Menší ostrovy La Palma, La Gomera a El Hierro nejsou tak zasaženy turismem jako ostatní ostrovy. Jestli hledáte místo pro svou dovolenou, kde je klid a původní příroda, pak si můžete vybrat jeden z těchto ostrovů. To, že sem nejezdí davy klasických turistů je lákavé a zajímavé pro ty, kteří hledají nevšední dovolenou… pokud mezi ně patříte, pak jsme vám právě přinesli tu pravou inspiraci.

Ostrovy se mohou pyšnit nádhernou horskou krajinou a příjemnými plážemi. Pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od hlučících davů a naskládaných lehátek, je to hotový ráj!

El Hierro

Není problém se dostat z jednoho ostrova na druhý, pokud budete chtít probádat i další ostrov, není to nic těžkého. Vyrazte na výlet a objevujte krásy tohoto souostroví, civilizací nedotčeného kraje.

El Hierro

Ostrov El Hierro, říká se mu také zapomenutý ostrov, leží na jihovýchodě Kanárských ostrovů byl považován za konec světa. Za místo, kde končí všechno, dál už je jen nekonečné moře. Proto sem byl původně umístěn i nultý poledník (následně jej po objevení Ameriky přemístili do Greenwiche).

El Hierro

Jediným městem je Valverde, je hlavním střediskem ostrova. Nenachází se ale na pobřeží. Leží vysoko na horském úbočí, aby bylo chráněno před nájezdy pirátů. Ve skutečnosti je to malé městečko. Asi osm kilometrů od Valverde najdete nejpůsobivější vyhlídku – Mirador de la Peňa, která je dílem lanzarotského architekta a umělce Césara Manriqua. Je z ní úžasný výhled na okolí a svou nadmořskou výškou převyšuje všechno ostatní na ostrově.

El Hierro

Výhledy jsou nezapomenutelné. Zdejší restaurace patří k nejlepším na ostrově.

El Hierro

Nádherným místem, které na ostrově musíte vidět, je El Golfo. Je to pozůstatek sopečného kráteru, v samém srdci mohutných skal a útesů na severním pobřeží. El Golfo díky dávné sopečné činnosti tvoří dnes obrovský, 25 km záliv. Útesy na jeho březích sahají až do výšky 1000 metrů. Záliv El Golfo není typickou písečnou pláží, říká se jí „zelená laguna díky temně zelenému zbarvení. Toto místo má jedinečné kouzlo.

El Hierro

Nenaleznete zde jediný hotelový komplex, pouze malé rodinné hotýlky a penziony. Pokud jste unaveni moderní uspěchanou dobou a potřebujete skutečně „vypnout“ a tělu i duši dopřát absolutní relax, jen těžko budete hledat lepší místo! Celé jeho území je pod ochranou UNESCO a přírodních krás nabízí bezpočet. Najdete tu například sopečné bazény, které přímo vyzývají ke koupání, nebo porosty jalovce, jimž střídavě vanoucí vítr bizarně zohýbal kmeny a staly se pro ostrov skutečně emblematické. Obyvatelé ostrova El Hierro jsou velmi nábožensky založení, proto se zde během roku koná mnoho nábožensky založených oslav.

El Hierro

Jaké najdete na ostrově pláže?

Na ostrově najdete celkem 18 pláží, ale většinou se jedná o přírodní pláže s přírodními bazénky. Ty nejznámější Las Playas (3 500 m dlouhá, písek/ oblázky), Playa Timijiraque (350 m dlouhá, tmavý písek), Playa Puerto de la Estaca (600 m dlouhá, oblázky), Playa Pozo de las Calcosas (200 m dlouhá, kamenné skalky), Playa Puerto Naos (400 m dlouhá, kamenné skalky).

Hierro

Co můžete na tomto ostrově podniknout?  Ostrov El Hierro je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a relaxace v panenské přírodě. Během jedné trasy je zde možné projít úseky s mnoha rozdílnými klimatickými podmínkami a spoustou unikátních endemických rostlin. I když je ostrov malý, na své si zde přijdou také cyklisté, potápěči, rybáři i paraglidisté.

Další inspiraci – tipy na jednotlivé ostrovy a zajímavá místa, naše zkušenosti a doporučení, příběhy našich čtenářek, které Kanárské ostrovy navštívily, najdete na vší rubrice Kanárské ostrovy.

Hierro

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049

Canaria

Čtěte naše články:

Reklama