.

Ostrov věčného jara

Cestování

Ostrov věčného jara

Jestliže se nechcete s teplými dny ještě definitivně rozloučit, máme pro vás zajímavou nabídku. Navštivte překrásný ostrov Madeira, kterému se také přezdívá květina uprostřed Atlantiku. A proč květina? Protože Madeira je po celý rok nádherně rozkvetlá. Díky příznivým klimatickým podmínkám se zde neuvěřitelně dobře daří rozličným druhům rostlin a Madeiřané jsou na svůj ostrov náležitě pyšní.

Pokud se rozhodnete připomenout si teplé dny a Madeiru navštívíte, rozhodně nebudete litovat. Přivítají vás pohostinní lidé, čistý a upravený ostrov s překrásnou krajinou, která nadchne opravdu každého.

Vybrat si můžete z mnoha výletů, protože na Madeiře je toho opravdu hodně k vidění.

Dnes vám představíme malebné městečko Santana, které se nachází v krásném malebném údolí a kde stojí více než sto doškových trojúhelníkových domů. Na svazích širokého údolí, v němž městečko leží, uvidíte také trojúhelníkové doškové kravíny, v nichž jsou přivázány krávy, aby se netoulaly po úzkých terasách, nezranily se nebo neponičily úrodu. Trojúhelníkové domky v Santaně jsou vybudované ze dvou dřevěných trámů ve tvaru písmene A a náleží ke zvláštnostem Madeiry. První zmínka o nich pochází ze 16. století, avšak většina dochovaných staveb není starších než sto let. Dnes mají interiér obložený dřevem, doškovou střechu a dveře o okna bývají často namalované jasnou červenou, žlutou nebo modrou barvou. Díky neustále teplému podnebí se na Madeiře stoluje venku a toalety jsou daleko od domu. Zdejším obyvatelům slouží trojúhelníkové domy pouze na spánek (v podkroví nahoře) a jako úkryt před deštěm. Do prostorného vnitřku dole jsou situovány obytné místnosti.
Okolí Santany je velmi romantické, a tak, pokud se sem chcete vydat autem, doporučujeme počítat s dostatkem času na krásné procházky. Zde začíná a končí také několik tras podél levadas.

Levadas nebo-li levady jsou zavlažovací kanály, které jsou důmyslně vedeny po celém ostrově a slouží také jako turistické trasy. Cesta LEVADA QUEIMADAS začíná v nejvyšší oblasti Satany, v přírodním parku Queimadas. Během této Levady projdete několika krátkými tunely a potom se vám naskytne úchvatný pohled na majestátní vodopád Caldeiräo Verde. Při pohledu na něj nebudete litovat námahy, kterou vás dvanáctikilometrová túra stála. Cesta končí právě v městečku Santana. Nezapomeňte si s sebou vzít baterku a nepromokavou bundu.

Jeďte si prodloužit teplo na Madeiru a vrátíte se plni krásných zážitků. S důvěrou se obraťte na pracovníky CK Snail Travel, kteří vám rádi, ochotně a fundovaně poradí.

http://www.snailtravel.cz   
13.10.2004 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] xantypa [*]

  trdlo: satan a santa

  superkarma: 0 13.10.2004, 09:20:50
 2. avatar
  [1] trdlo [*]

  ...Zacina v nejvyssi oblasti Satany? Snad Santany, ne? Nebo Satan se Santou?

  superkarma: 0 13.10.2004, 01:38:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme