a do styku s ní tedy nepřijde.

Deospreje – jedná se o nepřímý způsob aplikace, který u nás stále patří mezi nejvyhledávanější formy užití. Do podpaží se stříkají pomocí hnacích plynů (např. butanu, izobutanu), které vyvolávají velmi příjemný chladivý pocit. Nádoba však musí být chráněna před přehřátím a otevřeným ohněm.

Kuličkové deodoranty – nebo-li roll-ony, přímý způsob aplikace, fungují na principu kuličkového pera. Aby bylo možné tekutinu pomocí kuličky skutečně bez problémů aplikovat, mají trochu jiné složení, než je tomu u sprejů nebo rozprašovačů. Nové roll-ony od Fa obsahují recepturu „Quick dry“, díky které rychleji schnou na pokožce a zanechávají ji bezprostředně po nanesení suchou a hebkou.

Tuhé deodoranty – nebo-li sticky či tyčinky, přímý způsob aplikace, vysunují se z obalu přímo nebo otáčením jako pomáda na rty. Základ tvoří pevnější substance s částicemi podobnými vosku nebo mýdlu, které navíc obsahují účinné deodorační látky. Nové sticky Fa se pomocí nové pečující receptury „Extra Soft“ s krémovou konzistencí jemněji aplikují a pokožka zůstane nádherně hebká a voňavá. Tak nezanedbatelný plus můžete najít například u všech sticků značky Fa.

Rozprašovače – nebo-li pump spreje, nepřímý způsob aplikace, pracují na jiném principu než deospreje. Součástí přípravku je vždy pumpička. Proud vzniká mechanickým stisknutím pumpičky. Náplň z nich může i kapat.

Vybírejte vůni i podle barev a designu obalů. I barvy nám mohou pomoci při správné volbě deopřípravku. Deopřípravky Fa můžete jednoduše vybírat pode následujících barev. tmavé barvy: mužné, svěží a intenzivní vůně veselé barvy: svěží, květinové vůně bílé/pastelové barvy: péče, jemná vůně a vysoká kvalita

Užitečné tipy
• Máte-li citlivou pokožku, která se snadno podráždí, nebo jste dokonce alergici, vyhýbejte se přípravkům, jež obsahují alkohol.
• Vybírejte deopřípravky, které jsou svým složením přímo určené pro péči o podrážděnou a citlivou pokožku, např. Fa Balsam či Fa Aloe Vera Sensitive.
• Deodoranty či antiperspiranty nanášejte vždy jen na umytou a suchou pokožku, nikoli na lehce zpocenou během dne. Účinek není odpovídající, a navíc může dojít k podráždění kůže
• Po holení používejte deodoranty či antiperspiranty, které jsou pro tuto péči přímo určené a zklidňují podrážděnou pokožku, např. Fa Balsam
• Oholení v podpaží sice pocení nezabrání, ale může alespoň omezit zápach
.
Vše o značce Fa najdete na www.svezest-fa.cz

Soutěžte s námi o balíčky Fa! Zapojit se můžete právě TADY!

   
16.06.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [90] Verona Ku [*]

  Driclor jsem používala,ale je to pro moji pokožku docela dryák. K vánocům 2009 jsem si koupila v solné jeskyni Solenka na Kladně přípravek proti pocení Lavilin.A to je teda bezvadná věc. Moje problémy s pocením zcela zlikvidoval.Dá se maličké množství na nohy,nebo do podpaždí a funguje to až 10 dní i přes sprchování, nebo koupele. Je ke koupi i deo s kuličkou,tu jsem ale zatím nevyzkoušela. Za necelých 400 mám po problému,spotřeba je minimální,po třech měsících minimální úbytek. Doporučuji všem s citlivou pokožkou a problémy s pocením,jelikož je zcela bez hliníku a parabenů.

  superkarma: 0 09.03.2010, 17:44:50
 2. avatar
  [89] Blueberry [*]

  *Kotě*: Pripada mi ti pouze jako neco, s cim proste nic nenadelam . Rozhodne neminim zacit pouzivat mistni (i kdyz klimatizovanou) hromadnou dopravu - to bych potrebovala aby mel den asi tak 40 hodin. Ale to uz jsme opravdu daleko od toho, co bylo tematem tohoto clanku.

  superkarma: 0 17.06.2006, 19:37:07
 3. avatar
  [88] *Kotě* [*]

  Blueberry: já tě nepodezírám, žes to vymyslela, ale nevím, proč ti to připadá pozitivní.

  superkarma: 0 17.06.2006, 19:13:28
 4. avatar
  [87] Blueberry [*]

  *Kotě*: Mozna je to tvuj pocit, ale jak znam zeny z tohoto serveru, je to spis zalezitost toho, ze ony k te klimatizaci a doprave vyhradne autem proste nemaji pristup. Nepsala jsi ty sama snad jednou, ze kdyz vam vypadla klimatizace, vydrzeli jste to jednu noc a pak se stehovali do hotelu? A protoze jsi byla na tomto kontinente, asi vis, ze bez auta se tu proste nehnes - JA jsem to takhle nevymyslela.

  superkarma: 0 17.06.2006, 19:11:56
 5. avatar
  [86] *Kotě* [*]

  Blueberry: jsou lidé, kteří mají pocit, že používat antiperspirant je jaksi snesitelnější, "přírodnější" a ke světu šetrnější, než se pohybovat výhradně v uměle klimatizovaném prostředí a dopravovat se výhradně autem.

  superkarma: 0 17.06.2006, 15:21:00
 6. avatar
  [85] Suzanne [*]

  Blueberry: není nad přírodní život, že?

  superkarma: 0 16.06.2006, 23:45:08
 7. [84] a.... [*]

  Blueberry: courat se po centrech historických měst považuju za KRÁSNÝ , takže venku mi horko nevadí... a vždycky jsem pracovala v budovách starších jak 200 let a ty tlustý zdi dost dobře nahradí klimatizaci

  superkarma: 0 16.06.2006, 20:52:35
 8. avatar
  [83] Blueberry [*]

  a....: No, ono jak kde . Vzdyt se pot, mne to prece nevadi a nevim, proc by mi to prislo uchylny. Ja jen nevim, proc bych JA musela sedet 10 hodin v horouci mistnosti nebo se plazit v tom vedru nekde venku a jeste v centru mest. Jak jsem psala predtim, plazim se po horach a pot mi nevadi, pokud je to pot DOBROVOLNY.

  superkarma: 0 16.06.2006, 20:32:43
 9. [82] a.... [*]

  Blueberry: Hm, to já chodím strašně ráda po centrech sarých měst ...a vůbec mi nevadí, když se přitom potím jak to to ti přijde asi úchylný což??? Úplně jsi mi zas plasticky připomněla, jak je to v tý Americe vošklivýýýý, tam bych umřela

  superkarma: 0 16.06.2006, 20:09:38
 10. avatar
  [81] Blueberry [*]

  Vivian: Mas pravdu, clovek se mnohym vecem proste nevyhne, at dela co dela. Muj nazor ovsem je, ze k tomu nemusim nic dobrovolne pridavat. At se jedna o koureni, pozivani chemicky osetrenych potravin, antikoncepci nebo HRT, vecne telefonovani na mobilech nebo ty antiperspiranty.

  superkarma: 0 16.06.2006, 19:57:40
 11. avatar
  [80] Vivian [*]

  Lincey: ono takhle už kolovalo hodně "zaručených informací", rakovinu údajně způsobuje taky třeba vitamín C a podobné látky... takže to chce používat rozum a nežrat všechno i s navijákem .
  Nemůžeš se přece řídit tím, že "na každém šprochu je pravdy trochu", takže budeš věřit všemu, co kdo plácne...
  Já si myslím, že s tou rakovinou to není zase tak strašně jednoduchý, že by stačilo se mazat antiperspirantem a už se člověk musel být karcinomu prsu... Na vzniku rakoviny se podílí řada spolupůsobících faktorů a nikdo ještě pořádně neví jakých, rakovina se pořád zkoumá a zatím nikdo z vědců není schopen s jistotou říct ani to, jak a proč přesně vzniká... Všechno se to pořád zkoumá, jednou vědci přijdou s nějakým závěrem a za rok přijdou se závěrem úplně opačným... Chce to zbytečně se neplašit.
  Já osobně se budu "antiperspirovat" dál a z rakoviny rozhodně obavy nemám. Pokud ji budu mít dostat, tak ji dostanu i bez antiperspirantu, nežiju ve skleníku a mám kolem sebe spousty údajně karcinogenních látek (jak tvrdí vědci)

  superkarma: 0 16.06.2006, 19:27:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [79] Blueberry [*]

  damanka: Chodi se tu - ja sejdu z patra do garaze, pak prejdu ulici z auta do prace (mam tech klientu nekolik, takze z auta a do auta lezu tak 5x za tech 10 pracovnich hodin), pak chodim po supermarketu (ty jsou pekne unavny, ale je tam hezky chladno). Telocvicnu mam doma, tam mam klimatizaci. Pokud se prinutim k ostre prochazce, jdu brzo rano (v sest je prijemne i v tom nejparnejsim lete) nebo pozde vecer. Jinak chodim po horach, ty jsou tady hned za mestem (ba primo ve meste) a tam je o mnoho stupnu min, nez dole. Jo a odpoved pro Vlad: Samozrejme, ze se zpotim pri sportu, ale kazda telocvicna ma sprchy, takze tady se jedna jen o tu hodinu, kdy cvicim - tam je zpoceny kazdy - naopak, cim vice zpoceny, tim vice obdivovany! Poceni je zdrave - chodim do infrared sauny, abych se zpotila .

  superkarma: 0 16.06.2006, 18:38:40
 2. avatar
  [78] Suzanne [*]

  Blueberry: já mám z klimatizace, ať už je to v autě nebo na úřadech, rýmu A když vyrazím ven, raději jdu pěšky než autem. To se prostě zpotíš. Větráky nemám ráda - vadí mi ten soustředěný průvan. Takže raději řeším pocení

  superkarma: 0 16.06.2006, 18:11:05
 3. [77] Vlád [*]

  Blueberry: A co takhle sport? Při sportu se snad zpotíš, i když jsi v klimatizované místnosti.

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:46:34
 4. avatar
  [76] Ťapina [*]

  damanka: Já jsem začala jezdit do práce autem, protože potřebuju být flexibilní, mít možnost přijet na zavolání a ne se kodrcat hodinu, a musela jsem začít denně běhat, protože kila letěly nahoru. Přitom chodím se psama, takže úplně bez pohybu nejsem, ono se to nezdá, ale ta chůze odněkud někam je fakt potřeba.

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:36:11
 5. avatar
  [73] Ťapina [*]

  Ono taky tady se zrovna dvakrát nevyplatí pořizovat klimatizaci do baráků, když je pak léto jako třeba loni, týden

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:26:38
 6. avatar
  [71] Ťapina [*]

  Blueberry: No jó, tady se ještě furt chodí

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:20:31
 7. [70] Lincey [*]

  To Ťapina: Nic proti nikomu, ale moje řeč, já to taky nechápu, i kdyby mi to pomáhalo v místnosti (nepomáhá), tak přeci nebudu chodit v ruce s větrákem....

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:10:55
 8. avatar
  [69] Blueberry [*]

  damanka: A co ty maly klimatizace, co se strci do okna, to se tam neprodava?

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:05:41
 9. avatar
  [68] Blueberry [*]

  Ťapina: Vidis, to me nenapadlo, ja proste po ulici nechodim ani neznam nikoho, kdo by chodil.

  superkarma: 0 16.06.2006, 17:02:34
 10. avatar
  [67] Ťapina [*]

  Blueberry: To si máme nosit po ulici nad sebou větrák?

  superkarma: 0 16.06.2006, 16:46:44
 11. [65] Lincey [*]

  Blueberry:Někteří lidé se potí i v chladu...já chápu pro někoho to je těžko pochopitelné

  superkarma: 0 16.06.2006, 16:06:07
 12. avatar
  [64] Blueberry [*]

  A co takhle klimatizace? To neexistuje? A kdyz ne klimatizace, tak vetraky? Dneska se uz prece nikdo nemusi potit! V zivote me nenapadlo pouzit antiperspirant, deodorant pouzivam jen prirodni a vydrzi cely den.

  superkarma: 0 16.06.2006, 16:03:05
 13. [63] Lincey [*]

  Monina:Já tomu všemu strašně moc CHCI věřit. Ale když už tě jednou někdo nahlodá...tak přemýšlíš a říkáš si riskovat-neriskovat. Co si pak na kom vezmeš až se to na stopro potvrdí? Pak už určitě nic, bude pozdě.

  superkarma: 0 16.06.2006, 15:52:30
 14. [61] Lincey [*]

  Monina:Móňo, ono je to fajn rada, pro ty co se nepotí, zcela určitě. Mimochodem, proto nekouřim. Bohužel, jsem měla tu čest seznámit se s moc fajn člověk, vyloženě dobrák - kouřil, je to rok co zemřel, na rakovinu. Stále to nemohu rozdýchat.

  superkarma: 0 16.06.2006, 15:22:52
 15. [59] Lincey [*]

  A teď jsem se zase dočetla, že se jedná o deodorant...Účině prý bojuje proti pachu, ale proti pocení...o tom se nepíše...

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:52:24
 16. [58] Lincey [*]

  No tak teď jsem něco našla. Zbystřete zrak. Nějaký krém Lavilin, je to prý na přírodní bázi a mělo by to snad pomáhat jako hliníkové drijáky Driclor, Expicial, ale je to na přírodní bázi. Ale snad se to dá koupit jen v zahraničí, u nás asi ne, ale přes net by to snad mělo jít. Objevila jsem to v diskusi na www.moda.cz/forum/forum.php?tema=428&order=2&page=15 - příspěvky od pana Petra. Jdu do toho!!!! První o čem jsem se dočetla, že by to měla být podobně účinné jako krémy Driclor, Expicial a bez hliníku.

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:45:55
 17. avatar
  [56] Meander [*]

  Lincey: No to mě fakt utěšuje
  Kdyby ti někdo poradil nějaký zázrak, hned mi ho sděl

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:35:37
 18. [55] Lincey [*]

  Meander:Tak s tímhle až tak extrémně problém nemám, ale všechno ruce-nohy-podpaží je strašný. Takže vítej v klubu potičů, kteří si neví rady...

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:12:28
 19. avatar
  [54] Amálie [*]

  aluminium chlorohydrate - opravdu mi chce FA tvrdit, že je to zcela bezpečné???

  Naštěstí se moc nepotim

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:12:23
 20. avatar
  [53] Meander [*]

  Nesnáším pocení. Mám bohužel problém s tím, že se mi potí vlasová pokožka a čelo, ale to úplně extrémně. Jsem z toho dost nešťastná a nevím, co s tím

  superkarma: 0 16.06.2006, 14:00:25
 21. [52] Lincey [*]

  No ono to v podstatě fungovalo. Ten deodorant opravdu hezky voní a pot není cítit. Ale potíš se. To co se píše splňuje. Když jsem si to šla koupit tak mi nedošlo, že částečně zabránit pocení mají jen antiperspiranty ( které na mě stejně nepůsobí ) a více pak ty krémy. Jenomže pak když jsem hledala na netu, tak na přírodní bázi jsem našla jen deodoranty.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:57:18
 22. avatar
  [51] Anouk [*]

  Lincey: ALe nefungovalo to, ne?

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:51:38
 23. avatar
  [50] Sirikit [*]

  V době mého dětství, v padesátých létech, žádné antiperspiranty ani deodoranty nebyly. Maminka to řešila tak, že do lahvičky na voňavku (možná si některá budete pamatovat skleněné fióly s balónkem - rozprašovala se tím různá voňavka) vymačkala citrón, naředila převařenou vodou a po umytí se touhle citronovou vodou postříkala. Pocení to asi neomezilo, ale já mám maminku v jakýchkoliv letních šatech spojenou s jemnou citronovou vůní.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:49:39
 24. [49] Lincey [*]

  Anouk:Tak i to je možné, jen chci říct, že jen tady jsem sehnala něco bez hliníku...

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:45:55
 25. avatar
  [48] Anouk [*]

  Lincey: Hlinik je ve vsem proto, ze prave on je ta ucinna latka Prijde mi trochu divne myslet si, ze kuzi projde cokoli Mmch v jednom bio obchode jsem videla nejaky bio hlinikovy kamen (nebo co to bylo) proti poceni

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:44:15
 26. [47] Lincey [*]

  TO Vivian: Tohle na tebe vychrlí z každého druhého článku, když se poohlédneš po internetu nebo po nějakém časopise. Já bych tomu také ráda nevěřila, ale víš co se říká...na každém šprochu...A ono když se nad tím zamyslíš ty uzliny v podpaží a hliník do toho...Já nevim, no. Ráda bych tomu nevěřila. On ti to nikdo stoprocentně raději nepotvrdí, protože by ho nejspíš výrobci antiperspirantů, deodorantů a krémů proti pocení, pravděpodobně ukamenovali. Protože pokud to nemáš z obchoďáku z Bio kosmetikou, tak je hliník ve všem. On ti to možná nikdo nepotvrdí, řeknou, je to domněnka, ale za dvacet let až se to u někoho potvrdí, řeknou..." neměla jste to používat". Ale to už je ti pak na houby...

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:35:16
 27. avatar
  [46] Vivian [*]

  Lucik007: (16) Odkud máš tyhle informace? A nevíš taky, co způsobovalo karcinomy (horního zevního kvadrantu) prsu, když ještě antiperspiranty nebyly?
  Teorii o souvislosti mezi antiperspiranty a vznikem rakoviny prsu zatím nikdo nepotvrdil.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:24:29
 28. [45] Lincey [*]

  Jinak, kdybyste někdo věděl o něčem podobně účinném, jako jsou tyhle krémy o kterých jsem se zmiňovala a bylo to na přírodní bázi, tak se mi kdyžtak ozvěte. Přeju krásnej sluníčkovej den.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:09:26
 29. [44] Lincey [*]

  Jinak ale ten růžový deodorant od Dr. Hauschky krásně voní, takže pot není cítit, ale potíte se...To pro ty co ty hledali nějaký hezky vonící deodorant.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:06:53
 30. [43] Lincey [*]

  Holky, já vím, že s tou rakovinou to je na houby. Ale co dělat, když se člověk strašně potí - podpaží, ruce, nohy. Na mě osobně tedy neúčinkuje skoro nic - antiperspiranty, deodoranty - úplné nic. Pak jsem vyzkoušela Expicial deo Forte, to jsou takové ty účinnější krémíčky a bylo to o něco lepší tak 30-40procent. Pak jsem slyšela ještě o Dricloru (taky jeden z těchto účinnějších krémíčků nemám vyzkoušené, ale zabírá prý podstatně více). Jenomže v těchto krémech je aluminia jak sv...! Takže potom, co jsem četla na internetu všemožné odstrašující články, které o problému aluminium versus přípravky proti pocení hovoří, jsem Expicial, který malinko zabíral, přestala používat a skočila do obchoďáku s Bio kosmetikou pro růžový deodorant od Dr. Hauschky a deokrystal od Fitne - žádná chemie, aluminium, nic. I měla jsem tedy dobrý pocit. Výsledek po týdnu používání? Na ho...protože se jedná o deodoranty a pocení nezabrání, což jsem tehdy nevěděla. A závěrečný výsledek toho všeho? Zvažuju, že se na tyhle domněnky ohledně aluminia vybodnu a skočím si do lékárny pro ten Driclor - což je ohledně hliníku samozřejmě driják všech drijáků, protože jinak by na něj asi nebyly takové ohlasy, ale co můžu dělat, když se nechci potit. Ovšem následky letitého používání něčeho takového raději domýšlet nechci.

  superkarma: 0 16.06.2006, 13:05:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme